Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Kino Hutník bude promítat dokument o kladenském bojovníkovi Kubovi Íblovi

Středa, 20. Únor 2019 09:00

Již v úterý 26. února v kině Hutník proběhne očekávaná premiéra dokumentu Mystery Gym. Nenechte si proto ujít tuto jedinečnou příležitost, která se už nebude opakovat, a za lidových 60 kaček si co nejdříve zakupte vstupenku na pokladně kina. Místa jsou již pomalu vyprodána.Filmové studio Smith Production se rozhodlo natočit dokumentární film o významném Kladeňákovi. Pro tyto účely byl osloven válečník, trenér a hlavně vyznavač bojových sportů, Jakub Íbl. Ten dal k filmování souhlas a první klapka padla loni na Dnech města Kladna. Letos v únoru ho lidé uvidí v jedinečné premiéře kina Hutník.

Dokument s názvem Mystery Gym odehraje kladenské kino Hutník 26. února od 19 hodin. Diváci se ve 30 minutách dozvědí o tom, co Jakub dělá, jak a kde trénuje, co ho baví nebo o co se zajímá. V příběhu se například objeví i ukázky, jak se ubránit proti napadení nožem, pistolí nebo jak se zachovat při přepadení.

„V dokumentu jsem chtěl, aby zaznělo, že to, co dělám, není jen o rvačkách, ale hlavně o motivaci, píli, pokoře či životním stylu. Zabývám se touto problematikou již několik let a své zkušenosti poté předávám dál, a to všem věkovým kategoriím,“ řekla k filmu hlavní postava, Jakub Íbl.

 „Z mého pohledu je Kuba naprostý profesionál a skvělý člověk. Při natáčení mě překvapila jeho skromnost, pokora i profesionalita, se kterou se do filmování vrhl,“ vyjádřil se k hlavnímu protagonistovi režisér Zdeněk Kovář.

„Lidé si zaslouží, dozvědět se něco více o muži, kterého mohou potkat každý den v ulicích Kladna. Proto vznikl tento dokument. Celkem mému filmovému štábu zabralo natáčení 35 dní a potom nekonečně mnoho hodin ve střižně. První klapka padla v Kladně při mistrovství České republiky ve Strongmanovi. Tam tehdy Kuba předváděl své bojové umění. Natáčelo se ale i na mnoha dalších místech. Diváci uvidí například záběry z rakouských Alp, tréninkové metody z jeho Mystery Gymu nebo hrané přepadení v podzemních garážích nákupního domu Central. Do dokumentu jsem zakomponoval i originální záběry, kdy Jakub v podobě kouče vede svého svěřence k vítězství na oblíbeném galavečeru Noc Válečníků,“ prozradil režisér Kovář.

Tento film o délce 30 minut vypovídá o kladenském profesionálním sportovci Jakubovi Íblovi, který se zabývá již několik let bojovým zápasům ve stylu K-1 a Muay Thai. Kino Hutník ho odehraje pouze jednou ve své premiéře. Repríza již k vidění nebude. Proto si nenechte ujít jedinečnou příležitost a v dostatečném předstihu si zakupte vstupenky.

Autor: (red)