Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Na Kladensku na silnice opět vyjeli i opilí řidiči, jeden z nich způsobil nehodu

Čtvrtek, 14. Únor 2019 07:40

Ačkoliv kladenští policisté neustále upozorňují občany, jak je alkohol za volantem nebezpečný, zaznamenali během minulého víkendu tři řidiče, kteří řídili v opilosti. Ohrozili tak nejen sebe, ale především ostatní, nevinné, účastníky silničního provozu. Další řidič, jehož jízda byla ovlivněna alkoholem, způsobil v úterý 12. února dokonce dopravní nehodu. Naštěstí se obešla bez zranění.

Na Kladensku na silnice opět vyjeli i opilí řidiči, jeden z nich způsobil nehodu (Foto: PČR)

Policisté z Unhoště v pátek 8. února v dopoledních hodinách zastavili ve Velké Dobré ke kontrole osobní vozidlo značky Volkswagen Passat, který řídil sedmadvacetiletý muž z Kladna. „Při provedené dechové zkoušce byla naměřena hodnota 1,15 promile alkoholu v dechu a řidič byl převezen do kladenské nemocnice k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Téhož dne v odpoledních hodinách kontrolovali policisté v Unhošti další passat, který v nich svou jízdou v silném provozu vzbudil podezření. „Řidič rychlou jízdou ujížděl policejní hlídce až do obce Červený Újezd, kde byl následně zastaven na bezpečném místě, kde mohla být provedena silniční kontrola. Po předložení všech dokladů potřebných k řízení motorových vozidel bylo zjištěno, že řidičem je dvaačtyřicetiletý muž z Kladna. Policisté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky, která byla s pozitivním výsledkem na alkohol. Naměřená hodnota byla ve výši 1,75 promile alkoholu v dechu. Další lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu muž odmítl,“ popsala další případ mluvčí Šteinerová.

Krátce po jedné hodině v sobotu 9. února zastavili policisté ke kontrole osobní vozidlo značky Citroen v ulici V Bažantnici v Kladně. „Řidičem vozidla byl čtyřiapadesátiletý muž z Kladna. Policisté muže vyzvali k dechové zkoušce, která byla pozitivní a naměřená hodnota byla 1,46 promile alkoholu v dechu. Další lékařské vyšetření s biologickým materiálem muž odmítl,“ okomentovala další případ mluvčí Šteinerová.

Všichni tito řidiči jsou teď podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jim hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 rok.

Další případ, kterým se policisté zabývají, je dopravní nehoda, způsobená pětadvacetiletým řidičem z Mělnicka. Ten v úterý po šesté hodině ranní vyjel v obci Vrbičany v zatáčce mimo silnici a havaroval. Naboural do betonového sloupu vysokého napětí a způsobil dosud nezjištěnou škodu.

„Na místě provedená dechová zkouška ukázala, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Displej přístroje ukázal hodnoty 1,04 a 1,10 promile alkoholu v dechu. Hříšník byl vyzván k odběru biologického materiálu v nemocničním zařízení, kterému se podrobil. V současné době je skutek šetřen jako podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ sdělila policejní mluvčí Šteinerová.

Autor: (kh)