Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Drahomír Kadlec: S druhou příčkou jsme spokojeni

Pátek, 23. listopadu 2018 07:10

K zimnímu spánku se uložili i hokejbalisté Alpiqu Kladno. Během jedenácti týdnů zvládli sehrát šestnáct utkání Crossdock extraligy, což je obdivuhodné číslo. O hodnocení jsme nemohli požádat nikoho jiného než živou legendu, kouče Drahomíra Kadlece.

S druhou příčkou jsme spokojeni (Foto: KL)

Začněme aktuálně. Na rozdíl od zbylých jedenácti týmů máte již podzimní část za sebou. Vzhledem ke zhoršujícímu se  počasí jste asi rád, že nemusíte hrát o tomto víkendu nebo dokonce v prvním prosincovém týdnu jako vaši soupeři?

Již před sezónou jsme se domluvili s pražskými celky Kovem a Kertem a blízkým Rakovníkem, že si zápasy předehrajeme v pátečních termínech. Teď jsem pochopitelně rád, že máme vše za sebou, protože lze čekat, že hrací plochy budou kluzké, a tím pádem i nebezpečné pro samotné hráče.

Ani po ostatních dohrávkách vám již nikdo druhou pozici po podzimu nevezme. Panuje v mužstvu spokojenost?

Určitě je druhá příčka hezká. S vystoupením jsme spokojeni, i když jsme se nevyhnuli několika výpadkům. K extralize si „čuchli“ i někteří dorostenci, což jsme si přáli.

Když mluvíte o výpadcích, jistě máte na mysli především nepovedený úsek dohrávaného domácího střetnutí s Kertem Praha?

To je pravda. Druhá třetina ve zmíněném zápase byla z naší strany totálním propadákem. Přesto jsme dokázali ukázat svoji sílu v odvetě v Praze, kde jsme vedli 2:0, ale vinou naší nedisciplinovanosti a zbytečným vyloučením jsme těsně prohráli 2:3.

Příležitost dostali i dorostenci. Co vám ukázali?

Jarda Procházka s Honzou Prokopem nastupovali již loni, takže se s extraligou přece jen již sžili. Víťa Kamenář ukázal, že by do budoucna mohl být velkým hráčem. Štěpán Důras zatím tolik šancí nedostal, ale jeho čas v dohledné době určitě přijde.

Podívejme se na opory mužstva?

Základní osu pochopitelně tvořili zkušení harcovníci, Jirotka, Šícha, Hnízdil, Dědič. K nim je nutno přičíst i Schnaubelta, který se vrátil do týmu. Dokázal si upravit interní život, předevčírem se stal tátou syna, což je pro něho určitě dobře. Milým překvapením byla hra Eitlera, jenž přišel v létě, ale svými kvalitními výkony si vybojoval místo v základní sestavě. Bohužel za očekáváním zůstal Šíma. Je to kvalitní hráč, ale musí si uvědomit, jak je velmi důležitá fyzická kondice.

Jak vypadá situace se zraněnými, kterých jste měli zase dost?

Šrámek laboroval se zraněním již na jaře, na podzim se léčil a doufám, že nastoupí nyní hned na začátek zimní přípravy k tréninku. Podobně i Štěpánik, který si nešťastně málem usekl palec na noze. Musím sem počítat i Plimla, který po dlouhodobém zranění po roční pauze opět na podzim nastoupil. Měl lepší i horší zápasy, ale pomalu se dostává do formy. Jsem přesvědčen, že do svojí výborné pohody se brzy dostane.

Co říkáte vyrovnanosti Crossdock extraligy?

Očekával jsem, že soutěž bude podobně vypadat. Co se týká jednotlivých mužstev, tak mě nepřekvapuje Plzeň, která dobře vypadala již u nás v létě, pochopitelně největší favorit je Kert Praha, daří se i Hradci Králové nebo Pardubicím. Nejslabším účastníkem je jednoznačně Rakovník.

Jak bude vypadat zimní příprava?

Proti loňsku začneme dříve, již v polovině ledna 2019. Budeme se připravovat třikrát týdně. Tradičně výběhy, tělocvična, Sletiště, zařadíme i nové prvky jako cvičení na bossu, které zlepšuje koordinaci i správné držení těla. Milan Maršner přivezl z dvoudenního semináře v rakouském Salcburku zajímavá tréninková cvičení, která také zařadíme. Byl nadšen z úchvatného sportovního areálu klubu Red Bull, který patří místním fotbalistům a hokejistům. Pokud to vyjde, přípravu zpestříme účastí na kvalitním turnaji v Plzni, který by se měl konat v první polovině února.

Asi je zbytečné se ptát, jestli uvažujete o posílení týmu?

Vytvořili jsme konkurenci dvaceti dvou hráčů, což je znát, protože nikdo si nemůže být jistý místem v základu. Každý musí na trénincích nebo v zápasech předvádět kvalitní výkony. Aktuálně budou nastupovat ti nejlepší bez ohledu na věk nebo zásluhy. Z tohoto důvodu o posílení neuvažujeme.

Autor: (rc)


banbad