Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Rytíři ve vypjatém závěru utkání uhájili domácí led proti bojovné Porubě

Středa, 16. Leden 2019 20:30

Šedesáté výročí od zisku prvního mistrovského titulu si kladenští hokejisté připomněli v replikách historických dresů. Hostující Poruba jim ale rozhodně nepřijela jen pogratulovat, naopak Rytířům zatápěla do posledních vteřin. Kladno ale ve vypjatém závěru vedení uhájilo a zvítězilo 3:2.

Rytíři ve vypjatém závěru utkání uhájili domácí led proti bojovné Porubě (Foto: Martin Kimla – KL)

V první třetině ve vlastním oslabení ujeli Kladenští do přečíslení, které Říha zakončil dělovkou do spojnice Dolejšovy branky. Odkrytou klec z následné dorážky minul Machač. V osmé minutě rozhodčí ponechal Rytířům výhodu po faulu Ďurače a jelikož se nedovoleným zákrokem provinil i Mamajev, dostali Kladenští příležitost dvouminutové přesilovky pěti proti třem. Až v samém závěru ji po Vampolově přiťuknutí využil Ladislav Zikmund. V 16. minutě Porubu podruhé v utkání zachránila tyč, na kterou po Kautově přihrávce zacinkal Redlich. Padesát vteřin před sirénou rozsvítil červené světlo za Dolejšovými zády Jiří Říha, který v pro obránce netypické situaci zakončil rychlý protiútok bekhendovou střelou a Kladno vedlo o dvě branky.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve znamení urputného hokeje s šancemi na obou stranách. Po nevýrazné první třetině se hosté směrem dopředu osmělili, ale defenziva Rytířů je nepouštěla do gólových pozic a co proletělo na branku, kryl jistý Cikánek.

Na začátku závěrečné části hostující obraně pořádně zamotalo hlavu trio Machač, Zikmund a Jelínek. Obléhání porubské klece ale brankou neskončilo. Naopak hosté se ve 46. minutě radovali z kontaktní trefy. Rychlý útočný výpad zakončil po pěkném pasu Vymazala Tomáš Guman. O chvíli později se Vymazal v roli nahrávače ocitl podruhé, tentokrát ho ale spoluhráči nepochválili, protože našel hůl Tomáše Kauta, který poděkoval a vrátil Kladnu dvoubrankové vedení. Poruba však nesložila zbraně a šest minut před sirénou v mele před kladenskou brankou důrazný Ctirad Ovčačík dotlačil puk za čáru div ne i s Cikánkem. V závěru to hosté ještě zkoušeli bez brankáře, ale na vyrovnávací trefu už nedosáhli.


„Povedl se nám vstup do zápasu, hráli jsme docela slušně a dali jsme dva góly. Věděli jsme, že soupeř má rychlý přechod do protiútoku  a že má velmi dobrá přečíslení. Ve druhé třetině už jsme si to tolik nepohlídali a hosté začali mít šance. Utkání se vyrovnalo, my nedokázali dát třetí gól, abychom odskočili na větší rozdíl. Po snížení byla veliká klika, že jsme hned další střídání dali gól na 3:1. Pak jsme udělali pár chyb, a soupeř měl šance… Zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli. V závěru bylo dobře, že jsme měli dvě přesilovky a nepustili hosty do delší powerplay,“ hodnotil utkání trenér Rytířů Jindřich Lidický. 


Branky: 10. Zikmund (Vampola, J. Říha), 20. J. Říha (Jelínek, Nash), 48. T. Kaut (Kružík) – 46. Guman (Vymazal, Illéš), 54. Ovčačík

Kladno: Cikánek – Lakos, Nash, Veber, P. Hořava, J. Říha, Kehar – Svedlund, Vampola, J. Strnad – Kružík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – O. Bláha, Vildumetz, Š. Bláha. Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 3:6, využití: 1:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 1655.

Autor: (jk)


banbad