Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Splněná povinnost a jasná výhra Rytířů v Kadani

Sobota, 29. Prosinec 2018 19:30

Rozloučení se starým rokem se povedlo kladenským Rytířům na jedničku. Na ledě předposledního celku, Trhačů Kadaň, nedali domácím žádnou šanci a zvítězili jednoznačně 7:1.

Ilustrační foto: KL

SK Trhači Kadaň – Rytíři Kladno 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

V roli velkých favoritů odjížděli Rytíři na led předposlední Kadaně. Vše umocnil rychlý gól čtvrté řady, Zichovu ránu od modré tečoval za záda brankáře Lukeše O. Bláha již po třech minutách hry. Vzápětí měl dvě možnosti Strnad, ale žádnou neproměnil, stejně dopadl po úniku i Jelínek. Trhači se prakticky k žádné vážnější akci nepropracovali. Přesto hosté pojistili vedení až čtyři minuty před koncem úvodní části. Nahozený puk Jelínka usměrnil do branky Zikmund. Domácí následně dostali možnost přesilovky, ale brankář Brízgala si ani jednou nesáhl na touš.

Po změně stran přišla rychle další odpověď Středočechů. Po rychlém protiútoku přesně zakončil Zikmund. Rovněž Středočeši si vyzkoušeli početní výhodu, ale i kadaňský gólman moc práce neměl. V polovině zápasu již měli hosté čtyřgólový náskok. Vildumetz sice dvakrát v solidní šanci neuspěl, ale nakonec se ve skrumáži před klecí Trhačů nejlépe orientoval Kubík, a tím prakticky dal razítko na to, kdo v utkání zvítězí. Teprve potom měla Kadaň první velkou příležitost, ale Svoboda nedokázal zasunout puk do odkryté branky. Před závěrem druhé dvacetiminutovky Kladeňáci hráli druhou přesilovku, kterou sice nevyužili, ale vteřinu po návratu vyloučeného Svobody dostal Kubík přesnou nahrávku a rozvlnil síť domácích popáté.

To nebylo ze strany Kubíka vše. Znovu na začátku poslední části dokonce v oslabení ujela dvojice Strnad-Kubík a posledně jmenovaný si zkompletoval hattrick. Hrdina pozdního odpoledne si šel o chvíli později odpočinout za faul, ale i tak se z trestné lavice radoval z další branky, kdy tentokrát domácí defenzívě unikl Jelínek a v koncovce si věděl rady. Dávno rozhodnutý zápas v poklidu dojížděl do konce, ale půldruhé minuty před závěrečnou sirénou přece jen domácí Maršoun pokazil Brízgalovi čisté konto, když po rychlé otočce nedal mladému gólmanovi Rytířů šanci.

„Určitě splněná povinnost. Máme radost z toho, že se klukům dařilo střelecky, ale měli jsme pochopitelně i další příležitosti. Zápas proběhl v poklidu a nikdo se nezranil, což bylo důležité,“ komentoval utkání trenér Jindřich Lidický.

Branky: 59. Maršoun (Buchtela, Šulek) – 3. O. Bláha (Zich, Bernat), 16. Zikmund (Jelínek, Machač), 22. Zikmund (Kaut, Jelínek), 30. Kubík (Jelínek, Redlich), 39. Kubík (Strnad), 44. Kubík (Strnad), 47. Jelínek (Strnad). Rozhodčí: Souček, Kostourek – Votrubech, Ševic. Vyloučení: 2:4, využití: 0:0, oslabení: 0:2. Diváci: 800.

Sestava: Brízgala – Nash, Zich, Veber, Svedlund, Šesták, Romančík – Kubík, Vildumetz, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – Bernat, Filip, O. Bláha.