Volejbalisté Kladna nezvládli další tie-break, tentokrát ve Zlíně

Sobota, 20. října 2018 20:07

Hráči Kladna volejbal cz odjížděli k dalšímu utkání na půdu posledního celku tabulky, Fatry Zlín. Přestože v jeho průběhu vedli 1:0 a 2:1, nakonec podlehli nadšeně bojujícím domácím v poměru 2:3.

Ilustrační foto: KL

Fatra Zlín – Kladno volejbal cz 3:2 (-17, 22, -18, 19, 17)

Proti poslednímu týmu Uniqa extraligy nastoupili hosté velice aktivně. Úvodní set ovládli s bravurou. Fatra byla vývojem hodně překvapena a nezmohla se na vážnější odpor. Kladeňáci postupně navyšovali svoje vedení až na konečný rozdíl osmi míčů.

Hosté však po změně stran odstoupili od předchozího trendu a Zlín ucítil šanci. V první třetině druhého pokračování si vytvořil tříbodový náskok, který si udržoval postupem doby až do napínavé koncovky. Kladeňáci sice dokázali snížit na 23:22, ale Fatra nakonec prvním proměněným setbolem přece jen sadu získala.

Třetí dějství přineslo velmi vyrovnaný boj, ale jenom do stavu 16:16. Následně začalo hostům vycházet podání a zlepšenou hrou na síti jak v útoku, tak v obraně nakonec vzali domácím vítr z plachet a dovedli koncovku v pohodě do úspěšného konce.

Čtvrtá sada připomínala druhý set. Zlínští volejbalisté si znovu vybojovali hned v úvodu náskok tří bodů. Ten si v průběhu stále udržovali, svěřenci kouče Fortuníka se nemohli dostat domácím na „dostřel“. V závěru Fatra „odskočila“ na 22:17, což bylo pro koncovku rozhodující.

O vítězi tak musel rozhodnout tie-break. V euforii hrající domácí celek získal na začátku slibný náskok tří míčů. Kladno však nechtělo přijít snadno i o druhý bod a ze stavu 7:4 dokázalo srovnat na 7:7. Zlíňané však znovu ožili a zase si vybudovali náskok dokonce až čtyřbodový 14:10. Zajíček a spol. zabojovali, dokázali odvrátit sedm mečbolů, ale „paní štěstěna“ se nakonec přiklonila na stranu Zlína.

Gólová přestřelka nakonec znamenala dva body pro kladenské Rytíře

„Byl to zápas hodně podobný tomu, co jsme hráli na „Odolce“.  Velmi dobrý první set a od druhého jsme začali „blbnout“. Hráči nedodržovali taktiku, dělali si na hřišti, co chtěli. Ještě jsme zvládli třetí sadu, ale potom ze zlínských hráčů čišelo sebevědomí a nakonec zaslouženě vyhráli. Tie-break rozhodují maličkosti, nedokázali jsme udělat jasné body, proto jsme prohráli. Bohužel v současné době nejsme v rozpoložení, kdy bychom měli hrát na špici,“ říká jasně kouč Milan Fortuník.

Sestava: Habr, Zajíček, Vemič, Martinez, Hýský, Sobotka – Moník. Střídali: Hrdý, Cedzynski. Rozhodčí: Grabovský – Kavala. Zápas trval: 116 minut. Diváci: 350.

2. liga skupina A 5. a 6. kolo: Volejbal Domažlice – Kladno volejbal cz B 3:0 (20, 26, 13) a 0:3 (-17, – 21, -20)

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol