Valentýn Central RETRO PLES Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Dokument o Kubovi Íblovi
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Jan Pejša: Je to stále dokola, sráží nás nízká produktivita!

Čtvrtek, 4. Říjen 2018 07:30

Fotbalový podzim rychle uhání. Máme za sebou již jeho polovinu. Hráči SK Kladno drží střed tabulky, konkrétně sedmou příčku. Jistě to není umístění, nad kterým by se jásalo. Hodnocení nechme na nejpovolanějším, kouči týmu, Janu Pejšovi.

Jan Pejša (Foto: KL)

Již jste „vydýchal“ utkání s Hostouní?

Ano. S odstupem času to člověk řeší jinak. Již po utkání to nebylo z mé strany tak emotivní, na rozdíl od kluků, kteří cítili křivdu hlavně kvůli samotnému závěru. Zápas nebyl z naší strany herně špatný, bohužel jsme znovu doplatili na problém číslo 1, který nás trápí od začátku sezóny, neproměňování šancí. Co je platné, že si dokážeme vypracovat čtyři, pět příležitostí, když je nedokážeme proměňovat. Nejsme schopní dát gól.

I proti Hostouni jste si vypracovali více šancí než soupeř, ale gólový efekt je nulový. To se prakticky opakuje každé utkání. Cítíte, že právě absence produktivních útočníků sráží výkony celého týmu? 

Jednoznačně. To musím potvrdit. Trochu s nadsázkou říkám, že praktikujeme herní systém 4 – 6 – 0, se kterým jeden čas hrála španělská reprezentace. Hrajeme bez typického hrotového útočníka. Aleš Nesládek se sice vrátil po trestu do kádru, ale ani on není hrotový útočník, spíše podhrotový hráč. Stále se opakuji, ale koncový útočník nám hodně chybí!

Při hodnocení se nejdříve zastavme u MOL Cupu. Po dlouhé době Kladno hrálo alespoň druhé kolo, kde nešťastně vypadlo s druholigovým Ústím nad Labem. S účastí v poháru jste jistě spokojen?

Pochopitelně. Při troše štěstí a trochu i s pocitem křivdy jsme mohli postoupit a hrát proti Slavii Praha. V Českém poháru jsme se prezentovali úspěšně.

Zatím jste sehráli osm utkání ve Fortuně divizi, z toho pětkrát jste hráli doma a máte zisk dvanácti bodů. Jak hodnotíte vystoupení celku?

Všichni jsme čekali daleko více. Vezmu příklad tří zápasů. S Brandýsem, Ostrou nebo Libiší jsme měli získat po třech bodech, bohužel z nich máme jen tři! V opačném případě bychom měli o šest bodů více a pohybovali bychom se  na špici tabulky. Což v silách týmu určitě je. Jak mohou fanoušci posoudit, náš herní projev není špatný, i když jsou v něm chyby. Ale je to stále dokola. Sráží nás nízká produktivita. Proto jsme tam, kde jsme.

V létě bylo jasné, že největší posilou bude příchod Antonína Holuba, který se stal zároveň kapitánem. Jak jste spokojen s jeho výkony?

Všichni vidí, že s výkony Tondy stoupá a klesá výkonnost týmu. Když si promítnu všech osm kol, tak potvrzuje svoje vysoké kvality a jen výjimečně má jeho výkonnost menší výpadky.

Je možnost zlepšení střelecké produktivity, když přestupní termín již dávno skončil. Jak budete chtít hráče „nabudit“, aby konečně začali dávat branky?

Na tréninku můžete nacvičovat různá zakončení, ale při zápasu je všechno jinak. Více natrénovat nelze. Musíme jen doufat, že kluci, jako Šíma, Čížek nebo Tóth, kteří se dokáží gólově prosadit, přece jenom najdou střeleckou mušku. To platí i pro standardní situace, kdy se dokážeme k finálové hlavičce dostat, ale střílíme málo branek. Je to začarovaný kruh!

Čtěte také:

Povinná výhra Rytířů na ledě Kadaně

Máte dvanáct bodů. S jakým bodovým ziskem budete spokojen po podzimu?

Tým dokáže porazit kohokoliv, ale nechci říkat, že všechno vyhrajeme. Jsem přeci jenom realista. Ale na zisk dvaceti čtyř nebo dvaceti pěti bodů můžeme dosáhnout. Co bude případně navíc, to bude jenom plus.

Je za námi teprve o něco více než čtvrtina soutěže. Překvapila vás výkonnost některého ze soupeřů?

O kvalitě Hostouně nebo Zbuzam se vědělo již před začátkem divize. Ale pro mě jsou zatím překvapením výkony Brandýse, který se drží mezi nejlepšími. Jinak se potvrzuje, že výkonnost týmů je hodně vyrovnaná, o čemž svědčí pohled na tabulku.

Autor: (rc)


banbad


 1. info z radnice

  Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž Antonína Raymonda, řešit se bude Okrsek 4

 2. foto

  Tým Miners U11 v letošním Kladenském Kahanu obhájil první místo

 3. video

  Divadlo Lampion odehraje premiéru pohádky Myši patří do nebe

 4. krimi

  Zloděj v Kladně vykradl garáž a vloupal se i do rodinného domu

 5. pozvánka

  Přijďte povzbudit mladé volejbalisty Kladna

 6. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento víkend v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 7. krimi

  Na Kladensku na silnice opět vyjeli i opilí řidiči, jeden z nich způsobil nehodu

 8. pozvánka

  V sobotu startuje v Mayrau zimní Excalibur Race

 9. foto

  Oprava mostu v Kročehlavské ulici na několik měsíců odřízne výpadovku na Prahu

 10. pozvánka

  Jarní prázdniny? Sportovní areály města Kladna zvou na příměstský tábor

 11. zprávy

  Žákyně zdravotnické školy Kladno úspěšně reprezentovala v soutěži Kladenská veverka

 12. povidka

  Povídka Kladenských listů: Státní zakázka

 13. foto

  Povinné tři body Rytířů proti Kadani

 14. pozvánka

  Ve čtvrtek se v kladenském Centralu slaví den zamilovaných

 15. foto

  FOTO: Hasiči slavili v kladenském Centralu den linky 112

 16. info z radnice

  Co s bývalým hotelem Merkur? Město hledá smysluplné využití

 17. pozvánka

  Kladno se s ledovou plochou na náměstí rozloučí sportovním odpolednem s Rytíři

 18. foto

  FOTO: V Kladně nabourala poštovní dodávka do autobusu

 19. zprávy

  Kladenští strážníci zachránili mladíka před sebevražedným skokem z mostu

 20. pozvánka

  Restaurace Kuklík v Kladně zve na Valentýnský večírek