• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Rytíři předvedli v Jihlavě velmi dobrý výkon, ale nakonec nevezou ani bod!

Středa, 31. října 2018 20:10

Urputný boj nabídlo utkání mezi Duklou Jihlava a Rytíři Kladno. V zápase byli o něco lepší hosté, kteří šli do vedení, ale domácí dokázali vývoj zápasu obrátit a vyhráli těsně 2:1.

Ilustrační foto: KL

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Po necelých třech minutách zamířil jihlavský Werbik na trestnou lavici a Rytíři navázali na úspěšné přesilovky z předchozího zápasu proti Benátkám. Vildumetz našel z rohu kluziště přesně Kružíka, jenž otevřel skóre zápasu mezi dvěma bývalými rivaly v nejvyšší soutěži. Hosté ožili a zaměstnávali brankáře Brože. Navýšit vedení mohl po hrubé chybě domácí obrany Kehar, ale špatně zakončil. Rovněž Kladeňáci chybovali, ale teč Dostálka skončila na tyči. Dukle se nepovedla ani druhá přesilovka. Ale dvě minuty před první sirénou Havránek nahodil puk do brankoviště, ten se mu vrátil zpět, a protože viděl volného Váňu, posunul mu touš na hokejku a jihlavský obránce měl lehkou úlohu.

Jihlava vstoupila po návratu z kabin do druhé části podstatně aktivněji a z toho rezultoval její druhý gól. Po kombinaci čtvrtého útoku Hlinka-Havránek-Osmík zakončoval posledně jmenovaný do levé šibenice Cikánkovy svatyně. Střelec druhé jihlavské branky mohl vzápětí přidat druhý zásah, ale kladenský brankář skvěle zakročil. Podobně dopadl v půlce zápasu i hostující Kružík, ale proti jeho druhé brance byla tyč! Blízko vyrovnání byl v početní výhodě Říha, ale rovněž jihlavský gólman předvedl excelentní zákrok. Těsně před závěrem druhého pokračování hráli Středočeši pět proti čtyřem, ale domácí jeli v oslabení 2 na 1 a bývalý hráč Kladna v jihlavských službách Tůma netrefil prázdnou klec.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla šance na obou stranách, i když nutno přiznat, že nebyly z kategorie vyložených. Nicméně obrany ani brankáři se nenudili. Postupem doby se Rytíři snažili dobývat branku týmu z Vysočiny. Jihlava však velmi obezřetně bránila a prakticky vypustila útočení. Trenéři Lidický s Čermákem si minutu a půl před závěrem vyžádali oddechový čas a následně odvolali Cikánka.  Tvrdé pokusy Nashe, který se vrátil po zranění do sestavy, a Říhy však do branky nepronikly. Stejně jalově vyšel i závěrečný nápor.

„Do Jihlavy jsme jeli v hodně slepené sestavě, přesto hráči podali dobrý výkon. Bohužel jsme se nevyvarovali několika chyb a po jedné z nich jsme nakonec prohráli. Ve vyrovnaném střetnutí jsme si vypracovali příležitosti, ale nedokázali je proměnit. Pochválit musíme Cikánka, ale také ostatní bojovali příkladně,“ nebylo přesto příliš do řeči trenéru Jindřichu Lidickému.

Jindřich Lidický: Chceme fanoušky potěšit hlavně domácími výhrami!

Branky: 18. Váňa (Havránek), 26. Osmík (Hlinka, Havránek) – 15. Kružík (Vildumetz). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 3:3, navíc Svedlund (Kladno) 10 minut, využití: 0:1, oslabení: 0:0. Diváci:  2848.

Sestava: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Zikmund, Kubík, Svedlund – Vildumetz, Kaut, Kružík – Š. Bláha, Jelínek, Hajný – M. Bláha.