Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Tříčlenná skupina zlodějů z Kladenska má utrum, policisté je odhalili

Středa, 6. února 2019 07:20

Kladenští policisté sdělili 31. ledna podezření z trestného činu krádeže skupině tří zlodějíčků. Ti mají na svědomí krádeže za téměř dvacet tisíc korun. Nikdo z nich neměl čistý rejstřík, majetkové trestné činnosti se všichni tři v minulosti už nejednou dopustili.

Tříčlenná skupina zlodějů z Kladenska má utrum, policisté je odhalili (Ilustrační foto: KL)

„Na linku 158 bylo 27. ledna oznámeno, že v obchodním domě ve Štechově ulici v Kladně pracovník ostrahy zaznamenal na kamerovém systému muže, který z regálu odcizil deset lahví alkoholu whisky v hodnotě 279,90 korun za kus. Podezřelý pachatel poté prošel bez zaplacení pokladními zónami,“ sdělila Listům mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Policisté následně zjistili, že podezřelým je třiadvacetiletý muž ze Slánska, kterému při této krádeži pomáhaly stejně stará žena ze Slaného a také sedmadvacetiletá žena z Kladenska. K tomu, aby svůj lup nenápadně propašovali z prodejny, jim posloužil dětský kočárek a dámská kabelka.

Na základě dalších poznatků a záznamů prokázali kladenští policisté, že tato tříčlenná skupinka navštívila 12. ledna kolem patnácté hodiny obchodní dům v Arménské ulici v Kladně. Během pouhých deseti minut z prodejny s drogistickým zbožím odcizila zboží v celkové hodnotě téměř 15 000 korun. „Jednalo se převážně o parfémy, elektrické kartáčky, žiletky, zubní pasty, šampony a další zboží,“ vyjmenovává mluvčí Šteinerová. I tato krádež byla odhalena pomocí kamerových záznamů, které dokazují, že obě ženy si kradené věci ukládají pod bundy a do kabelek. Díky tomu, že je jejich povedený společník celou dobu kryl, podařilo se jim projít i pokladní zónou.

„Policejním šetřením bylo zjištěno, že tato trojice se dopouštěla majetkové trestné činnosti nejen na území okresu Kladno, ale i v okrese Mělník. 20. ledna letošního roku v obchodním domě v Neratovnicích odcizili drogistické zboží v hodnotě 2 204 korun,“ uzavírá výčet trestných činů zlodějů Jana Šteinerová.

Autor: (kh)