ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Úterý, 4. prosince 2018 06:40

V sobotu se kladenští karatisté účastnili jubilejní 25. Vánoční ceny města Mladá Boleslav. Na žíněnkách se v ten den sešlo přes 300 závodníků z celé České republiky. Kladenští karatisté z Keiko ryu Shotokan Kladno přivezli sedm cenných medailí.

Kladenští karatisté přivezli z Mladé Boleslavi cenné kovy (Foto: Lukáš Maule)

„Výroční turnaj byl otevřený pro všechny věkové kategorie. V ranních hodinách odstartovalo turnaj mladší žactvo z Keiko ryu. Celkem hravě se probojovalo až do finálových bloků. První zlatou medaili získal nejmladší František Rozner v kategorii kata žáci. Hned poté nastoupili starší žáci, kde jsme měli na jednom tatami Honzu Bártu, na druhém Valerii Kuzněcovou. Oba závodníci předvedli velice pěkné výkony, a tak oba finálové zápasy dopadly pro Keiko ryu Shotokan zlatou medailí. O poslední hezké finále se postaraly juniorky Barbora Veselá a Anna Vrábelová, které se ve finále střetly proti sobě. Lépe z tohoto duelu vyšla Vrábelová, získala zlatou medaili a stříbro putovalo na krk Veselé,“ popsal úspěch trenér karatistů Lukáš Maule.

O bronzové medaile bojovali také Františka Kašparová a Martin Thrin Nhu Sam, oba závodníci z Velké Dobré. Oběma se podařilo projít skrze celou repasáž, a pro Kladenské karate tak získali dvě bronzové medaile.

„Jestli klub v tomto roce překročí hranici sta medailí, uvidíme příští víkend, kdy se koná v Jindřichově Hradci vrchol celé soutěžní sezony – mistrovství ČR WKF. Z Kladna vyráží na tento šampionát i sedm nominovaných karatistů z Keiko ryu. Držte nám palce,“ vzkázuje trenér klubu Marek Rendla.

Sportovní klub karate Keiko ryu Shotokan Kladno získal ve své 15. sezóně celkem: