Výstava fotografií Blíž k přírodě SMP Divadlo Lampion Lucie Bílá v Kladně Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Labyrint

Jindřich Lidický: S výkony první poloviny soutěže jsem spokojený

Středa, 5. Prosinec 2018 07:20

Teprve před pár dny začal poslední měsíc letošního roku, ale hokejová Chance liga má již za sebou první polovinu základní části. Rytíři Kladno jsou na druhém místě tabulky s minimální ztrátou na lídra soutěže, Duklu Jihlava. Kladenští fanoušci jsou převážně spokojeni, ale výkony svých svěřenců musí posoudit kouč Jindřich Lidický.

S výkony první poloviny soutěže jsem spokojený (Foto: KL)

Poslední dva zápasy hrál za Kladno Tomáš Plekanec. Jak dlouho dopředu jste věděl, že přijde? Přivítali jste ho s radostí, nebo s obavami?

Určitě převládala velká radost, obavy jsme neměli. Věděli jsme pochopitelně o Tomášových kvalitách. Že přijde, jsme věděli asi pět dní dopředu. Diváci mohli vidět, jak nám svým nástupem pomohl.

Přestože ještě nedávno hráč Montrealu avizoval, že rozhodnutí, s kým nastoupí, nechá na vás, trenérech, měl nějaké požadavky? Například, že by chtěl hrát s mladými, nebo naopak staršími hráči?

Tomáš je opravdu v tomto směru neskutečný. Řekl nám jen, koho mně dáte do lajny, s tím budu hrát!

Máte za sebou prvních dvacet osm kol, v neděli proti Frýdku jste rozehráli již třetí čtvrtinu soutěže. Prozraďte, jak jste spokojeni s dosavadním vystoupením mužstva?

Samozřejmě, že ve výkonu mužstva by se našla řada chyb. V první části jsme začali slušně, potom přišlo období, kdy se nám nedařilo, zvláště v obraně. Od zápasu s Havířovem jsme se začali defenzívě více věnovat a začali se vracet poctivě dozadu. Přišla šňůra vítězství, za kterou jsme rádi. Se ziskem padesáti tří bodů po polovině soutěže, ve kterém jsou i tři body z prohraného utkání s Českými Budějovicemi, které nám byly později administrativně vráceny, a vzhledem k tomu, s jak mladým týmem disponujeme, jsme spokojeni.

V průběhu jste nasadili velký počet hráčů. Máte již vytipovanou základní kostru týmu, se kterou počítáte do rozhodující fáze ročníku?

Kostru již s Davidem Čermákem v hlavě máme. Na druhé straně nemáme tak široký kádr, abychom mohli hodně „míchat“ se sestavou. Nasadili jsme hodně juniorů, kteří dostali tolik prostoru jako nikdy.

Majitel klubu Jaromír Jágr na nedávné tiskové konferenci řekl, že jistě během půldruhého měsíce se kádr doplňovat nebude, teprve potom se rozhodne. Uvažujete o tom, na jakých postech je nutné tým posílit, aby byl konkurenceschopný pro utkání v play-off, eventuálně v následující baráži?

To nelze takhle říci. Kádr vhodně doplnit, to ano. Co má Jarda Jágr v hlavě, nevím. V žádném případě však nepůjde o překopání týmu, mohou přijít maximálně dva hráči, možná, že jeden nebo nikdo. Vše se bude řešit až po Novém roce.

Podívejme se na vystoupení jednotlivých řad. S brankáři jste byl spokojen již dříve, dá se s tím určitě souhlasit i nyní.

Máte pravdu. Jak Cikánek, tak Brízgala si počínají dobře, jsou oporami týmu a věříme, že budou tak i nadále pokračovat.

Co říkáte na adresu obránců?

Přestože to jsou spíše ofenzivně ladění hráči, hráli v posledních zápasech defenzivněji a předvádí slušné výkony. Výjimkou bylo utkání s Kadaní, kdy hráli všichni špatně. Ale nemáme růžové brýle, víme, že je celá řada věcí na zlepšení.

Zbývají útočníci.

