Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

FOTO: Suverénní volejbalisté Kladna smetli Ostravu za hodinu!

Sobota, 27. října 2018 20:18

Kladno volejbal cz konečně ukázalo svojí sílu. Po výborném výkonu dokázali domácí zdolat nevyzpytatelný celek VK Ostrava po pouhých šedesáti sedmi minutách jednoznačně 3:0.

Foto: Kateřina Peterková

Kladno volejbal cz – VK Ostrava    3:0   (16, 14, 18)

Kladenští volejbalisté po čtvrteční předehrávce v Benátkách nastoupili doma proti Ostravě. První sada ukázala obrázek, jakým se svěřenci trenéra Fortuníka prezentují. Po vyrovnaném začátku přišlo údobí, kdy se domácím dařilo téměř všechno. Ze stavu 7:7 se dostali do vedení díky servisu Konečného 15:7 a nakonec 20:8. Ale znovu přišel menší výpadek v setu. Hosté snížili na 23:15, ale koncovku Zajíček a spol. naštěstí zvládli.

V podobném duchu se odvíjela i druhá sada. Kladno pokračovalo v zodpovědném výkonu, navíc se domácím mimořádně dařilo při podání. Brzy vedli 13:6 a 23:11. Severomoravský celek se nezmohl na větší odpor, a tak konečný rozdíl byl jedenáctibodový.

Třetí pokračování mělo obdobný scénář. Kladno pokračovalo ve velmi dobrém výkonu. Vytvořilo si v polovině setu náskok šesti míčů, který si udržovalo prakticky až do koncovky. Zaslouženého vítězství se dočkali Středočeši prakticky po hodině hry.

Čtěte také:

FOTO: Rytíři srazili na kolena bojovný celek Benátek

„Po sérii nevyrovnaných výkonů jsme konečně chtěli vyhrát bez větších nervů. Musím přiznat, že jsme byli obezřetní, protože soupeř nehrál v předchozích zápasech vůbec špatně. Naštěstí se nám mimořádně dařil servis, který celý zápas prakticky rozhodl. Přiznávám, že ve třetí sadě jsem měl až do stavu 9:9 obavy, zda nepřijde výpadek jako v předešlých utkáních. Naštěstí jsme se mu vyhnuli. Co se týká dosavadních výkonů Davida Konečného, jsem rád, že je zde. I on sám nám chtěl pomoci kvůli tomu, že vinou zranění vypadl z loňské finálové série. Svoje kvality potvrdil v Benátkách, kdy servisem rozhodl tie-break, dnes zase přispěl k „rozletu“ týmu,“ hodnotí kouč Milan Fortuník.

Sestava: Habr, Zajíček, Vemič, Konečný, Hýský, Sobotka – Moník.  Rozhodčí: Kvarda – Fink. Zápas trval: 67 minut. Diváci: 450.


Autor: (rc)


banbad