ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Plavkyně KSP Kladno postoupily do finále Mistrovství České republiky družstev!

Úterý, 19. února 2019 07:20

V semifinále Mistrovství České republiky v plavání družstev zazářila děvčata KSP Kladno. V bazénu v Praze – Podolí skončila v konkurenci dvanácti týmů na výborném čtvrtém místě a výkonem 14 202 bodů suverénně postoupila do finále A, které se uskuteční přesně za měsíc v Brně! Příjemně překvapili i jejich chlapečtí kolegové, kteří ziskem 13 493 bodů a osmým místem si vybojovali účast ve finále B.

Plavkyně KSP Kladno postoupily do finále Mistrovství České republiky družstev! (Foto: Petra Ladová)

ženské části se o největší bodový zisk zasloužila tradičně Johana Jelínková, která byla třetí na 100 m prsa 1:19.45, čtvrtá potom na tratích 200 m prsa 2:50.97 a 800 m volný způsob 9:41.17 a pátá na 400 m volný způsob 4:40.16. Výborně ji tradičné doplňovala Michaela Svobodová, jež se umístila hned dvakrát druhá v závodech na 100 m motýlek, 1:07.58 a na 200 m polohový závod 5:22.13 a čtvrtá na 200 m polohový závod 2:32.57. Blýskla se i nadějná Ema Bradáčová čtvrtou pozicí na 200m motýlek 2:33,82 a navíc byla ještě šestá a sedmá na tratích 200 m znak a 100 m motýlek časy 2:36.13 a 1:10.91 a další velký talent Pavla Jílková, která skončila šestá na 400 m volný způsob výkonem 4:43.19 a k tomu byla ještě dvakrát v první desítce, stejně jako Veronika Seidlová. Ve štafetách skončila čtveřice Bradáčová, Jelínková, Svobodová, Jílková třetí v závodě na 4 x 100 m polohový závod časem 4:42.33 a pátá na trati 4 x 100 m volný způsob hodnotou 4:16,60.

Muži se museli obejít bez nemocného Dominika Klímy. Nejlepšího umístění tak dosáhl Marek Souček, jenž obsadil čtvrtou pozici na 1 500m volný způsob 16:35.68 a na 100 m prsa 1:07.96, pátou na 400 m polohový závod 4:43.96 a šestou na 200 m polohový závod 2:15.55. V první desítce byl ještě osmý Pavel Novák na 100 m volný způsob 56,46 a dvakrát byl jedenáctý na 100 m a 200 m motýlek, podobně jako Filip Kučera, který stejného umístění docílil na tratích 400 a 1 500 m volný způsob. Pátá skončila štafeta na 4 x 100 m volný způsob 3:48.16.

„Samozřejmě, že musím být spokojená. Přiznám se, že s postupem dívek jsem trochu počítala, i když jsme v plné fázi přípravy a speciálně jsme se na závod nepřipravovaly. Děvčata však podala výborný kolektivní výkon, který zaslouží ocenění, když se dokázaly perfektně připravit. Kluci to měli samozřejmě těžší, je jich méně a neúčast Klímy byla znát. Na druhé straně dostali příležitost ještě ne třináctiletí Matoušek a Mareš a nevedli si špatně. V tvrdé přípravě budeme pokračovat, od 2. do 9. března nás čeká soustředění v Srní a potom se budeme těšit do Brna,“ zářila šéftrenérka Petra Landová.