Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Pondělí, 14. Leden 2019 07:10

Město Slaný vyhlásilo v pátek 11. ledna v Městském divadle místní nejúspěšnější sportovce roku 2018. Akce se kromě sportovců zúčastnili i významní hosté, mezi kterými nechyběli starosta Martin Hrabanék i místostarosta Radek Vondráček a také poslanci Stanislav Berkovec a Vojtěch Munzar.

Ve Slaném oceňovali nejúspěšnější sportovce (Foto: Jitka Krňanská – KL)

Hlavní kategorii ovládl triatlonista Tomáš Řenč, který se v minulém roce stal mistrem republiky v klasickém i polovičním Ironmanu a vyhrál Český pohár v dlouhém triatlonu. Cenu Sportovní kolektiv získali fotbalisté SK Slaný. Ti mají poprvé od 70. let reálnou šanci dostat se do divize. Speciální cenu si odvezlo Mládežnické plochodrážní centrum AK Slaný, které na pódium nastoupilo se skutečnou motorkou a poháry získanými v uplynulé sezoně. Trenérem roku se stal Pavel Kajpr, který působí v projektu cyklokroužky.cz. V kategorii mládeže jednoznačně zvítězil cyklista Richard Wohanka. Ten zároveň získal cenu Univerzity Karlovy, která je partnerem ankety. Další cenu si odneslo seskupení TCB Gym, které se stalo nejlepším mládežnickým kolektivem roku.

Cyklista Milan Silný byl oceněn druhým místem v kategorii jednotlivců. Proslavil se mimo jiné největší GPS kresbou na světě. K oslavám stého výročí vzniku České republiky ji vytvořil více než 103 hodin trvající jízdou na kole a stal se dokonce držitelem českého i světového rekordu.

Zástupci města Slaného ocenili také organizátora akce Nejúspěšnější sportovec roku, kterým je dlouholetý redaktor Deníku Jiří Nagy. K jeho velkému překvapení ho slavnostně uvedli do pomyslné Síně slávy.

Pro diváky byl připraven i pestrý doprovodný program. Udílení cen doplnily svým vystoupením zpěvačka Sabina Křováková nebo bubenická skupina Tam Tam Batucad.