Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Tým Miners U11 v letošním Kladenském Kahanu obhájil první místo

Pátek, 15. Únor 2019 07:30

Rok se s rokem sešel a hráči U11 se zčásti obměnili postupem do starších kategorií. Nikdo netušil, jak to bude „novým“ U jedenáctkám klapat. Po loňském úspěšném jaru přišel mrzutý podzim, kdy holkám a klukům s každým zápasem mizel drajv a klesalo sebevědomí.

Tým Miners U11 v letošním Kladenském Kahanu obhájil první místo (Foto: Petr Baroch)

Pro letošek byli v Miners všichni zvědaví, jak se zúročí vydatná zimní příprava. Do Kladna se s nimi přijeli totiž popasovat Kotlářka Praha, Ježci Jihlava a Baseball Plzeň.

Celý tým hrál kompaktně a celý den vyrovnaným tempem. Vystřídalo se sedm nadhazovačů a tři catcherové a všichni odvedli parádní práci. Ostatní hráči je drželi v poli dobrou obranou. Jen na pálce to bylo slabší, tak U11 budou muset ještě přitlačit.

V prvních dvou zápasech ve skupině proti týmům Kotlářka Praha a Baseball Plzeň zaznamenali Miners pouze jeden odpal, kdy Zuzka Šifrová protlačila ránu po zemi skrz střední pole. Postupně se výkon na pálce zlepšoval, což pomohlo ve finálovém zápasu proti týmu z Plzně, který ale musely U jedenáctky otáčet ze stavu 3:4. Poslední směna se týmu povedla, daly čtyři body a v dohrávce se podařilo udržet soupeře na metách bez bodu.

Každopádně tým projel turnajem jako nůž máslem bez jediné prohry. Dva zápasy hráči dokázali z nepříznivého skóre otočit ve svůj prospěch. Nejprve z 1:5 na 6:5 a posléze z 3:4 na 7:4. Tím došli k zasloužené obhajobě loňského prvenství.

Velká gratulace celému týmu, hráčům i trenérům! Poděkování patří městu Kladnu a Středočeskému kraji.


Autor: Markéta Děkanovská