Výstava fotografií Blíž k přírodě SMP Divadlo Lampion Lucie Bílá v Kladně Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Labyrint

Rytíři vezou tři body, ale bylo to v Prostějově drama

Pondělí, 11. Únor 2019 20:45

Prostějov jistě není oblíbené místo, protože Jestřábi dokázali kladenské Rytíře nejednou pořádně pozlobit. Tentokrát byli Středočeši lepší než domácí, ale hodně šancí nevyužili, a tak nakonec byli rádi za šťastné vítězství v poměru 3:2.  

Ilustrační foto: KL

Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Diváci v Prostějově se těšili na okamžik, až se v sestavě Rytířů objeví poprvé v sezóně Chance ligy Jaromír Jágr, který koncem minulého týdne nevyloučil start, ale nakonec se číslo 68 na ledě neobjevilo. Po vyrovnané úvodní partii hostům vyšla první přesilová hra. Po ukázkové kombinaci Plekanec objel branku, počkal na najíždějícího Zikmunda, který překonal gólmana Neužila. Vzápětí byl autor branky poslán za katr, ale Jestřábi početní výhodu nevyužili. Příležitosti ke skórování si následně vypracovaly obě strany. Divíšek však mířil těsně vedle a změnu nepřineslo ani přečíslení Strnada nebo o chvíli později Plekance.

Po změně stran byl blízko vyrovnání znovu Divíšek, ale Cikánek se zaskvěl. Kladno kontrovalo Vildumetzem, ale ani on nebyl úspěšný. Následně Středočeši měli výhodu trestného střílení, ale zkušený Plekanec na prostějovského gólmana nevyzrál. Podobně dopadl i Strnad, který nevyužil velkou chybu Hanáků při hře pět na čtyři. Jestřábi i nadále chybovali, ale ani Kaut ve vyložené příležitosti Neužila nepřekonal. Ale nakonec se Kladeňáci přece jen dočkali. Vildumetz další možnost sice nevyužil, ale dojíždějící Redlich už byl konečně úspěšný. Za necelou minutu se však podařilo moravskému celku snížit zásluhou Prokeše. V závěru druhé části se ukázal i exkladenský Dvořáček, ale Cikánek byl připraven.

Po druhé pauze se Rytíři brzy uklidnili, když po ose Vampola – Strnad – Říha přesně zakončoval posledně jmenovaný k bližší tyči. Prostějovští hráči však nedali kůži zadarmo. Agilní Divíšek měl další velmi dobrou příležitost, ale strážce kladenské svatyně překonal. Při hře čtyři na čtyři však ujel Nashovi Žalčík a Cikánek byl bez šance. V závěru byl Plekanec vyloučen na 2+2 minuty, domácí odvolali brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.


„Určitě jsme v Prostějově předvedli slušný výkon. Vypracovali jsme si hodně příležitostí, ale zradila nás koncovka. Místo jasné výhry jsme se museli obávat o výsledek. Mrzí nás některá zbytečná vyloučení. Body z ledu Jestřábů jsou však velmi cenné,“ konstatuje kouč Jindřich Lidický.


Branky: 32. Prokeš (Meidl, Venkrbec), 50. Žalčík – 7. Zikmund (Plekanec, Vampola), 32. Redlich (Vildumetz), 43. Říha (Strnad, Vampola). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:4, využití: 0:1, oslabení: 0:2. Diváci: 2 654.

Sestava: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Hořava, Zelingr – Melka, Plekanec, Svedlund – Kubík, Vampola, Strnad – Zikmund, Machač, Hajný – Vildumetz, Kaut, Redlich.

Autor: (rc)


 1. krimi

  Termosnímkování města odhalí ztráty energie z budov či infrastruktury

 2. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Hauwieho, chcete ho?

 3. foto

  Středočeští celníci se školili na stanicích v Kladně a Benešově

 4. krimi

  Kladenští strážníci už letos vyjeli ke 46 krádežím v obchodních domech

 5. zprávy

  Stehlík a kdo další? O post ředitele Památníku Lidice se uchází pět zájemců

 6. zprávy

  Vedení klubu i města se sešla se zástupci fanklubu. Řešil se stadion, ale i časté otázky na mužstvo

 7. krimi

  Přes dvě promile pod kůží, a stejně sedla za volant

 8. foto

  Vítězka Krajského kola psychologické olympiády je z Kladna

 9. info z radnice

  V péči o nemocnou Kateřinu z Kladna pomůže váha pořízená z Fondu primátora

 10. krimi

  Policie pátrá po vandalovi, který v Kladně rozbil zadní okénko auta

 11. foto

  Na setkání k údolí Týneckého potoka dorazilo více než šest desítek lidí

 12. krimi

  Šoféra v zákazu řízení nachytali v Kladně policisté

 13. pozvánka

  Blíží se další ročník soutěže Regionální potravina, pro zájemce je připraven bezplatný seminář

 14. krimi

  Z kladenské výrobní haly zmizely měděné trubky

 15. pozvánka

  Jarní prázdniny v Zoo Zájezd slibují zajímavé zážitky

 16. zprávy

  Střední Čechy se představily na veletrhu cestovního ruchu

 17. foto

  Libušín bude mít nového praktického lékaře a rekonstruovanou ordinaci

 18. krimi

  Zloděj v Pcherách vykradl stavební buňku. Neviděli jste ho?

 19. zprávy

  Vodovodní přivaděč pod korytem Labe čekají opravy

 20. krimi

  Muž se ženou v Kladně napadli seniora a ukradli mu psa