Kladenští Rytíři rozstříleli Ústí nad Labem

Sobota, 13. října 2018 18:56

Hokejisté Kladna prokázali solidní formu i na severu Čech. Tam zcela jednoznačně opanovali utkání, kdy na ledě Slovanu Ústí nad Labem vyhráli  8:4.

Ilustrační foto: Tomáš Kostečka

Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno    4:8    (0:2, 2:4, 2:2)

Rytíři byli od první minuty podstatně lepším týmem. Slovan se dostal do hry až při první přesilovce, ale Jandusova střela minula cíl. Následně během půl minuty trefili spojnici Jandus na jedné, respektive Strnad na druhé straně. V desáté minutě se dostalo Kladno do vedení zásluhou Zikmunda. Zvýšit mohl Jelínek, který jel sám na brankáře Dlouhého, ten ale nájezd mladého Kladeňáka vychytal. Nesmírně důležitý gól zaznamenali hosté v početní výhodě, kdy Redlich se trefil vteřinu před první sirénou.

Slovan se po návratu z kabin snažil rychle snížit, ale Brízgala byl připraven. Když hostující gólman vychytal pokusy Březáka a Kousala, z protiútoku přidal třetí zásah Strnad a domácí trenéři reagovali vystřídáním gólmanů, kdy se na ledě objevil Groh. Ústí nad Labem hned vzápětí snížilo Kousalem a za minutu Weinhold snížil na rozdíl jediné branky. Radost Severočechů netrvala dlouho. Za dvě minuty skončila v brance střela Vildumetze a otřesený domácí tým inkasoval z holí Kauta a v poslední minutě druhé třetiny i Kružíka v přesilové hře.

Hokejbalisté Alpiqu byli v Karviné třináct vteřin od porážky

Poslední část se již dohrávala. Kaut ještě nastřelil tyč, ale Zikmund měl již přesnou mušku. Ležérnosti Rytířů využil dorážkou exkladenský Melka a o půl minuty později využil Volf trestné střílení. Osmý zásah přidali Středočeši dokonce v oslabení, když ujel domácí obraně Redlich.

„Bylo to z naší strany takové neuspořádané. Když jsme soupeři odskočili, tak jsme hned vzápětí „vyrobili“ minely a Ústí nás dvakrát, vždy během minuty, potrestalo. Nicméně jsme utkání měli pod kontrolou a jsme rádi, že se nám dařilo v koncovce,“ konstatuje kouč Jindřich Lidický.

Branky: 29. Kousal (Jícha), 30. Weinhold (Severa, Jandus), 46. Melka (Vágner, Chrpa), 47. Volf (TS)  – 10. Zikmund (Kubík), 20. Redlich (Vampola, Kubík), 28. Strnad, 34. Vildumetz (Svedlund, Kaut), 36. Kaut (Redlich, Kružík), 40. Kružík (Vildumetz, Kehar), 46. Zikmund (Hořava, Vildumetz), 52. Redlich, Zikmund). Rozhodčí: Veselý, Vokřál – Podrazil, Kokrment. Vyloučení: 5:5, využití: 0:2, oslabení: 0:1. Diváci: 1642.

Kladno:  Brízgala – Nash, Svedlund, Hořava, Zelingr, Kehar, Zajíc – Vildumetz, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Kubík, Zikmund, Jelínek – M. Bláha, Filip, Hajný.

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol