Sporné situace zapříčinily porážku SK Kladno

Sobota, 3. listopadu 2018 17:22

Hráči SK Kladno zajížděli k dalšímu utkání na sever Čech, na hřiště Baníku Souš. Po vyrovnaném průběhu rozhodla o porážce hostů sporná situace, ze které domácí tým rozhodl o vítězství 2:1.

Ilustrační foto: KL

Baník Souš – SK Kladno 2:1 (1:0)

Trenér Pejša sice mohl počítat od první minuty s Pechrem, ale mimo hru byli nově Tesař kvůli zaměstnání a Šímu nepustil do hry bolavý sval. Utkání začalo opatrně, ale po deseti minutách se k trestnému kopu postavil domácí Christof. Jeho rána skončila ve zdi, ale k odraženému míči se dostal jako první Štípek, který prokázal kanonýrské schopnosti. Za minutu mohlo být vyrovnáno, ale Richterovu střelu vyrazil brankář Pettík. Po chybě Abrhama se dostal k míči P. Hlaváček, ale jeho centr nenašel žádného spoluhráče. Následně se hra odehrávala převážně ve středu hřiště, oba týmy se potýkaly se špatnou finální nahrávkou.

Po změně stran se Kladno brzo dočkalo vyrovnání. Rohový kop Kaliny prodloužil Abrham na Boráka, který střílel do prázdné branky. Postupem času bylo vyložených příležitostí na jedné či druhé straně pramálo. Rozhodující okamžik zápasu přišel dvacet minut před koncem. Po sporné situaci nařídil rozhodčí Švorc pokutový kop ve prospěch domácího Baníku. Zkušený Pátek s nabídnutou šancí nepohrdl. Definitivní pojistku mohl přidat P. Hlaváček, ale Vokoun výborně zasáhl. Hosté se zkusili v závěru dostat do náporu, ale nakopávané míče nic nepřinesly i z toho důvodu, že nepřišla žádná nebezpečná střela.

„Opravdu nevím, co si mám myslet. Nejdříve dostaneme gól z trestného kopu, který neměl být nařízen, a následně je proti nám odpískaná penalta, kdy problematický zákrok se stal mimo velké trestné území! Kdyby nás Souš přehrávala, tak neřeknu ani slovo. Pochopitelně, že nám chybí hráči ze základu, ale na hřišti byla hned čtveřice ročníku 1999 a počínala si slušně. Musím však otevřeně přiznat, že jsme nedokázali vinou špatné finální nahrávky využít pět, šest možností,“ říká sklesle kouč Jan Pejša.

Alpiq si veze důležité vítězství z Ústí nad Labem

Branky: 11. Štípek, 70. Pátek (PK) – 49. Borák. Rozhodčí: Švorc – Starý, Kolátor. ŽK: Štípek (Souš). Diváci: 100.

Kladno:  Vokoun – Borák, Suchý, Abrham, Kalina – Holub, Růžička – Čížek, Pechr, Richter (78. Pospíšil) – V. Procházka (73. Nesládek).

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

2. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol