Odplatu Alpiqu řídil svým hattrickem Jan Eitler

Neděle, 7. října 2018 14:01

Hráčům Alpiqu Kladno se povedla odveta za loňský nepovedený zápas. Dokázali zvítězit na hřišti HBC Hradec Králové 1988 zcela zaslouženě 5:2.

Ilustrační foto: KL

HBC Hradec Králové 1988 – Alpiq Kladno 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Do Hradce Králové cestovali kladenští hokejbalisté s dvojí motivací. Především odčinit loňský ostudný výprask, kdy zde inkasovali sedm gólů, a navíc napravit i včerejší prohru v Letohradě. Hned na začátku měli možnost početní výhody, ale větší příležitosti ke vstřelení gólu měli domácí. Přesto se Alpiq dočkal vedoucí branky. Již při plném počtu hráčů na hřišti nejdříve Šrámek trefil horní tyč, ale o půl minuty později Prokop proměnil nabídnutou šanci. Alpiq vyvinul ke konci první třetiny tlak, ale brankář Brykner všem pokusům odolal.

Po přestávce bohužel opět přišla zbytečná vyloučení hostů a Východočeši měli dokonce možnost přesilové hry pět proti třem v trvání téměř dvou minut. V nelehkých chvílích podržel hosty svými zákroky výborný Jirotka. Následně přišel pro Hradečáky trest. Vyloučení Fanderlíka totiž Kladno dokázalo využít, když Eitler se štěstím překonal domácího gólmana. Také svěřenci trenéra Kadlece si zahráli dvojnásobnou početní výhodu, ale místo zvýšení náskoku dokázal Hradec snížit, když Šimůnek vracející se z trestné lavice dostal přihrávku a prostřelil strážce kladenské svatyně. Hned vzápětí měl Jirotka štěstí, když mu míček prošel mezi betony, ale skončil těsně vedle tyče. A čtyři vteřiny před druhou sirénou Středočeši uhodili! Eitler svým druhým zásahem pořádně nahlodal domácím sebevědomím.

Agilní Šrámek na začátku třetí části nedokázal propasírovat míček za Bryknerova záda. Sedm minut před koncem však přišla pro kladenské hráče komplikace. Domácí Šimek se srazil s obráncem hostů, ale ještě stačil odpálit míček, jenž skončil za brankovou čarou. Téměř vzápětí si domácí zahráli další přesilovku, ale vyrovnávací branku se jim vsítit nepodařilo. Znovu tak přišel protiúder. Kombinaci Špačka a Hnízdila zúročil Procházka. Definitivní pojistku na vítězství přidal svým třetím zásahem Eitler střelou do prázdné branky při power-play Hradce.

„Sehráli jsme podobné utkání jako proti Letohradu, ale tentokrát jsme se prosazovali i střelecky. Situaci jsme si trochu zkomplikovali vyloučeními, ale tentokrát hráči dodržovali disciplínu i taktiku, proto jsme dovedli utkání do vítězného konce,“ hodnotí asistent trenéra Jaroslav Procházka.

Kladenští volejbalisté překvapivě prohráli na „Odolce“!

Branky: 30. Šimůnek, 38. Šimek (Mitra) – 7. Prokop (Procházka, Kamenář), 26. Eitler (Schnaubelt), 30. Eitler (Schnaubelt, Barnošák), 42. Procházka (Špaček, Hnízdil), 45. Eitler (Schnaubelt). Rozhodčí: Kettner – Záhora. Vyloučení 5:6, přesilovky: 0:0, oslabení: 0:0.

Sestava: Jirotka – Šícha, Pliml, Haisman, Hrabár, Soukup, Dědič – Hnízdil, Šíma, Špaček – Procházka, Prokop, Kamenář – Schnaubelt, Eitler, Pražák – Barnošák.