Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Co s bývalým hotelem Merkur? Město hledá smysluplné využití

Středa, 13. Únor 2019 07:30

V polovině října loňského roku si město na základě nevypověditelné smlouvy pronajalo na 10 let přízemí budovy někdejšího hotelu Merkur s cílem otevřít zde turistické infocentrum a Czechpoint. Nové vedení města s tímto nápadem ale nesouhlasí a hledá pro prostory náhradní využití.

Co s bývalým hotelem Merkur? Město hledá smysluplné využití (Foto: KL)

Smlouvu o pronájmu podepsal exprimátor Milan Volf 15. října 2018, tedy několik dní po volbách a před jmenováním nového zastupitelstva. Město si na jejím základě na 10 let pronajalo přízemí budovy o výměře 213 metrů čtverečních za 72 368 korun včetně DPH měsíčně. V dodatku navíc „smluvní strany potvrzují, že jejich shodnou vůlí bylo a je uzavřít smlouvu na dobu určitou bez možnosti ji před uplynutím sjednané doby nájmu vypovědět ze strany nájemce.“

To vše za účelem zřízení infocentra s Czechpointu, což by ale krom výdajů za nájem znamenalo také další investice do vybavení a náklady na energie a mzdy nových zaměstnanců. Odhadem by se jednalo přibližně o půldruhého milionu korun.

Přitom je další Czechpoint vzdálen přibližně sto metrů vzdušnou čarou napříč parkem na náměstí Svobody. Infocentrum na hlavní třídě je přibližně pět stovek metrů opačným směrem. Pokud by město uvažovalo o jeho přemístění z kapacitních důvodů, nabízí se využití naproti stojící budovy bývalého kina Oko, které je ve vlastnictví města.

Pro budovu bývalého hotelu, který do roku 2014 sloužil jako ubytovna pro sociálně slabé, teď město hledá smysluplné využití.

Co s bývalým hotelem Merkur? Město hledá smysluplné využití (Foto: KL)

Autor: (jk)