Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Sobota, 2. Únor 2019 18:44

Do přímého souboje o třetí místo vyjeli Rytíři i s navrátilci do sestavy Strnadem a Lakosem, naopak nově postrádali Svedlunda. Hostující Motor se sice nejprve dostal do dvoubrankového trháku, ale Kružík kontaktním gólem nastartoval parádní obrat, který rezonoval v kladenské vítězství 4:2.

Rytíři proti Motoru předvedli skvělý obrat a vrátili se na třetí místo (Foto: KL)

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně, zejména Rytíři si vytvořili několik zajímavých příležitostí. V oslabení předkládal v rychlém brejku Strnad Vampolovi, ale druhý jmenovaný, tísněn bránícím soupeřem, nedokázal skórovat. Ve 12. minutě to na kladenském zimáku hučelo jako v úlu. Po dobré práci Machače puk doputoval k Nashovi, který nejprve vyzkoušel Kváčův rozklek a potom sám dorážel. Úvodní branka byla na spadnutí také o chvíli později, když Rytíři opět zasypali Kváču sprškou střel. Část z nich dokonce budějovický brankář likvidoval bez rukavice. Ani tentokrát se ale skóre neměnilo. Na druhé straně zahrozil Vydarený, který se protáhl kladenskou obranou, ale zblízka Brízgalu neprostřelil. Pětadvacet vteřin před sirénou se ujalo nenápadné nahození Kutláka, které před brankou tečoval Cody Bradley a Motor šel do šatny s jednobrankovým náskokem.

V úvodu druhé dvacetiminutovky dostali Rytíři příležitost přesilové hry, při níž sice soupeře pořádně zmáčkli, ale bez gólového efektu. Naopak ve 24. minutě se podruhé radoval Motor. Endál křižnou přihrávkou na Zdeňka Kutláka vyšachoval kladenskou obranu včetně brankáře a zkušený bek už neměl problém zakončit do odkryté klece. Jen o minutu později už se ale trefili také Rytíři. Tentokrát od modré švihem nahazoval Kehar a Daniel Kružík puk šikovnou tečí usměrnil mimo Kváčův dosah. Ve 36. minutě navíc předvedl parádní hokejovou drzost Šimon Jelínek, který se v individuálním průniku prosmýkl kolem mantinelu a bekhendovou střelou na bližší tyč nachytal Kváču. Po druhé třetině se tak do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu 2:2.

V první polovině závěrečného dějství si oba týmy zahrály po dvou přesilovkách, obě ale zůstaly nevyužity. Až třetí kladenskou početní výhodu na začátku 11. minuty zužitkoval Matyáš Zelingr, jehož nenápadný padáček doplachtil až do sítě. Pro netradičního střelce to byl teprve druhý zásah v sezoně. Jen o půl minuty později se modrobílé šály na zaplněných tribunách roztočily znovu. Tentokrát se o to zasloužil hráč, od kterého se branky čekají. Ladislav Zikmund se v letošní sezoně proměnil v prvotřídního kanonýra, což potvrdil ladným proklouznutím až před Kváču, kterému mezi betony propašoval puk za čáru a na svou letošní gólovou pažbu přidal zářez s pořadovým číslem 26. V závěru to Motor ještě zkusil bez brankáře. Namísto obléhání Brízgalovy klece ale přišel kladenský festival neproměněných šancí proti prázdné kleci. Rytíře to ale mrzet nemuselo, v poklidu si dokráčeli k vítězství 4:2 a vrátili se na třetí místo ligové tabulky, na kterém vystřídali právě českobudějovický Motor.

Kladno: Brízgala – Zich, Nash, Kehar, Zelingr, Lakos, Zajíc – Strnad, Vampola, Melka – Zikmund, Machač, Jelínek – Redlich, Kaut, Kružík – Š. Bláha, Kubík, Hajný.

Branky: 25. Kružík (Kehar, Redlich), 36. Jelínek (Lakos), 51. Zelingr (Kaut), 51. Zikmund (Jelínek) – 20. Bradley (Kutlák, Karabáček), 24. Kutlák (Endál, M. Novák). Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:9, využití: 1:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 4352.