Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Zloděj v Kladně vykradl garáž a vloupal se i do rodinného domu

Pátek, 15. Únor 2019 07:10

Na policii se v pondělí 11. února obrátil majitel rodinného domu v Kladně. Oznámil vloupání do domu i garáže. Celková škoda, kterou mu lupič způsobil, přesahuje výši třiceti tisíc korun.

Zloděj v Kladně vykradl garáž a vloupal se i do rodinného domu (Ilustrační foto: KL)

Ke krádeži, kterou muž v pondělí na policii nahlásil, došlo v době od 30. ledna do 11. února v kladenské ulici Na Vysokém. Zatím neznámý pachatel se dostal na pozemek rodinného domu a potom se za použití násilí vloupal do garáže, kterou vykradl. Zřejmě nenašel, co hledal, nebo mu to přišlo málo, protože se násilím vloupal i do rodinného domu, kde také kradl.

„Neznámý pachatel z garáže odcizil kabely různých druhů a rozměrů v celkové hodnotě asi 5 000 korun. Dále byly odcizeny dva kusy autobaterií, čtyři kusy starších baterií a jedna sada gola klíčů. Za užití násilí také poškodil vstupní dveře do domu a poté zde odcizil svářečku. Svým jednáním pachatel způsobil majiteli celkovou škodu ve výši 30 100 korun. Z toho škoda způsobená poškozením činí 15 000 korun,“ vyčíslila škody policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Případ je nyní prošetřován jako podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

„Kladenská policie vyzývá občany, pokud zaznamenali v ulici Na Vysokém u rodinného domu pohybující se podezřelou osobu, aby podali informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a dopomohli při dopadení pachatele,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí Šteinerová.

Autor: (kh)