Dobrý základ kladenských volejbalistů pro odvetu

Čtvrtek, 29. listopadu 2018 21:13

Ve druhém kole CEV Cupu se utkali hráči Kladno volejbal cz s maďarským celkem Végyesz RC Kazincbarcika. Po dlouho vyrovnaném průběhu dokázali domácí ve druhé polovině utkání po zlepšeném výkonu nakonec zvítězit 3:1, což je velice slibné před odvetou, která se odehraje za týden.

Ilustrační foto: KL

Kladno volejbal cz – Végyesz RC Kazincbarcika 3:1 (32, -21, 18, 20)

Maďarskému týmu vyšel úvod a dostal se do vedení 1:5. Po timu trenéra Fortuníka domácí postupně přidali a ze stavu 10:13 dokázali obrátit na vedení 14:13. Hosté však prokázali svoji kvalitu a znovu se dostali do tříbodového vedení. Kladno vyrovnalo na 19:19 a nastal doslova boj o každý míč. Blízko k vítězství setu měla Kazincbarcika, když vedla 22:24. Domácí však stačili oba setboly odvrátit. Setboly se střídaly na obou stranách, hosté jich měli pět, domácí nakonec o jeden více, což se projevilo v konečném skóre 34:32.

Druhé dějství hodně připomínalo první sadu. Végyesz zase začal lépe a ujal se vedení 7:10. Svůj náskok si hosté udržovali do dvou třetin setu. Ze stavu 13:16 se Středočechům podařilo dostat do vedení 17:16, ale náskok měl jepičí život. Maďarský soupeř brzy vedl o dva míče, domácí stačili ještě vyrovnat na 20:20. Čtyřmi vydařenými servisy za sebou získali hosté náskok, který si na rozdíl od prvního dějství již nenechali vzít.

Po další změně stran si domácí pečlivou hrou konečně pohlídali úvod. Postupně vedli 5:2, 10:4. Hosté však zareagovali a postupně začali šestibodový rozdíl zmenšovat až na rozdíl dvou bodů 18:16. Ale Kladno dokázalo okamžitě zareagovat a zvýšilo na 20:16, což bylo pro koncovku sady rozhodující. Hosté se již na odpor nezmohli.

Poslední set byl až do poloviny hodně vyrovnaný, skóre 14:14 hovoří za vše. Rozjetému kladenskému celku se však povedl „trhák“ na rozdíl pěti míčů, což srazilo ambice Kazincbarcizky. Zajíček a spol. následně dovedli sadu, a tím i celé utkání do vítězného konce.

„Vstoupili jsme do utkání velice špatně. Až v průběhu úvodní sady jsme se zvedli a bylo nesmírně důležité, že jsme zvládli předlouhou sadu. Musím přiznat, že jsme měli štěstí. Kdybychom prohráli, nebylo by to moc dobré. I když jsme prohráli jeden set, kdy nás soupeř přehrál na servisu a v útoku, postupně jsme měli utkání ve svých rukách. Kazincbarczika je silnějším soupeřem než Montana a odveta v Maďarsku bude hodně obtížná. Výsledek nám dává dobré šance, víme však, že musíme uhrát dva sety, ale na to nejde hrát,“ ví trenér Milan Fortuník.

Sestava: Habr, Zajíček, Vemič, Marel, Hýský, Sobotka – Moník. Střídali: Blažek, Vostárek, Wallisch. Rozhodčí: La  Mirela (Itálie) – Vasko (Slovensko). Zápas trval: 118 minut. Diváci: 380.