Keltské béčko poprvé padlo, přemohla ho Černá Hvězda

Středa, 24. října 2018 07:10

Béčko Keltů z Berouna, které se doposud drží na druhém místě tabulky, poprvé v sezóně prohrálo. Vyšlápla si na něj Černá Hvězda a překvapivě zvítězila 3:1.

Keltské béčko poprvé padlo, přemohla ho Černá Hvězda (Foto: Okresní svaz hokejbalu Kladno)

Jednalo se o zápas velmi vyrovnaný s nízkým počtem branek, což je na kladenskou soutěž trochu nezvyklé. Nicméně oba brankáři Sýkora s Čuporim se ve svých svatyních činili, a střelci tak měli velké problémy je překonat. Jako prvnímu se to podařilo Davidu Marčanikovi, který tak poslal Hvězdu do vedení 1:0. Ve 28. minutě už to bylo 2:0, když se z přesilové hry prosadil Stříbrný. Krátce po druhé přestávce snížil zkušený Roman Novák, jenže v polovině třetí třetiny Hvězda odskočila opět na rozdíl dvou branek zásluhou Hese. Tento stav vydržel až do konce základní hrací doby, a Hvězda tak slaví velmi cenné vítězství. Hrdina zápasu Marek Sýkora nám k tomu pověděl:

„Tenhle zápas měl všechno. Byl vyrovnaný, měl náboj, tempo. Bylo to docela vyhrocené utkání, hrálo se tvrdě a padla spousta trestů na obou stranách. Vedli jsme po dvou třetinách 2:0 a hned na začátku třetí jsme inkasovali na 2:1. Pak jsme v přesilové hře opět navýšili na dvou brankový rozdíl a už to udrželi. Kluci to dneska neskutečně odmakali a vysloužili jsme si cennou výhru.“

Delta, která stále čeká na svoji první výhru, se střetla s Notorem. Dalo se očekávat, že Notor jasně zvítězí, ale rozhodně tomu tak nebylo. Jeho vítězství se rodilo velmi těžko. Delta předvedla velmi sympatický výkon a s favoritem držela krok. Dlouhou dobu to bylo pouze o dvě branky. Definitvní rozhodnutí přišlo až v jedenačtyřicáté minutě, kdy zpečetil výhru Notoru Zmeškal. Pokud si Delta udrží takovou výkonnost, tak se své první výhry jistě brzy dočká.

Zbylé tři zápasy se nesly ve znamení gólových hodů. Rekordních 23 branek padlo v zápase Sparty a Strašecí B. V zápase bez obran se radovalo Strašecí, jelikož vstřelilo branek 15, zatímco Sparta „jen“ osm.

Psi si hravě poradili s Cvrčovicemi a Sun Devils smetli Narko 11:0. V tomto zápase se blýskl především Ondřej Joch, který zaznamenal bilanci 4+4. Své komentáře k zápasu nám zaslali Ondra Klicpera a Zbyněk Zíma:

„Na zápas se soupeř nesešel v plné sestavě, kdy Narku chyběl hlavně gólman a podle toho vypadal celý zápas. Jsem rád za 3 body a již vyhlížíme dalšího soupeře.“

„Tým, jehož název na dresech krouží kolem zeleného konopného lístku, má zápas od zápasu problémy se sestavou a nejvíce na postu brankáře. Nyní nemohl chytat Filip Černý ani Jan Hanzlík, do branky letos nenastoupil ani Pavel Hanilec, a tak do branky proti Sun Devils dobrovolně nastoupil Petr Šašek. Jeho syn Michal Šašek si v letošní sezóně také vyzkoušel, jaké je to dostat šouráka od červené čáry v utkání proti Moribundu. Mladší z Šašků nezabránil desítce, starší nyní jedenáctce proti Sun Devils. No, co dodat, snad se povede pro příště obsadit post brankáře ku prospěchu týmu, který okupuje předposlední příčku tabulky. Nyní nás čeká volný víkend, který by nám mohl pomoci zregenerovat.“