Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Království hraček Bambule

Bonusový bod v prodloužení vystřelil Slavii Procházka

Pondělí, 28. Leden 2019 20:42

Šedesát minut nestačilo. Vítěze utkání mezi kladenskými Rytíři a pražskou Slavií muselo určit až prodloužení. V jeho poslední minutě se do puku opřel Martin Procházka, který vystřelil Slavii bod navíc.

Foto: KL

Kdyby se v Chance lize vyhlašovala anketa Zlatá helma, první gólová akce Rytířů by si určitě zasloužila nominaci. V 9. minutě Jelínek zpoza branky posunul kotouč na Machače, který křižnou přihrávkou u protější tyče našel Ladislava Zikmunda. Nejlepší kladenský kanonýr už měl snadnou práci a po střele do odkryté klece oslavil svou letos 22. trefu. Do kategorie pohledných zásahů se ale řadí i slávistická vyrovnávací branka. V 16. minutě Šagát přenechal puk Filipu Vlčkovi, který si povyjel do strany a svižnou střelou vymetl bližší víko Brízgalovy branky. Tentýž hráč o chvíli později po nádherném Vrdlovcově krosu zužitkoval přesilovou hru a sešívaní šli do vedení. Nutno podotknout, že hosté byli po celých dvacet minut znatelně aktivnějším týmem.

Ve druhé třetině pokračovali Rytíři v rozpačitém výkonu, naopak dobře bruslící hosté se dostávali do nebezpečných pozic. Kladno se ale jako už tradičně mohlo spolehnout na jistý výkon brankáře Brízgaly. Do největší šance modrobílých se dostal Kubík, který kličkou překonal Šorfa, ale jeho zakončení do poloprázdné branky zastavila noha jednoho z bránících Slávistů. Na druhé straně Brízgala skvěle zasáhl betonem proti Najmanovi, který zakončoval přečíslení dvou na jednoho.

I při druhé kladenské trefě putoval kotouč po trase Jelínek – Machač – Zikmund. Poslední jmenovaný tentokrát z mezikruží zavěsil pod břevno a ve 47. minutě bylo vyrovnáno. O tři minuty později už ale hosté opět vedli. Brízgala si tentokrát vybral slabší chvilku, když vyjel k zadnímu mantinelu hrát s pukem. Rozehrávkou ale našel jen hostujícího Šagáta, který nacentroval před branku na Furcha, na něhož zívala prázdná svatyně. Rytíři se nevzdali a v 55. minutě slavili vyrovnání. Kaut vyhrál vhazování v útočném pásmu rovnou na Tomáše Redlicha, který si kotouč zpracoval rukou a střelou švihem  rozvlnil síť za Šorfovými zády. Po šedesáti minutách tak platil vyrovnaný stav 3:3.

V prodloužení si oba týmy zahrály v početní převaze, rozhodující moment ale přišel až při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Po Ryzákově nabídce v závěrečné minutě nastavení vystřelil hostům bonusový bod Martin Procházka.

Branky: 9. Zikmund (Machač, Jelínek), 47. Zikmund (Machač, Jelínek) – 16. Vlček (Šagát, Furch), 19. Vlček (Vrdlovec, Procházka), 50. Furch (Šagát), 65. Procházka (Ryzák, Najman). Rozhodčí: Valenta, Šindel – Kokrment, Coubal. Vyloučení: 5:3, využití: 0:1, v oslabení: 0:0. Diváci: 1862.

Kladno: Brízgala – Veber, Nash, Říha, Kehar, Zajíc, Zelingr – Melka, Kaut, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kubík, Svedlund, Redlich – Hajný, Vildumetz, Kružík – Š. Bláha.


Autor: (jk)


 1. krimi

  Na Slánsku došlo k pokusu o znásilnění patnáctileté dívky, policie hledá svědky

 2. zprávy

  Buštěhradští vědci budou na poušti testovat zařízení na výrobu vody ze vzduchu

 3. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Fidu, chcete ji?

 4. foto

  FOTO: Ve Středočeské knihovně byla zahájena výstava Ota Pavel – známý i neznámý

 5. pozvánka

  V zahradě Kladenského zámku na vás čeká další Piknik

 6. zprávy

  Kladenské Lego zaznamenalo významný nárůst zisku

 7. foto

  Kladenští kriminalisté zadrželi další distributory drog

 8. zprávy

  Na Kladensku začala sklizeň česneku, mohla by být nadprůměrná

 9. krimi

  V úterý havarovala u Kladna opilá řidička, nadýchala ke dvěma promile

 10. sport

  Kladeňáci na Olympiádě dětí a mládeže

 11. zprávy

  Dobrý anděl na Kladensku podpořil již 212 dětí a 210 rodičů ze 121 rodin

 12. pozvánka

  Přijďte oslavit vysvědčení do kladenského Centralu se zpěvákem Sebastianem

 13. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Elli, chcete ji?

 14. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 15. pozvánka

  Letní koupaliště Bažantnice je od pondělí již otevřeno

 16. foto

  Johana Jelínková s Markem Součkem skončili těsně pod pódiem

 17. foto

  FOTO: Sto let fotbalového klubu oslavili ve Velké Dobré s kladenskými Rytíři

 18. zprávy

  Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

 19. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ďábla, chcete ho?

 20. foto

  VIDEO: Žáci z kladenské školy E. Beneše si závěrem roku užili projektový den