Rovněž si vedou dobře. Kluci hodně bruslí, dáváme i dost branek. Bohužel nám však stále nejdou přesilovky. Měníme jejich složení, ale stále nemůžeme najít ideální sestavu. Snažíme se na přesilovkách hodně pracovat v tréninku, ale stále se nám nevedou.

Na druhé straně vás určitě musí těšit hra v oslabení?

Ano, máme na to vhodné typy. Ať je to například Strnad, Zikmund, Kubík nebo nyní naposled Plekanec. Jsou i další. Výborně hraje i obrana a pochopitelně gólmani, proto dostáváme málo branek. Což je perfektní. V několika utkáních jsme měli zbytečně hodně vyloučení, ale dokázali jsme je ubránit. Výborně ubráněná hra v oslabení je téměř stejná, jako když dáte branku v přesilovce!

Soutěž je i nadále hodně vyrovnaná. Kdy čekáte, že se začne oddělovat zrno od plev?

Bude se oddělovat, pokud vyhrajeme několik utkání za sebou. Ale týmy jsou hodně vyrovnané a nevíte, kdo za koho nastoupí. Ve Frýdku hrají třeba hráči z Vítkovic, v Přerově zase ze Zlína. Protože se nesestupuje, nikdo není pod tlakem. Žádného soupeře jsme v klidu nepřehráli, vždy to byla bitva, což je pro kvalitu soutěže určitě dobře. Ale postupem času se jistě bude tabulka oddělovat.

Fanoušky zajisté bude zajímat, kdy opět uvidí v dresu Rytířů Tomáše Plekance a kdy se objeví na ledě Jaromír Jágr?

Jaromír s námi trénuje. Jak jsem již několikrát říkal, záleží jenom na něm, kdy přijde a řekne nám, že může nastoupit. Tomáš bude tento týden hrát za Kometu Brno a potom se budeme individuálně domlouvat, kdy bude hrát za nás a kdy za Brno. Jak média informovala, po 15. únoru by již měl být k dispozici jen Rytířům. Platí však varianta, že pokud bychom v play-off neuspěli, dohraje sezónu v Kometě.

Autor: (rc)


banbad


 1. krimi

  U kladenského nádraží se zloděj vloupal do autobusu

 2. pozvánka

  Odveta pohárového finále už v sobotu! Přijďte si vyzkoušet volejbal a fandit orlům

 3. info z radnice

  Služby ověřování a Czech POINT v Kladně využívá stále více obyvatel

 4. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Padíka, chcete ho?

 5. pozvánka

  Strojovnu na Vojtěšské huti rozzáří premiérový ročník multižánrového festivalu

 6. foto

  Kletba prolomena! Rytíři udolali Spartu a po jedenácti porážkách okusili vítězství

 7. foto

  Kladno ocenilo dárce krve Janského plaketou

 8. rozhovor

  Juniorům začíná play off, v předkole narazí na Vary. Jak sérii vidí trenér Buk?

 9. pozvánka

  Trash Hero Kladno pořádá letošní první úklid u rozdělovské Energie

 10. foto

  V Nových Kročehlavech se opětovně diskutovalo o revitalizaci okolí Bajkalu

 11. zprávy

  Modernizace trati může měnit tvář Kladna

 12. pozvánka

  V kladenském Domě kultury vystoupí Lucie Bílá, vstupenky jsou v prodeji

 13. pozvánka

  Divadlo Lampion zve na koncert historických jazzovek

 14. krimi

  V Kladně ukradli dělníci z výkopu padesátimetrový kabel

 15. pozvánka

  Kladenský Labyrint pořádá o víkendu bál pro prince a princezny

 16. krimi

  Kladenští policisté pátrají po zloději, který ze sklepa ukradl tři kotle

 17. zprávy

  V pondělí se na Kladensku zavírají tři mosty, čekají nás dopravní komplikace

 18. krimi

  Trojice zlodějů opakovaně kradla v kladenské drogerii

 19. zprávy

  Kladenská hromadná doprava bude mít o jarních prázdninách omezený provoz

 20. krimi

  Zloději o víkendu vykradli dvě kročehlavské hospody