Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Království hraček Bambule

Drahomír Kadlec: S druhou příčkou jsme spokojeni

Pátek, 23. Listopad 2018 07:10

K zimnímu spánku se uložili i hokejbalisté Alpiqu Kladno. Během jedenácti týdnů zvládli sehrát šestnáct utkání Crossdock extraligy, což je obdivuhodné číslo. O hodnocení jsme nemohli požádat nikoho jiného než živou legendu, kouče Drahomíra Kadlece.

S druhou příčkou jsme spokojeni (Foto: KL)

Začněme aktuálně. Na rozdíl od zbylých jedenácti týmů máte již podzimní část za sebou. Vzhledem ke zhoršujícímu se  počasí jste asi rád, že nemusíte hrát o tomto víkendu nebo dokonce v prvním prosincovém týdnu jako vaši soupeři?

Již před sezónou jsme se domluvili s pražskými celky Kovem a Kertem a blízkým Rakovníkem, že si zápasy předehrajeme v pátečních termínech. Teď jsem pochopitelně rád, že máme vše za sebou, protože lze čekat, že hrací plochy budou kluzké, a tím pádem i nebezpečné pro samotné hráče.

Ani po ostatních dohrávkách vám již nikdo druhou pozici po podzimu nevezme. Panuje v mužstvu spokojenost?

Určitě je druhá příčka hezká. S vystoupením jsme spokojeni, i když jsme se nevyhnuli několika výpadkům. K extralize si „čuchli“ i někteří dorostenci, což jsme si přáli.

Když mluvíte o výpadcích, jistě máte na mysli především nepovedený úsek dohrávaného domácího střetnutí s Kertem Praha?

To je pravda. Druhá třetina ve zmíněném zápase byla z naší strany totálním propadákem. Přesto jsme dokázali ukázat svoji sílu v odvetě v Praze, kde jsme vedli 2:0, ale vinou naší nedisciplinovanosti a zbytečným vyloučením jsme těsně prohráli 2:3.

Příležitost dostali i dorostenci. Co vám ukázali?

Jarda Procházka s Honzou Prokopem nastupovali již loni, takže se s extraligou přece jen již sžili. Víťa Kamenář ukázal, že by do budoucna mohl být velkým hráčem. Štěpán Důras zatím tolik šancí nedostal, ale jeho čas v dohledné době určitě přijde.

Podívejme se na opory mužstva?

Základní osu pochopitelně tvořili zkušení harcovníci, Jirotka, Šícha, Hnízdil, Dědič. K nim je nutno přičíst i Schnaubelta, který se vrátil do týmu. Dokázal si upravit interní život, předevčírem se stal tátou syna, což je pro něho určitě dobře. Milým překvapením byla hra Eitlera, jenž přišel v létě, ale svými kvalitními výkony si vybojoval místo v základní sestavě. Bohužel za očekáváním zůstal Šíma. Je to kvalitní hráč, ale musí si uvědomit, jak je velmi důležitá fyzická kondice.

Jak vypadá situace se zraněnými, kterých jste měli zase dost?

Šrámek laboroval se zraněním již na jaře, na podzim se léčil a doufám, že nastoupí nyní hned na začátek zimní přípravy k tréninku. Podobně i Štěpánik, který si nešťastně málem usekl palec na noze. Musím sem počítat i Plimla, který po dlouhodobém zranění po roční pauze opět na podzim nastoupil. Měl lepší i horší zápasy, ale pomalu se dostává do formy. Jsem přesvědčen, že do svojí výborné pohody se brzy dostane.

Co říkáte vyrovnanosti Crossdock extraligy?

Očekával jsem, že soutěž bude podobně vypadat. Co se týká jednotlivých mužstev, tak mě nepřekvapuje Plzeň, která dobře vypadala již u nás v létě, pochopitelně největší favorit je Kert Praha, daří se i Hradci Králové nebo Pardubicím. Nejslabším účastníkem je jednoznačně Rakovník.

Jak bude vypadat zimní příprava?

Proti loňsku začneme dříve, již v polovině ledna 2019. Budeme se připravovat třikrát týdně. Tradičně výběhy, tělocvična, Sletiště, zařadíme i nové prvky jako cvičení na bossu, které zlepšuje koordinaci i správné držení těla. Milan Maršner přivezl z dvoudenního semináře v rakouském Salcburku zajímavá tréninková cvičení, která také zařadíme. Byl nadšen z úchvatného sportovního areálu klubu Red Bull, který patří místním fotbalistům a hokejistům. Pokud to vyjde, přípravu zpestříme účastí na kvalitním turnaji v Plzni, který by se měl konat v první polovině února.

Asi je zbytečné se ptát, jestli uvažujete o posílení týmu?

Vytvořili jsme konkurenci dvaceti dvou hráčů, což je znát, protože nikdo si nemůže být jistý místem v základu. Každý musí na trénincích nebo v zápasech předvádět kvalitní výkony. Aktuálně budou nastupovat ti nejlepší bez ohledu na věk nebo zásluhy. Z tohoto důvodu o posílení neuvažujeme.

Autor: (rc)


banbad


 1. krimi

  Na Slánsku došlo k pokusu o znásilnění patnáctileté dívky, policie hledá svědky

 2. zprávy

  Buštěhradští vědci budou na poušti testovat zařízení na výrobu vody ze vzduchu

 3. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Fidu, chcete ji?

 4. foto

  FOTO: Ve Středočeské knihovně byla zahájena výstava Ota Pavel – známý i neznámý

 5. pozvánka

  V zahradě Kladenského zámku na vás čeká další Piknik

 6. zprávy

  Kladenské Lego zaznamenalo významný nárůst zisku

 7. foto

  Kladenští kriminalisté zadrželi další distributory drog

 8. zprávy

  Na Kladensku začala sklizeň česneku, mohla by být nadprůměrná

 9. krimi

  V úterý havarovala u Kladna opilá řidička, nadýchala ke dvěma promile

 10. sport

  Kladeňáci na Olympiádě dětí a mládeže

 11. zprávy

  Dobrý anděl na Kladensku podpořil již 212 dětí a 210 rodičů ze 121 rodin

 12. pozvánka

  Přijďte oslavit vysvědčení do kladenského Centralu se zpěvákem Sebastianem

 13. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Elli, chcete ji?

 14. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 15. pozvánka

  Letní koupaliště Bažantnice je od pondělí již otevřeno

 16. foto

  Johana Jelínková s Markem Součkem skončili těsně pod pódiem

 17. foto

  FOTO: Sto let fotbalového klubu oslavili ve Velké Dobré s kladenskými Rytíři

 18. zprávy

  Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

 19. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ďábla, chcete ho?

 20. foto

  VIDEO: Žáci z kladenské školy E. Beneše si závěrem roku užili projektový den