Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Březen bude ve Středočeské vědecké knihovně nabitý akcemi

Čtvrtek, 21. února 2019 07:20

Středočeská vědecká knihovna v Kladně si na měsíc březen připravila pro své návštěvníky spoustu zajímavých akcí. Můžete vidět například různé výstavy nebo se účastnit přednášek, setkávání a kurzů.

Březen bude ve Středočeské vědecké knihovně nabitý akcemi (Foto: KL)

17. ledna až 5. března – Raketa letí do Kladna

Interaktivní výstava ilustrací dětského časopisu.

4. března od 15:00 do 16:00 – Vím, že existuješ, ale nevím, kde tě najít

Píšete bakalářskou práci a hledáte zdroje? Nemůžete najít odborný zahraniční článek? Vyhledávání informací nejen pro studenty s odborníkem.

5. března od 9:30 do 11:00 – Virtuální univerzita 3. věku – Barokní architektura v Čechách

Další lekce z cyklu přednášek. Více informací najdete ZDE:

5. března od 18:00 – Klub přátel knihovny – Karel Nejedlý: Přednáška o Metodě RUŠ

Pravidelné setkávání vždy 1. úterý v měsíci. Tentokrát o moderní, praktické, logické a věcné metodě, pomocí které se můžete zbavit řady svých potíží, všeho toho, co člověku způsobuje nepříjemné pocity, stres, trable, problémy, starosti a bolesti. Klub je volně přístupný pro všechny zájemce. Vstupné 200 korun.

6. března až 23. dubna – Motýla jsem tu neviděl a výběr oceněných prací z Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

Výstava kreseb dětí z terezínského ghetta (Židovské muzeum) a dětí z Izraele oceněné v Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice (Památník Lidice). Součástí vernisáže, která začíná v 17:30, bude provedení dětské opery Brundibár (autoři Hans Krása a Adolf Hoffmeister), která byla v letech 1943-1944 sehrána dětmi v Terezíně (Dismanův rozhlasový dětský soubor).

11. března od 16:00 do 17:30 – Národní týden trénování paměti

Dvě přednášky certifikovaných lektorů trénování paměti J. Volfa a J. Pavlíka o paměti, mnemotechnikách a studiu cizích jazyků. Vstup zdarma.

13. března od 19:00 – Koncert sboru Gemini musicales

Koncert pěveckého sboru, který se zaměřuje na hudbu od pozdního středověku do rané renesance, sbormistr Pavel Marek.

14. března od 16:00 – Exkurze v knihovně (v prostorách celé knihovny, sraz ve vstupní hale)

Zajímá vás, jak funguje vědecká knihovna? Každý druhý čtvrtek v měsíci od 16:00 budete provedeni zákulisím i provozem knihovny a seznámíme s procesy, které s knihami a čtenáři každodenně zažívají knihovníci. Délka exkurze 45 minut. Individuální termín prohlídky na: 725 962 297.

14. března od 17:30 – Promítej i ty – Film Sue Williams: Zemřít pro design

Snímek rozkrývá problém globálních rozměrů a ukazuje, jak je stupňován nelidskými podmínkami v čínských výrobnách, technikami „likvidace“ starých přístrojů či praktikami, jimiž firmy dál nutí zákazníky kupovat nové modely. Na druhou stranu, ve světě se najdou i kutilové razící šetrné cesty, jak s elektronikou zacházet, aby pro nás neměla fatální následky. Součástí promítání je i beseda.

19. března od 17:00 do 18:00 – Konverzace v anglickém jazyce

Přijďte si ověřit schopnost konverzovat v angličtině a zároveň se seznámit se zajímavými lidmi, dobrovolníky z Arménie. Akce probíhá ve spolupráci s ICM Kladno.

19. března od 9:30 do 11:00 – Virtuální univerzita třetího věku – Barokní architektura v Čechách

Další lekce z cyklu přednášek. Více informací najdete ZDE:

20. března od 17:30 – Petr Voldán: Postřehy odjinud – Jižní Korea

Publicista, někdejší reportér a zpravodaj rozhlasu i TV Petr Voldán přiblíží, jak žijí obyvatelé Jižní Koreje, co dala Korea světu, proč Korejci jako jediní používají při stolování kovové hůlky, zavítáte do království bambusu, uslyšíte, jaké jsou „české stopy“ v Jižní Koreji a také kde se v Soulu vzala replika pražské Staroměstské radnice. V rámci cyklu Poznat Asii. Vstup 50 korun, registrovaní čtenáři 25 korun.

21. března od 17:00 do 19:00 – Péče o seniory s onemocněním Alzheimerovou nemocí

Pravidelná setkávání s těmi, kteří o tyto seniory pečují. Každý třetí čtvrtek v měsíci od 17:00 v lektorské místnosti v přízemí knihovny.

22. března od 14:00 do 18:00 – Den deskových her

Ve spolupráci s Herním prostorem je pořádán další z oblíbených setkání milovníků deskových her. V knihovně jistě najdete parťáka do hry, ale také vám rádi vysvětlí pravidla jednotlivých her. Hry si poté můžete zapůjčit domů.

27. března od 10:00 do 14:00 – PhDr. Eva Procházková, PhD.: Péče o seniory s demencí, model psychobiografické péče

Kulatý stůl pořádaný v rámci realizace projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň pořádaný Ministerstvem práce a sociálních věcí ve spolupráci se Středočeským krajem. V případě zájmu prosím ohlaste účast paní Doupovcové na: martina.doupovcova@mpsv.cz.

27. března od 17:30 – Iva Pekárková – beseda a autorské čtení

Beseda se známou prozaičkou, publicistkou, překladatelkou a příležitostnou taxikářkou žijící v zahraničí, autorkou řady čtivých, vtipných a otevřených autobiograficky laděných knih.

Není-li uvedeno jinak, všechny pořádané akce jsou zdarma a volně přístupné.

Autor: (red)