Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

VIDEO: Kufroběžci cimrmanského běhu startovali letos po sedmadvacáté

Pondělí, 15. října 2018 07:10

Milovníci recese a příznivci nejstaršího kufroběžeckého závodu, Běhu Járy Cimrmana, se v neděli sešli na startu už 27. ročníku. Ten tradičně začínal u rozcestí Na cimrmanském v Kladně-Rozdělově. A právě sem dorazilo na osm desítek účastníků.Za velmi teplého a slunného počasí se v neděli závodilo v několika kategoriích a k dispozici byly opět dvě tratě. Závod byl připomenutím myšlenek Járy Cimrmana. Na rozdíl od Coubertenova hesla „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ Cimrman, jak známo, propagoval myšlenku „Aby to bylo jako ze života“. Doslova říkal: „Bude-li vás honit policajt nebo budete-li spěchat na vlak, také se nepřezujete do cviček a nepřevléknete do trenýrek s lampasy.“ S oblibou pak pořádal závody venkovské mládeže s kufry a v zimnících.

Čtěte také:

Kladenští Rytíři rozstříleli Ústí nad Labem

I v letošním závodě byl zakázán sportovní oděv a obuv. Podmínkou byly delší zimní kabáty a kufr, čím starobylejší, tím lepší. Doporučená zátěž byla dle kategorií od jednoho do deseti kilogramů. Podle zásady „Aby to bylo jako ze života“ nebyla na cestách omezena doprava. Oproti jiným rokům, dostávali kufroběžci na startu turistickou známku s motivem Běhu Járy Cimrmana.

Na to, jaké to na sedmadvacátém ročníku bylo, se podívejte v našem videu nebo fotogalerii Kateřiny Peterkové.


Autor: (red)


banbad