Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Jindřich Lidický: S výkony první poloviny soutěže jsem spokojený

Středa, 5. Prosinec 2018 07:20

Teprve před pár dny začal poslední měsíc letošního roku, ale hokejová Chance liga má již za sebou první polovinu základní části. Rytíři Kladno jsou na druhém místě tabulky s minimální ztrátou na lídra soutěže, Duklu Jihlava. Kladenští fanoušci jsou převážně spokojeni, ale výkony svých svěřenců musí posoudit kouč Jindřich Lidický.

S výkony první poloviny soutěže jsem spokojený (Foto: KL)

Poslední dva zápasy hrál za Kladno Tomáš Plekanec. Jak dlouho dopředu jste věděl, že přijde? Přivítali jste ho s radostí, nebo s obavami?

Určitě převládala velká radost, obavy jsme neměli. Věděli jsme pochopitelně o Tomášových kvalitách. Že přijde, jsme věděli asi pět dní dopředu. Diváci mohli vidět, jak nám svým nástupem pomohl.

Přestože ještě nedávno hráč Montrealu avizoval, že rozhodnutí, s kým nastoupí, nechá na vás, trenérech, měl nějaké požadavky? Například, že by chtěl hrát s mladými, nebo naopak staršími hráči?

Tomáš je opravdu v tomto směru neskutečný. Řekl nám jen, koho mně dáte do lajny, s tím budu hrát!

Máte za sebou prvních dvacet osm kol, v neděli proti Frýdku jste rozehráli již třetí čtvrtinu soutěže. Prozraďte, jak jste spokojeni s dosavadním vystoupením mužstva?

Samozřejmě, že ve výkonu mužstva by se našla řada chyb. V první části jsme začali slušně, potom přišlo období, kdy se nám nedařilo, zvláště v obraně. Od zápasu s Havířovem jsme se začali defenzívě více věnovat a začali se vracet poctivě dozadu. Přišla šňůra vítězství, za kterou jsme rádi. Se ziskem padesáti tří bodů po polovině soutěže, ve kterém jsou i tři body z prohraného utkání s Českými Budějovicemi, které nám byly později administrativně vráceny, a vzhledem k tomu, s jak mladým týmem disponujeme, jsme spokojeni.

V průběhu jste nasadili velký počet hráčů. Máte již vytipovanou základní kostru týmu, se kterou počítáte do rozhodující fáze ročníku?

Kostru již s Davidem Čermákem v hlavě máme. Na druhé straně nemáme tak široký kádr, abychom mohli hodně „míchat“ se sestavou. Nasadili jsme hodně juniorů, kteří dostali tolik prostoru jako nikdy.

Majitel klubu Jaromír Jágr na nedávné tiskové konferenci řekl, že jistě během půldruhého měsíce se kádr doplňovat nebude, teprve potom se rozhodne. Uvažujete o tom, na jakých postech je nutné tým posílit, aby byl konkurenceschopný pro utkání v play-off, eventuálně v následující baráži?

To nelze takhle říci. Kádr vhodně doplnit, to ano. Co má Jarda Jágr v hlavě, nevím. V žádném případě však nepůjde o překopání týmu, mohou přijít maximálně dva hráči, možná, že jeden nebo nikdo. Vše se bude řešit až po Novém roce.

Podívejme se na vystoupení jednotlivých řad. S brankáři jste byl spokojen již dříve, dá se s tím určitě souhlasit i nyní.

Máte pravdu. Jak Cikánek, tak Brízgala si počínají dobře, jsou oporami týmu a věříme, že budou tak i nadále pokračovat.

Co říkáte na adresu obránců?

Přestože to jsou spíše ofenzivně ladění hráči, hráli v posledních zápasech defenzivněji a předvádí slušné výkony. Výjimkou bylo utkání s Kadaní, kdy hráli všichni špatně. Ale nemáme růžové brýle, víme, že je celá řada věcí na zlepšení.

Zbývají útočníci.

Rovněž si vedou dobře. Kluci hodně bruslí, dáváme i dost branek. Bohužel nám však stále nejdou přesilovky. Měníme jejich složení, ale stále nemůžeme najít ideální sestavu. Snažíme se na přesilovkách hodně pracovat v tréninku, ale stále se nám nevedou.

Na druhé straně vás určitě musí těšit hra v oslabení?

Ano, máme na to vhodné typy. Ať je to například Strnad, Zikmund, Kubík nebo nyní naposled Plekanec. Jsou i další. Výborně hraje i obrana a pochopitelně gólmani, proto dostáváme málo branek. Což je perfektní. V několika utkáních jsme měli zbytečně hodně vyloučení, ale dokázali jsme je ubránit. Výborně ubráněná hra v oslabení je téměř stejná, jako když dáte branku v přesilovce!

Soutěž je i nadále hodně vyrovnaná. Kdy čekáte, že se začne oddělovat zrno od plev?

Bude se oddělovat, pokud vyhrajeme několik utkání za sebou. Ale týmy jsou hodně vyrovnané a nevíte, kdo za koho nastoupí. Ve Frýdku hrají třeba hráči z Vítkovic, v Přerově zase ze Zlína. Protože se nesestupuje, nikdo není pod tlakem. Žádného soupeře jsme v klidu nepřehráli, vždy to byla bitva, což je pro kvalitu soutěže určitě dobře. Ale postupem času se jistě bude tabulka oddělovat.

Fanoušky zajisté bude zajímat, kdy opět uvidí v dresu Rytířů Tomáše Plekance a kdy se objeví na ledě Jaromír Jágr?

Jaromír s námi trénuje. Jak jsem již několikrát říkal, záleží jenom na něm, kdy přijde a řekne nám, že může nastoupit. Tomáš bude tento týden hrát za Kometu Brno a potom se budeme individuálně domlouvat, kdy bude hrát za nás a kdy za Brno. Jak média informovala, po 15. únoru by již měl být k dispozici jen Rytířům. Platí však varianta, že pokud bychom v play-off neuspěli, dohraje sezónu v Kometě.

Autor: (rc)


banbad


 1. krimi

  O montérky z kladenského Baumaxu se zloděj porval s ostrahou

 2. info z radnice

  Zastupitelstvo Kladna projednalo situaci s rozdělovskou ubytovnou, zvažuje se trestní oznámení

 3. krimi

  Ztratit peněženku může každý. Problémům se ale dá alespoň částečně předejít

 4. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento víkend na Kladensku za zábavou, kulturou a vzděláním

 5. krimi

  Za šest tisíc postavím zeď a vydláždím dvůr, slíbil řemeslník, vzal si peníze a zmizel

 6. info z radnice

  Od středy zaplavují Kladno růžová kola

 7. krimi

  Krátké ohlédnutí za svátky očima kladenské záchranky

 8. kultura

  Přijďte tuto sobotu do kladenského divadla na Den otevřených dveří

 9. krimi

  Muž z Kladna dluží na výživném 55 tisíc. Co dělat, když rodič neplatí?

 10. povidka

  Povídka Kladenských listů: Prostě náhoda – 2

 11. krimi

  Opilý řidič cestou z Vinařic naboural a odešel od nehody, policisté ho záhy zadrželi

 12. sport

  Kladenský Alpiq nechce na dovolenou, věří si i na Plzeň

 13. krimi

  Z rozestavěné průmyslové haly v Pavlově zmizelo nářadí za více než 30 tisíc

 14. pozvánka

  Tento čtvrtek si můžete užít Kladenský majáles

 15. krimi

  Velikonoční svátky byly pro kladenské strážníky náročné

 16. pozvánka

  SAMK pořádá na Sletišti tradiční pálení čarodějnic

 17. krimi

  Policie pátrá po útočníkovi, který muži ve Slaném přerazil nos, lícní kost a čelist

 18. foto

  FOTO: Silničáři uzavřeli další část ulice Milady Horákové

 19. krimi

  Během několika dní se do domu v Kladně dvakrát vloupal zloděj, odnesl si hudební nástroje

 20. info z radnice

  Vedení Kladna chce častěji kontrolovat ubytovny, nyní řeší situaci lidí z vyhořelého zařízení v Rozdělově