Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Poslední den roku 2018 zaznamenali středočeští hasiči průměrný počet zásahů

Čtvrtek, 3. Leden 2019 07:10

Přechod do nového roku je vždy spojen se zvýšeným počtem zásahů, především v prvních hodinách po půlnoci. Většinou šlo opět jen o menší požáry v souvislosti s odpalováním zábavní pyrotechniky. 

Poslední den roku 2018 zaznamenali středočeští hasiči průměrný počet zásahů (Foto: HZS Středočeského kraje)

První událost posledního prosincového dne roku 2018 byla ohlášena na Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje v 3.40 hodin, kdy oznamovatel nahlásil dopravní nehodu v katastru obce Bukovany na Benešovsku. Hasiči z Benešova na místě události zjistili, že osobní vozidlo se nachází v příkopu a je v něm zaklíněný řidič. Ten byl vzápětí vyproštěn a předán do péče zdravotníků. 

V dopoledních hodinách řešili středočeští hasiči poměrně kuriózní zásah, kdy operátoři tísňové linky přijali informaci o pádu velblouda do rybníka v obci Hulín na Příbramsku. Operační důstojník k události vyslal hasiče ze stanice Sedlčany a zároveň lezecké družstvo ze stanice Benešov. V době příjezdu hasičů se na místě nacházel majitel, který se pokoušel zvíře vyprostit vlastními silami, ale to se mu nepodařilo. Po necelé hodině hasiči velblouda vyprostili z oplocení a dostali ho za pomoci bagru zpět na břeh, kde ho následně prohlédl veterinář.

V 11.40 hodin byl oznámen požár motoru letadla na letišti v Mladé Boleslavi. Operační důstojník na místo vyslal čtyři jednotky. Hasiči po příjezdu zjistili, že při letu ultralightu došlo k závadě na motoru a následnému zahoření. Dvoučlenná posádka s letadlem přistála bez zranění na letištní ploše. Hasiči poté zajistili letadlo proti požáru a odpojili akumulátor.   

Dvanáct minut před třináctou hodinou byla na tísňovou linku ohlášena vážná dopravní nehoda osobního vozidla v katastru obce Kokořín na Mělnicku, kde vletělo ve vysoké rychlosti do rybníku Harasov. Auto se asi dvacet metrů od kraje potopilo a posádka několika osob zůstala ve vozidle zaklíněna. Ještě před příjezdem záchranných složek se svědkům havárie podařilo vozidlo přivázat k dodávce a přitáhnout ke břehu. Uvnitř vozu, který byl stále potopen pod hladinou, policisté a hasiči nalezli jednu osobu, která byla následně vyproštěna a předána do péče zdravotnických záchranářů. Ti okamžitě začali s resuscitací. Vzhledem k tomu, že byl předpoklad většího počtu spolucestujících ve vozidle, byl na místo kromě vrtulníku letecké záchranné služby vyslán ještě druhý stroj s leteckými záchranáři. Zároveň k místu nehody zamířili policejní i hasičští potápěči, kteří se ihned po příjezdu vydali prohledávat dno rybníku. Prvotní informace o větším počtu osob se nakonec nepotvrdila a bylo potvrzeno, že ve vozidle cestoval řidič sám.

Krátce před osmnáctou hodinou ohlásil hlídač autobazaru v katastru obce Klecany v okrese Praha-východ požár osobního vozidla, které stálo na ploše s tím, že požár se začíná rozšiřovat i na ostatní auta. V době příjezdu první jednotky bylo požárem zasaženo už pět vozů. Hasiči dostali požár pod kontrolu za deset minut. Podle vyšetřovatele byla příčinou technická závada na jednom z vozidel. Škoda vniklá požárem byla vyčíslena na 1,4 milionu korun.   

Pět minut před devatenáctou hodinou vyjeli hasiči do katastru obce Dolní Beřkovice na Mělnicku, kde byla vlakovou soupravou sražena osoba, u které lékař zdravotnické záchranné služby následně potvrdil exitus. Ve vlaku cestovalo dvacet lidí, všichni vyvázli bez zranění. Trať byla po dobu vyšetřování nehody uzavřena.

Krátce po půl deváté večer byl vyhlášen požární poplach hned čtyřem jednotkám na Kutnohorsku. V obci Svatý Mikuláš byl ohlášen požár střechy místní teplárny. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že dochází ke kontrolovanému odpouštění a spalování přebytečného plynu. Hasiči tak nemuseli zasahovat a vrátili se zpět na své základny.

Šest minut před půlnocí vyjely tři jednotky hasičů k ohlášenému požáru komínu rodinného domu v obci Libiš na Mělnicku. Při průzkumu hasiči zjistili, že v komínovém tělese hoří saze. Pomocí kominického nářadí hasiči komín vyčistili.

První událost roku 2019 zaznamenali operátoři na tísňové lince sedm minut po půlnoci, kdy byl oznámen požár tújí v obci Krychnov na Kolínsku. V průběhu jízdy k zásahu byla hasičům podána upřesňující informace, že se požár už rozšířil na střechu domu. Operační důstojník proto vyhlásil poplach dalším jednotkám. Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že požár zasáhl jen túje.

Po půlnoci pak hasiči zaznamenali zvýšený počet zásahů při požárech odpadkových košů, popelnic a kontejnerů a při dohašování krabic od zábavní pyrotechniky.

Ve tři hodiny a patnáct minut po půlnoci byl nahlášen požár chaty v obci Káraný v okrese Praha-východ. Hasiči následně zjistili, že hoří pouze přístavek u chaty. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na pět tisíc korun.


Autor: Petr Svoboda


 1. foto

  Benátecké mladíky Rytíři srazili na kolena až v závěru

 2. krimi

  Nezabezpečené domácnosti se stávají nejsnazším cílem zlodějů

 3. pozvánka

  Pozvánka na kulturní program Ateliéru na únor 2019

 4. foto

  FOTO: Na škole E. Beneše v Kladně si připomněli odkaz Jana Palacha

 5. krimi

  Žena z Kladna málem přišla o boty, zachránil jí je manžel

 6. sport

  V Kladně by mohla vzniknout pumptracková dráha pro cyklisty

 7. krimi

  Kladenští strážníci zažili rušný víkend

 8. pozvánka

  Hornický skanzen Mayrau hostí výstavu industriálních fotografií Viktora Máchy

 9. krimi

  Policisté v Kačici zastavili vyhoštěného cizince, řídil pod vlivem drog

 10. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 11. zprávy

  V Kladně bude Středočeský kraj podporovat studium praktických sester

 12. pozvánka

  Do kladenského kina Sokol přiletí legendární E.T. – Mimozemšťan

 13. pozvánka

  Celosvětově uznávaná hra bude mít českou premiéru v Kladně

 14. krimi

  Policejní pes z Kladna pomohl dopadnout recidivistu

 15. pozvánka

  FOTO: Žáci kladenské školy 1. KSPA vystavují svá díla v Centralu

 16. zprávy

  Vedení Kladna opětovně jednalo s investorem o budoucnosti Růžového pole

 17. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 18. zprávy

  Kladenské gymnázium získalo třetí místo v soutěži o bezpečném internetu

 19. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 20. foto

  FOTO: U Pcher na Kladensku havarovalo osobní auto, řidič na místě zahynul