Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Povinné tři body Rytířů proti Kadani

Středa, 13. Únor 2019 20:56

V prvním vzájemném klání mezi Rytíři Kladno a celku Trhači Kadaň na kladenském ledě došlo k obrovskému překvapení, když vysoký favorit nečekaně prohrál. Tentokrát bylo vše jinak a Středočeši zvítězili jasně 8:2.  

Foto: KL

Rytíři Kladno – Trhači Kadaň 8:2 (1:1, 2:1, 5:0)

Proti poslednímu týmu Chance ligy sice obránce Veber brzy nastřelil tyč Lukešovy svatyně, ale na druhé straně stačil rychlý protiútok Kůse, jenž přesně našel hůl Eliáše, a Trhači šli překvapivě do vedení. Kladno se nemohlo dostat do tempa i díky vyloučením, a tak Severočeši v pohodě drželi jednobrankový náskok. Přesto vedení do konce první třetiny neudrželi. Sice dvojnásobné oslabení ustáli, ale již při stejném počtu hráčů na ledě dostal ideálně nabito od Kubíka Zikmund a svým dvacátým osmým gólem v sezóně vyrovnal.

Po návratu ze šaten se Kadaň znovu radovala z vedení. Homer šikovně pustil puk na Popelu, který zakončoval do odkryté branky. Středočechům se podařilo vyrovnat ve vlastním oslabení. Chybu hostů v útočném pásmu vystihl Zikmund, jenž adresoval přesný touš na Machače, který svoji příležitost po brejku využil. V polovině zápasu se Rytíři poprvé dostávají do vedení v utkání. Autor vyrovnávacího gólu našel přesnou nahrávkou Jelínka, jenž poslal puk za Lukešova záda. Trhači dostali další dvě možnosti při přesilovkách, ale v koncovce druhé části mohli inkasovat, Vampola však nebyl proti kadaňskému gólmanovi úspěšný.

Co se nepovedlo Vampolovi, napravil Jelínek svým druhým zásahem při hře pět na čtyři v úvodu posledního dějství. Přesnou ranou z levého kruhu nedal Lukešovi šanci. Hra se potom rozmělnila do zbytečných vyloučení. Přesto svěřenci koučů Lidického a Čermáka přidali další gól. Zelingrovu ránu tečoval před klecí Kadaně Hajný. Zápas se pouze dohrával, diváci si moc hokeje neužili, pouze časté pobyty hráčů na trestné lavici. Kladeňáci nakonec zakončili svůj brankový účet na osm branek. Dvojnásobnou přesilovku využil tvrdou ranou od modré čáry Říha, následně se brankově prosadil Strnad a dvacet vteřin před závěrečnou sirénou svým premiérovým gólem v dresu Rytířů i Andre Lakos.  


„Dvě třetiny jsme se soupeřem poměrně trápili, nemohli jsme se střelecky prosadit. Naštěstí v poslední části se nám podařilo vsítit brzy čtvrtou branku, čímž jsme se uklidnili a přidali další branky,“ přibližuje zápas trenér Jindřich Lidický.  


Branky: 19. Zikmund (Kubík), 26. Machač (Zikmund, Nash), 31. Jelínek (Machač, Zikmund), 41. Jelínek (Strnad, Svedlund), 48. Hajný (Zelingr, Vildumetz), 57. Říha (Kaut), 58. Strnad, 60. Lakos (Zelingr, Vildumetz) – 4. Eliáš (Kůs, Šulek), 22. Popela (Homer). Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Štofa, Beneš. Vyloučení: 11:11, navíc Hajný (Kladno) a Foltýn (Kadaň ) na 5 minut + DKU, využití: 2:0, oslabení: 1:0. Diváci:  1730.

Sestava: Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Zelingr, Veber – Kubík, Vampola, Strnad – Zikmund, Machač, Jelínek – Vildumetz, Svedlund, Melka – Hajný, Kaut, Redlich.


Autor: (rc)