Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Oprava mostu v Kročehlavské ulici na několik měsíců odřízne výpadovku na Prahu

Čtvrtek, 14. Únor 2019 07:20

Není na co čekat. Most přes potok a teplovod v Kročehlavské ulici na výpadovce směrem na Prahu je v kritickém technickém stavu a musí být nahrazen novým. Podle původních plánů měly být opravy zahájeny v květnu, je ale možné, že začnou už v polovině března.

Oprava mostu v Kročehlavské ulici na několik měsíců odřízne výpadovku na Prahu (Foto: KL)

O špatném stavu mostu na krajské komunikaci hovořil už posudek z roku 2013, který doporučil provést rekonstrukci nejpozději do pěti let. Právě v loňském roce se stav mostu výrazně zhoršil a jeho výměnu není možné dále odkládat.

Uzavření mostu na klíčové tranzitní komunikaci samozřejmě přinese zhuštění dopravy na objízdných trasách, zejména v Pražské ulici. Opravy mělo Ředitelství silnic a dálnic původně zahájit v květnu s tím, že potrvají přinejmenším do konce roku. Protože už je ale zakázka vysoutěžena, přípravné práce, které neomezí provoz na silnici, začnou v průběhu února a most by mohl být uzavřen už v polovině března. Rekonstrukce podle odhadů potrvá přibližně osm měsíců.


Autor: (jk)