Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Království hraček Bambule

Jindřich Lidický: S výkony první poloviny soutěže jsem spokojený

Středa, 5. Prosinec 2018 07:20

Teprve před pár dny začal poslední měsíc letošního roku, ale hokejová Chance liga má již za sebou první polovinu základní části. Rytíři Kladno jsou na druhém místě tabulky s minimální ztrátou na lídra soutěže, Duklu Jihlava. Kladenští fanoušci jsou převážně spokojeni, ale výkony svých svěřenců musí posoudit kouč Jindřich Lidický.

S výkony první poloviny soutěže jsem spokojený (Foto: KL)

Poslední dva zápasy hrál za Kladno Tomáš Plekanec. Jak dlouho dopředu jste věděl, že přijde? Přivítali jste ho s radostí, nebo s obavami?

Určitě převládala velká radost, obavy jsme neměli. Věděli jsme pochopitelně o Tomášových kvalitách. Že přijde, jsme věděli asi pět dní dopředu. Diváci mohli vidět, jak nám svým nástupem pomohl.

Přestože ještě nedávno hráč Montrealu avizoval, že rozhodnutí, s kým nastoupí, nechá na vás, trenérech, měl nějaké požadavky? Například, že by chtěl hrát s mladými, nebo naopak staršími hráči?

Tomáš je opravdu v tomto směru neskutečný. Řekl nám jen, koho mně dáte do lajny, s tím budu hrát!

Máte za sebou prvních dvacet osm kol, v neděli proti Frýdku jste rozehráli již třetí čtvrtinu soutěže. Prozraďte, jak jste spokojeni s dosavadním vystoupením mužstva?

Samozřejmě, že ve výkonu mužstva by se našla řada chyb. V první části jsme začali slušně, potom přišlo období, kdy se nám nedařilo, zvláště v obraně. Od zápasu s Havířovem jsme se začali defenzívě více věnovat a začali se vracet poctivě dozadu. Přišla šňůra vítězství, za kterou jsme rádi. Se ziskem padesáti tří bodů po polovině soutěže, ve kterém jsou i tři body z prohraného utkání s Českými Budějovicemi, které nám byly později administrativně vráceny, a vzhledem k tomu, s jak mladým týmem disponujeme, jsme spokojeni.

V průběhu jste nasadili velký počet hráčů. Máte již vytipovanou základní kostru týmu, se kterou počítáte do rozhodující fáze ročníku?

Kostru již s Davidem Čermákem v hlavě máme. Na druhé straně nemáme tak široký kádr, abychom mohli hodně „míchat“ se sestavou. Nasadili jsme hodně juniorů, kteří dostali tolik prostoru jako nikdy.

Majitel klubu Jaromír Jágr na nedávné tiskové konferenci řekl, že jistě během půldruhého měsíce se kádr doplňovat nebude, teprve potom se rozhodne. Uvažujete o tom, na jakých postech je nutné tým posílit, aby byl konkurenceschopný pro utkání v play-off, eventuálně v následující baráži?

To nelze takhle říci. Kádr vhodně doplnit, to ano. Co má Jarda Jágr v hlavě, nevím. V žádném případě však nepůjde o překopání týmu, mohou přijít maximálně dva hráči, možná, že jeden nebo nikdo. Vše se bude řešit až po Novém roce.

Podívejme se na vystoupení jednotlivých řad. S brankáři jste byl spokojen již dříve, dá se s tím určitě souhlasit i nyní.

Máte pravdu. Jak Cikánek, tak Brízgala si počínají dobře, jsou oporami týmu a věříme, že budou tak i nadále pokračovat.

Co říkáte na adresu obránců?

Přestože to jsou spíše ofenzivně ladění hráči, hráli v posledních zápasech defenzivněji a předvádí slušné výkony. Výjimkou bylo utkání s Kadaní, kdy hráli všichni špatně. Ale nemáme růžové brýle, víme, že je celá řada věcí na zlepšení.

