Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Restaurace Kuklík v Kladně zve na Valentýnský večírek

Středa, 13. Únor 2019 06:50

Klub Múz pořádá v kladenské restauraci Kuklík – Sport Valentýnský večírek nejen pro zamilované. Nebudou chybět ani hudební hosté. Začátek akce je naplánován na 18:30 a konec na dvaadvacátou hodinu.

Restaurace Kuklík v Kladně zve na Valentýnský večírek

Kvapem se blíží svátek všech zamilovaných, svatý Valentýn. Proto vezměte svou drahou polovičku a přijďte ve čtvrtek 14. února do kladenského Kuklíku užít si příjemný Valentýnský večírek, karnevalové kostýmy jsou vítány. Čeká vás večer plný zábavy, soutěží, hudby i dobrého jídla. Pozvání na akci přijaly zpěvačky Jitka Hrubá, Hanka Dandová a Kačka Brejlová, které se postarají o parádní hudební doprovod.

Pořadatelé doporučují si své místo rezervovat předem. Vstupné pro jednu osobu vyjde na 300 korun, pokud přijdete v páru, zaplatíte výhodnější cenu, a to 500 korun.

Odkud se vzal Den svatého Valentýna?

Valentýn se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Pravděpodobně je odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce. Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi, který tajně oddával mladé páry a vzdoroval tak Claudiusovi II., vládci Říma, jenž zakazoval svým vojákům, aby se ženili. Valentýn byl proto poté zatčen a popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Autor: (kh)