Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Království hraček Bambule

S nedisciplinovanými Rytíři neměl Přerov slitování

Středa, 30. Leden 2019 20:40

Kladenští Rytíři na Hané podobně jako nedávno ve Frýdku-Místku doplatili na nedisciplinovanost. Základem přerovského úspěchu byly tři využité přesilovky a proměněné trestné střílení. Zubři zaslouženě zvítězili 6:2 a Kladno se propadlo na čtvrtou příčku ligové tabulky.

Ilustrační foto: Kateřina Peterková

Do Přerova s Rytíři odcestoval i Petr Vampola. Dementoval tak spekulace o svém údajném konci v klubu. Na soupisce naopak oproti pondělnímu utkání chyběli Říha, Strnad a Vildumetz, a tak pokračovalo vynucené točení sestavou. Pro zajímavost: Alespoň dvakrát po sobě v identickém složení hráli Rytíři naposledy v neděli 2. prosince, kdy jedinou změnu představovalo nasazení brankáře Brízgaly namísto Cikánka. Od té doby i vinou zranění nastoupili Rytíři dvacetkrát v rozdílné sestavě, často velmi improvizované.

Spíš než nesehranost ale modrobílé na Hané srážela bídná disciplína. Hned v úvodu si šel na trestnou lavici odpočinout Veber a vydržel na ní pouhých 19 vteřin. Pšurného přihrávku zužitkoval neobsazený Tomáš Doležal a Zubři šli do vedení. Vydrželo jim do 10. minuty, ve které v rychlém protiútoku prostrčil Jelínek na Ladislava Zikmunda. Nejlepší kladenský střelec překonal Klimeše rychlou kličkou do forhendu. O dvě minuty později opět usedl za katr Veber a ani tentokrát tam nevydržel celé dvě minuty, které mu rozhodčí vyměřil. Střelou na bližší víko slavil úspěch Roman Pšurný a domácí byli zase o gól napřed. Navíc jen o minutu později snad s pomocí bránícího Rytíře doskákal za brankovou čáru puk z hole Jiřího Goiše a Přerov vedl 3:1.

Ve druhé dvacetiminutovce nejprve fauloval Kehar a poté, co se Brízgala provinil technickým přestupkem, dostali domácí minutu a sedmačtyřicet vteřin trvající výhodu dvou mužů. Tu sice nevyužili, ale v pokračující přesile pěti proti čtyřem na modré napřáhl Jiří Krisl, jehož prudkou volej zastavila až síť v Brízgalově kleci. Plamínek kladenské naděje zažehl v polovině základní hrací doby Zikmund, když po Jelínkově přihrávce zpoza branky uklidil puk k bližší tyči. Jenže o tři minuty nato zahákoval Machač uniknuvšího Palu a rozhodčí nařídil trestné střílení, které s přehledem proměnil veterán Tomáš Sýkora. Po dvou třetinách se odcházelo do šaten za stavu 5:2 pro domácí.

Hrstka odvážných fanoušků, která vážila cestu do Přerova, ve zbytku zápasu jen marně doufala alespoň ve snížení. Rytíři se ale už neprosadili. Naopak v 51. minutě Brízgalovi propadla výstrojí tečovaná střela Novotného a volný kotouč doklepl do branky Vojtěch Tomi, který určil konečné skóre 6:2.

Za poslední tři zápasy si tak Kladno připsalo pouhé dva body, které znamenají propad na čvrtou příčku. Zpět o stupínek výš se mohou Rytíři vrátit v sobotu, kdy v přímém souboji o třetí místo přivítají českobudějovický Motor.

Branky: 2. T. Doležal (Pšurný, Navrátil), 14. Pšurný (R. Černý, Navrátil), 15. Goiš, 27. Krisl (R. Černý, Pšurný), 33. T. Sýkora (TS), 51. Tomi (Sikora, M. Novotný) – 10. Zikmund (Jelínek), 30. Zikmund (Jelínek, Machač). Rozhodčí: Čech, Fiala – Bartek, Bubela. Vyloučení: 3:5, využití: 3:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 2223.

Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Svedlund, Zelingr, Kehar, Veber – Zikmund, Machač, Jelínek – Kubík, Vampola, Melka – Redlich, Kaut, Kružík – Š. Bláha, Hajný.

Autor: (jk)


 1. krimi

  Na Slánsku došlo k pokusu o znásilnění patnáctileté dívky, policie hledá svědky

 2. zprávy

  Buštěhradští vědci budou na poušti testovat zařízení na výrobu vody ze vzduchu

 3. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Fidu, chcete ji?

 4. foto

  FOTO: Ve Středočeské knihovně byla zahájena výstava Ota Pavel – známý i neznámý

 5. pozvánka

  V zahradě Kladenského zámku na vás čeká další Piknik

 6. zprávy

  Kladenské Lego zaznamenalo významný nárůst zisku

 7. foto

  Kladenští kriminalisté zadrželi další distributory drog

 8. zprávy

  Na Kladensku začala sklizeň česneku, mohla by být nadprůměrná

 9. krimi

  V úterý havarovala u Kladna opilá řidička, nadýchala ke dvěma promile

 10. sport

  Kladeňáci na Olympiádě dětí a mládeže

 11. zprávy

  Dobrý anděl na Kladensku podpořil již 212 dětí a 210 rodičů ze 121 rodin

 12. pozvánka

  Přijďte oslavit vysvědčení do kladenského Centralu se zpěvákem Sebastianem

 13. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Elli, chcete ji?

 14. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 15. pozvánka

  Letní koupaliště Bažantnice je od pondělí již otevřeno

 16. foto

  Johana Jelínková s Markem Součkem skončili těsně pod pódiem

 17. foto

  FOTO: Sto let fotbalového klubu oslavili ve Velké Dobré s kladenskými Rytíři

 18. zprávy

  Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

 19. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ďábla, chcete ho?

 20. foto

  VIDEO: Žáci z kladenské školy E. Beneše si závěrem roku užili projektový den