Zbývají útočníci.

Rovněž si vedou dobře. Kluci hodně bruslí, dáváme i dost branek. Bohužel nám však stále nejdou přesilovky. Měníme jejich složení, ale stále nemůžeme najít ideální sestavu. Snažíme se na přesilovkách hodně pracovat v tréninku, ale stále se nám nevedou.

Na druhé straně vás určitě musí těšit hra v oslabení?

Ano, máme na to vhodné typy. Ať je to například Strnad, Zikmund, Kubík nebo nyní naposled Plekanec. Jsou i další. Výborně hraje i obrana a pochopitelně gólmani, proto dostáváme málo branek. Což je perfektní. V několika utkáních jsme měli zbytečně hodně vyloučení, ale dokázali jsme je ubránit. Výborně ubráněná hra v oslabení je téměř stejná, jako když dáte branku v přesilovce!

Soutěž je i nadále hodně vyrovnaná. Kdy čekáte, že se začne oddělovat zrno od plev?

Bude se oddělovat, pokud vyhrajeme několik utkání za sebou. Ale týmy jsou hodně vyrovnané a nevíte, kdo za koho nastoupí. Ve Frýdku hrají třeba hráči z Vítkovic, v Přerově zase ze Zlína. Protože se nesestupuje, nikdo není pod tlakem. Žádného soupeře jsme v klidu nepřehráli, vždy to byla bitva, což je pro kvalitu soutěže určitě dobře. Ale postupem času se jistě bude tabulka oddělovat.

Fanoušky zajisté bude zajímat, kdy opět uvidí v dresu Rytířů Tomáše Plekance a kdy se objeví na ledě Jaromír Jágr?

Jaromír s námi trénuje. Jak jsem již několikrát říkal, záleží jenom na něm, kdy přijde a řekne nám, že může nastoupit. Tomáš bude tento týden hrát za Kometu Brno a potom se budeme individuálně domlouvat, kdy bude hrát za nás a kdy za Brno. Jak média informovala, po 15. únoru by již měl být k dispozici jen Rytířům. Platí však varianta, že pokud bychom v play-off neuspěli, dohraje sezónu v Kometě.

Autor: (rc)


banbad


 1. krimi

  Na Slánsku došlo k pokusu o znásilnění patnáctileté dívky, policie hledá svědky

 2. zprávy

  Buštěhradští vědci budou na poušti testovat zařízení na výrobu vody ze vzduchu

 3. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Fidu, chcete ji?

 4. foto

  FOTO: Ve Středočeské knihovně byla zahájena výstava Ota Pavel – známý i neznámý

 5. pozvánka

  V zahradě Kladenského zámku na vás čeká další Piknik

 6. zprávy

  Kladenské Lego zaznamenalo významný nárůst zisku

 7. foto

  Kladenští kriminalisté zadrželi další distributory drog

 8. zprávy

  Na Kladensku začala sklizeň česneku, mohla by být nadprůměrná

 9. krimi

  V úterý havarovala u Kladna opilá řidička, nadýchala ke dvěma promile

 10. sport

  Kladeňáci na Olympiádě dětí a mládeže

 11. zprávy

  Dobrý anděl na Kladensku podpořil již 212 dětí a 210 rodičů ze 121 rodin

 12. pozvánka

  Přijďte oslavit vysvědčení do kladenského Centralu se zpěvákem Sebastianem

 13. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Elli, chcete ji?

 14. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 15. pozvánka

  Letní koupaliště Bažantnice je od pondělí již otevřeno

 16. foto

  Johana Jelínková s Markem Součkem skončili těsně pod pódiem

 17. foto

  FOTO: Sto let fotbalového klubu oslavili ve Velké Dobré s kladenskými Rytíři

 18. zprávy

  Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

 19. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ďábla, chcete ho?

 20. foto

  VIDEO: Žáci z kladenské školy E. Beneše si závěrem roku užili projektový den