Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Království hraček Bambule

Rytíři vezou tři body, ale bylo to v Prostějově drama

Pondělí, 11. Únor 2019 20:45

Prostějov jistě není oblíbené místo, protože Jestřábi dokázali kladenské Rytíře nejednou pořádně pozlobit. Tentokrát byli Středočeši lepší než domácí, ale hodně šancí nevyužili, a tak nakonec byli rádi za šťastné vítězství v poměru 3:2.  

Ilustrační foto: KL

Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Diváci v Prostějově se těšili na okamžik, až se v sestavě Rytířů objeví poprvé v sezóně Chance ligy Jaromír Jágr, který koncem minulého týdne nevyloučil start, ale nakonec se číslo 68 na ledě neobjevilo. Po vyrovnané úvodní partii hostům vyšla první přesilová hra. Po ukázkové kombinaci Plekanec objel branku, počkal na najíždějícího Zikmunda, který překonal gólmana Neužila. Vzápětí byl autor branky poslán za katr, ale Jestřábi početní výhodu nevyužili. Příležitosti ke skórování si následně vypracovaly obě strany. Divíšek však mířil těsně vedle a změnu nepřineslo ani přečíslení Strnada nebo o chvíli později Plekance.

Po změně stran byl blízko vyrovnání znovu Divíšek, ale Cikánek se zaskvěl. Kladno kontrovalo Vildumetzem, ale ani on nebyl úspěšný. Následně Středočeši měli výhodu trestného střílení, ale zkušený Plekanec na prostějovského gólmana nevyzrál. Podobně dopadl i Strnad, který nevyužil velkou chybu Hanáků při hře pět na čtyři. Jestřábi i nadále chybovali, ale ani Kaut ve vyložené příležitosti Neužila nepřekonal. Ale nakonec se Kladeňáci přece jen dočkali. Vildumetz další možnost sice nevyužil, ale dojíždějící Redlich už byl konečně úspěšný. Za necelou minutu se však podařilo moravskému celku snížit zásluhou Prokeše. V závěru druhé části se ukázal i exkladenský Dvořáček, ale Cikánek byl připraven.

Po druhé pauze se Rytíři brzy uklidnili, když po ose Vampola – Strnad – Říha přesně zakončoval posledně jmenovaný k bližší tyči. Prostějovští hráči však nedali kůži zadarmo. Agilní Divíšek měl další velmi dobrou příležitost, ale strážce kladenské svatyně překonal. Při hře čtyři na čtyři však ujel Nashovi Žalčík a Cikánek byl bez šance. V závěru byl Plekanec vyloučen na 2+2 minuty, domácí odvolali brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.


„Určitě jsme v Prostějově předvedli slušný výkon. Vypracovali jsme si hodně příležitostí, ale zradila nás koncovka. Místo jasné výhry jsme se museli obávat o výsledek. Mrzí nás některá zbytečná vyloučení. Body z ledu Jestřábů jsou však velmi cenné,“ konstatuje kouč Jindřich Lidický.


Branky: 32. Prokeš (Meidl, Venkrbec), 50. Žalčík – 7. Zikmund (Plekanec, Vampola), 32. Redlich (Vildumetz), 43. Říha (Strnad, Vampola). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:4, využití: 0:1, oslabení: 0:2. Diváci: 2 654.

Sestava: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Hořava, Zelingr – Melka, Plekanec, Svedlund – Kubík, Vampola, Strnad – Zikmund, Machač, Hajný – Vildumetz, Kaut, Redlich.

Autor: (rc)


 1. krimi

  Na Slánsku došlo k pokusu o znásilnění patnáctileté dívky, policie hledá svědky

 2. zprávy

  Buštěhradští vědci budou na poušti testovat zařízení na výrobu vody ze vzduchu

 3. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Fidu, chcete ji?

 4. foto

  FOTO: Ve Středočeské knihovně byla zahájena výstava Ota Pavel – známý i neznámý

 5. pozvánka

  V zahradě Kladenského zámku na vás čeká další Piknik

 6. zprávy

  Kladenské Lego zaznamenalo významný nárůst zisku

 7. foto

  Kladenští kriminalisté zadrželi další distributory drog

 8. zprávy

  Na Kladensku začala sklizeň česneku, mohla by být nadprůměrná

 9. krimi

  V úterý havarovala u Kladna opilá řidička, nadýchala ke dvěma promile

 10. sport

  Kladeňáci na Olympiádě dětí a mládeže

 11. zprávy

  Dobrý anděl na Kladensku podpořil již 212 dětí a 210 rodičů ze 121 rodin

 12. pozvánka

  Přijďte oslavit vysvědčení do kladenského Centralu se zpěvákem Sebastianem

 13. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Elli, chcete ji?

 14. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 15. pozvánka

  Letní koupaliště Bažantnice je od pondělí již otevřeno

 16. foto

  Johana Jelínková s Markem Součkem skončili těsně pod pódiem

 17. foto

  FOTO: Sto let fotbalového klubu oslavili ve Velké Dobré s kladenskými Rytíři

 18. zprávy

  Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

 19. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ďábla, chcete ho?

 20. foto

  VIDEO: Žáci z kladenské školy E. Beneše si závěrem roku užili projektový den