Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Sobota, 22. Prosinec 2018 20:07

Velice oslabení Rytíři Kladno sice dokázali na ledě Motoru Českých Budějovic snížit nepříznivý stav ze 3:0 na 3:2, ale to byla pouze labutí píseň. Jihočeši nakonec rozstříleli Středočechy v poměru 7:3.

Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 7:3 (3:0, 4:2, 0:1)

Kladeňáci nastoupili ve značně oslabené sestavě, v obraně museli vedle „předělaného“ útočníka Svedlunda nastoupit čistokrevní forvardi Kubík s Kautem! Kladenskou defenzívou již po pěti minutách hry proklouzl Kanaďan Bradley, který ideálně přihrál někdejšímu velkému českému talentu Karabáčkovi, jenž zblízka překonal bezmocného Brízgalu. Hosté si jako první zahráli početní výhodu, ale gólman Strmeň moc práce neměl. Po chybě kladenské obrany se k puku dostal v obrovské šanci Čermák, ale ten v koncovce totálně selhal. Hosté se snažili, ale v závěrečné fázi se jim nedařilo. Vzápětí šikovný Bradley nebezpečně ohrozil kladenskou klec, ale branku nepřidal. Ovšem za chvíli se radoval z druhé branky Motoru. Karabáček spíše nahodil touš na Brízgalu, jenž si černý nesmysl nešťastně srazil do sítě. Rytíři si hned potom vypracovali dvě přesilovky za sebou, ale místo kontaktního gólu inkasovali potřetí. Heřman ujel z vlastního obranného pásma a rozesmutnil hosty potřetí.

Po změně stran Středočeši velmi brzy snížili, Vildumetz dorazil pokus Vebera, když puk se vrátil po odrazu od mantinelu před branku. Kladno ucítilo příležitost a po dalších dvou minutách prohrávalo již jen o gól. Bohužel Středočechy těsně před polovinou utkání srazila další chyba v defenzívě. Nováka ještě Brízgala vychytal, ale na dorážku Doktora již nestačil. Hosté zase dostali příležitost dostat se českým Budějovicím „ na kobylku“, ale ze hry pět na čtyři znovu nic nevytěžili. Jak se hraje přesilovka, ukázali Jihočeši hostům o chvíli později. Již po šesti vteřinách se přesně trefil hrdina večera – Karabáček, který zaznamenal svoji třetí branku! To nebylo vše. Další faul Vildumetze potrestal Pýcha. Za víceméně rozhodnutého stavu zpestřili utkání bitkou domácí Dunn a hostující Hajný, vzápětí přišly další osobní tresty pro Heřmana na jedné respektive Vampolu na druhé straně a nadále pokračovala destrukce svěřenců koučů Lidického a Čermáka. Brízgalu již posedmé překonal tentokráte Bradley.

Poslední část se již víceméně dohrávala. Motor ubral výrazně plyn, ale přesto s přehledem ovládal vývoj zápasu. Středočeši na druhou stranu věděli, že jen totální výbuch jihočeského celku by jim dal nějakou jiskřičku naděje, což se nestalo. Přesto alespoň částečnou kosmetickou úpravu provedl Machač deset minut před závěrečnou sirénou, když tečoval nahrávku Volrába. Vyprodanou Budvar arénu mohl ještě v závěru rozjásat exkladenský Přikryl, ale to se mu nepovedlo. Rytíři si tak mohli parafrázovat slavnou věku z Haškova Švejka, ale místo sedm kulí jako v Sarajevu si mohli říci sedm kulí jako v Českých Budějovicích.

„Hráče jsme pomalu sbírali po cestě… Bez osmi hráčů základní sestavy se nedalo na ledě Jihočechů uspět. Určitou malou naději jsme měli po snížení na 3:2, ale vzápětí přišla zbytečná chyba v obraně, následná přesilovka domácích a jejich vedení 5:2, což znamenalo konec. Brízgala sice chytal slušně, kluci bojovali, ale navíc to nestačilo, Máme strašně úzký kádr, což se znovu dnes projevilo. Uvidíme, kdo bude moci nastoupit mezi vánočními svátky,“ říkal odevzdaně trenér Jindřich Lidický.

Branky: 5. Karabáček (Bradley,Vydarený), 15. Karabáček (Čermák), 18. Heřman (Pavlin, Doktor), 29. Doktor (Novák), 34. Karabáček (Bradley), 36. Pýcha (Karabáček, Čermák), 39. Bradley (Karabáček, Vydarený) – 23. Vildumetz (Veber, Vampola), 25. Kubík (Vampola, Vildumetz), 51. Machač (Volráb). Rozhodčí:  Čech, Ondráček – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:5, navíc Dunn (České Budějovice) a Hajný (Kladno)´5 minut + DKU, Heřman (České Budějovice), Vildumetz, Vampola a Jelínek (Kladno)10 minut, využití: 2:0, oslabení: 1:0. Diváci:  6421 (vyprodáno).

Sestava: Brízgala – Kaut, Zajíc, Veber, Kubík, Volráb, Svedlund – Vildumetz, Vampola, Strnad – Kružík, Machač, Redlich – Hajný, Zikmund, Jelínek.