Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Pod vysokou sítí čeká Kladno maďarská Kazincbarcika

Úterý, 27. Listopad 2018 07:50

Po vyřazení bulharské Montany sehrají hráči Kladno volejbal cz další střetnutí CEV Cupu proti týmu Végyesz RC Kazincbarcika. Maďarský celek nebude snadným soustem, ale Zajiček a spol. chtějí postoupit dále.

Pod vysokou sítí čeká Kladno maďarská Kazincbarcika (Foto: KL)

Nejdříve se krátce vraťme k sobotnímu večeru, kdy po vítězném zápase proti Ústí nad Labem se dražily růžové dresy Kladeňáků v rámci charitativní akce Movember Game. Podařilo se vybrat částku ve výši téměř padesáti tisíc, přesně 49 700 Kč. Nejdráže byl vydražen dres Tomáše Hýského za baťovskou cenu 9 999 Kč. „Je to nádherné, milé a nečekané překvapení. Přitom jsme neměli VIP hosta, jakým byla třeba loni Barbora Špotáková,“ zářil Milan Fortuník.

Ale i volejbalový život rychle utíká. Již ve čtvrtek 29. listopadu přivítají svěřenci M. Fortníka v Kladenské sportovní hale od 18.00 hodin v evropském CEV Cupu mužstvo z Maďarska, Végyesz RC Kazincbarcika. Suverén tamní nejvyšší soutěže NB I, který v šesti odehraných utkáních zatím neztratil ani bod bude jistě těžkým soupeřem. „Mužstvo vede ambiciózní bývalý vynikající československý reprezentant Marek Kardoš a disponuje kvalitním týmem. Ústřední postavou je reprezentant David Szabo. Univerzál se zkušenostmi z italské ligy, kde hrál za Trentino a Treviso, dále makedonský smečař Vlado Miles a důležitou postavou je i venezuelský nahrávač Carlos Julio Páez Díaz. O týmu máme dostatek informací. Opět pomohl Miloš Vemič, který viděl soupeře na satelitu, navíc Maďaři hrají i Středoevropskou ligu, kde se utkávají s rakouským celkem Waldviertel, jenž trénuje Zdeněk Šmejkal. Je to určitě lepší tým než byla Montana, ale jistě stále hratelný, i když těžký soupeř. Přesto bychom rádi postoupili do osmifinále,“ přibližuje soupeře vedle Milana Fortníka i jeho asistent Petr Klár.

Odveta se hraje přesně za týden 6. prosince. Do místa zápasu poletí Kladeňáci den předtím, po přistání v Budapešti budou cestovat dvě hodiny autobusem. Kazincbarcika leží nedaleko hranic se Slovenskem, odkud má blíže do Košic než do hlavního města.

Autor: (rc)


banbad