Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Středočeská knihovna oslaví Den Středočeského kraje i 100. výročí samostatnosti Československa

Čtvrtek, 25. října 2018 07:30

Letošní již třináctý ročník Dne Středočeského kraje je v mnoha ohledech výjimečný. Naše republika slaví 100. výročí své samostatnosti a organizace a spolky po celé České republice toto výročí reflektují neuvěřitelným množstvím výstav, přednášek, vzdělávacích akcí pro děti i dospělé, výtvarných soutěží a vůbec se všemi představitelnými způsoby hlásí k tomuto významnému jubileu.

Středočeská vědecká knihovna v Kladně (Foto: KL)

Ani Středočeská vědecká knihovna není výjimkou. Oslavy se konají v neděli 28. října a vypuknou v 9 hodin.

Hlavním tématem letošního svátku je doba první republiky. Velká studovna se v tento den promění v prvorepublikovou kavárnu, hosté si budou moci nabídnout Masarykovo cukroví i dobrou kávu, poslechnou si známé šlágry tehdejší éry v interpretaci Jiřího Kubína a Jany Pelařové a dozví se něco z kulturních novinek města Kladna v podání Ireny Veverkové. Malí návštěvníci si v tvůrčí dílně mohou vyrobit knihu, papírovou panenku, navrhnout novou vlajku nebo si užít divadelní představení Můj medvěd Flóra, s nímž do knihovny přijede Divadelní společnost Kejklíř.

Jako každý rok ani letos nebude chybět soutěžní kvíz k tématu první republiky a ten z návštěvníků, který dorazí v nejlépe vyvedeném prvorepublikovém kostýmu, dostane možnost zakončit módní přehlídku Athelieru Cakee a za svůj zdařilý kostým obdrží cenu. Vítěze vybere odbornice na módu první republiky a majitelka Athelieru Cakee Ludmila Zusková.

Čtěte také:

Ve Slaném pokračuje rekonstrukce 1. základní školy

Noví čtenáři se již tradičně mohou v tento den registrovat zdarma. Program zakončí vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a dětské výtvarné soutěže Má oblíbená kniha / Můj oblíbený knižní hrdina, jež byla vyhlášena v měsíci září. Pravidla soutěžního kvízu a podrobný program návštěvníci obdrží u vstupu do knihovny.

Autor: Ivona Kasalická


banbad