ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Druhý penaltový rozstřel v řadě fotbalisté SK Kladno nezvládli

Sobota, 27. října 2018 13:18

Fotbalisty SK Kladno čekal druhý pražský celek, tentokrát Motorlet Praha. Po výborné první půli se však hosté po změně stran zlepšili, vyrovnali a nakonec zvládli i pokutové kopy po základní hrací době a vyhráli 2:1.

SK Kladno – Motorlet Praha  1:2  p. (1:0)

Od počátku se hrálo oboustranně útočně. První příležitost měl Suchý, ale prudký trestný kop Kaliny nezpracoval ideálně a branku přestřelil. Druhá šance již po čtvrt hodině hry Kladeňákům vyšla. Růžička si hezky zpracoval centr a ranou na zadní tyč překonal zkušeného brankáře Foferku. Motorlet se snažil rychlou přízemní hrou prosadit proti domácí defenzívě, ta však byla pevná jako skála a jakýkoliv pokus o proniknutí před Tesaře eliminovala. Domácí se i nadále prezentovali velmi ofenzivní hrou, ale pojišťovací branky se nedočkali. Hosté za celý poločas prakticky na domácí branku nevystřelili.

Po přestávce pražský tým začal menším tlakem, ale první rána Pence mířila až do kladenských mrazíren, následující hlavička Filipa byla přesnější, ale chyběla jí razance. Pokus Rossmanna z hranice šestnáctky ještě Tesař kryl, ovšem o chvíli později přišel trestný kop Rajnocha a jeho rána z 23 metrů skončila již v brance. Středočeši zvýšili iniciativu, ale museli si dávat pozor na rychlé brejky Motorletu. Po jednom z nich musel zakročit kladenský gólman po ráně Měsky. Ten mohl v závěru utkání rozhodnout, ale Tesař předvedl parádní zákrok. Stejně jako před týdnem přišly na řadu penalty. Rozstřel zvládli lépe hosté, když rozhodující proměnil Jonáš.

„První poločas jsme odehráli velmi dobře a zaslouženě jsme vedli. Po změně stran Motorlet přidal, naopak my jsme vypadli z tempa a soupeř z toho vytěžil vyrovnávací gól. Dokázali jsme se vrátit do hry, ale nedokázali si vytvořit žádnou brankovou příležitost. Protože ani hosté se brankově neprosadili, přišel opět penaltový rozstřel. Bohužel jsme ho nezvládli a ty body navíc nám potom chybí,“ konstatuje trenér Jan Pejša.

Branky: 14. Růžička – 58. Rajnoch, rozhodující penaltu Jonáš. Rozhodčí: Šťastný – Hanousek, Lafek. ŽK: V. Procházka – Rajnoch. Diváci: 165.

Kladno: Tesař – Borák, Suchý, Abrham, Kalina – Holub, Růžička – Čížek, V. Procházka, Šíma (71. Pospíšil) – Nesládek (76. Pechr).