Pytlák Říha hattrickem sestřelil Horáckou Slavii

Středa, 9. ledna 2019 20:32

Hokejová Chance liga se neúprosným tempem blíží ke konci základní části. Třetí střetnutí v pěti dnech postavilo kladenské Rytíře proti Třebíči. Hlavně díky tříbrankovému představení obránce Říhy Kladno Horáckou Slavii porazilo 4:2.

Ilustrační foto: KL

Galapředstavení šestadvacetiletého beka ve službách Kladna začalo v 9. minutě. Jiří Říha si po Machačově přihrávce na modrou vzpomněl na svou dělovku z pondělního utkání v Ústí nad Labem a se stejnou razancí propálil Jekela v brance Horácké Slavie. Hosté si v první třetině zahráli hned třikrát v početní výhodě, ale jejich přesilovkové komando, ač statisticky nejefektivnější v lize, působilo dost nepřesvědčivě. Naopak ve vlastním oslabení na branku uháněl Machač, ale tísněn třebíčským obráncem nedokázal protlačit puk za brankářova záda. V závěru třetiny však hosté přece jen početní převahu zužitkovali. V netradiční pozici na hranici brankoviště dorážel pohotový obránce Vladimír Brož a bylo vyrovnáno.

V prostřední dvacetiminutovce si přesilovou hru zahráli i domácí. Veberovu tvář vyzdobil krvavým šrámem třebíčský Süs a hosté se museli čtyři minuty bránit. Když se jejich hra v početní nevýhodě přiblížila ke konci, opřel se při signalizované výhodě do puku Říha a další pumelicí poslal Rytíře do vedení. Dvě minuty před přestávkou to na stadionu zahučelo, když Machač dorazil Jelínkovu střelu jenom do tyče a jeho opětovný pokus na úrovni brankové čáry zastavila hůl Jekela, nebo některý z bránících hráčů. Zanedlouho třebíčské obraně ujel Vampola, ale svižnou střelou pouze vyprášil brankářovu výstroj.

V závěrečné části při další přesilovce Rytířů zkompletoval „Pytlák“ Říha hattrick. Tentokrát namísto golfového úderu zvolil střelu švihem a puk skrze klubko hráčů doplachtil až do klece. Krátce nato našel Vampola přihrávkou zpoza branky Jakuba Strnada a ten poslal puk rovnou do bližšího víka. Hosté ale nesložili zbraně − o minutu později snížili zásluhou Lukáše Vágnera, který z kruhu pověsil kotouč pod větev a zadělal na napínavý závěr. Žádné velké drama se už ale nekonalo, a tak Rytíři uhájili domácí tvrz a zvítězili 4:2.

Utkání bylo vyrovnané. My dali víc gólů. Kdyby je dal soupeř, tak by vyhrál on a bylo by to stejně tak zasloužené. Šance měly oba týmy, my jsme to tam ale propálili od modré. Zaplaťpánbůh za body. Bylo to strašně těžké utkání, Třebíč má v týmu šikovné hráče a hrála opravdu dobře. Pro nás to jsou dobré tři body,“ hodnotil zápas trenér Rytířů Jindřich Lidický.

Branky: 8. J. Říha (Machač, Zikmund), 31. J. Říha (J. Strnad, Vampola), 50. J. Říha (Vampola), 54. J. Strnad (Vampola, Romančík) – 20. Vl. Brož (Kusko, Nedvídek), 56. L. Vágner. Rozhodčí: Dědek, Šindel – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 6:4, využití: 2:1, oslabení: 0:0. Diváci: 1394.

Kladno: Cikánek – Veber, Hořava, Nash, Zelingr, Říha, Romančík, Šesták  –Svedlund,Vampola, J. Strnad – Kubík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – Kružík, Filip, Vildumetz.

Autor: (jk)

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol