Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Tříbrankovou ztrátu Rytíři přes mocný tlak nedohonili

Sobota, 22. Září 2018 20:09

Rytíři Kladno si věřili, že přivezou z Edenu, kde má stánek Slavia Praha, tři body. Bohužel zlepšený výkon až v poslední třetině za stavu 3:0 nakonec nestačil, a tak prohráli 4:3.

Ilustrační foto: KL

Slavia Praha – Rytíři Kladno      4:3      (1:0, 2:0, 1:3)

Rytíři se snažili „sešívané“ překvapit hned v úvodu. Výbornou možnost měl Kružík, ale brankář Honzík byl připraven. Hosté, kteří přijeli bez Jágra a navíc i bez Vampoly, přežili v oslabení šanci Šteinera, ale potom domácí obraně ujel Machač a byl podražen. Následné trestné střílení však faulovaný hráč nezvládl a nechal vyniknout slavistického brankáře. Kladenský Strnad zůstal o pět minut později osamocen před Honzíkem, ale ten ze souboje vyšel vítězně. A za minutu Rytíři inkasovali. Nahozený puk sklepl Ondráček za Cikánkova záda. Hosté mohli do konce úvodní části srovnat při početní výhodě, ale Hajný nebyl úspěšný.

Hned po změně stran měl šanci srovnat skóre Jelínek, který ujížděl sám na Honzíka, ale ani on neuspěl, podobně jako jeho spoluhráči v další hře pět na čtyři. Pražané se oklepali a udeřili podruhé. Příležitosti Štibingra a Krejčíka ještě Cikánek zneškodnil, ale pak u tyče kladenské klece dostal touš Furch a domácí se radovali podruhé. Koncem druhého pokračování ujel hostující defenzívě Krejčík a na rozdíl od kladenských útočníků si počínal úspěšně.

Definitivně mohl střetnutí pro Slavii potvrdit Šteiner, ale kladenský gólman svůj tým podržel a o chvíli později rozdmýchal jiskru naděje v posledních utkáních střelecky disponovaný Kubík, kterého o dvě minuty později napodobil Zajíc. Aktivitu Rytířů překazil faulem Vildumetz a v oslabení Saňa zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Hosté se nevzdávali a při přečíslení Svedlund překonal Honzíka. Hosté se v závěru dostali do velkého tlaku, ale Strnad tři vteřiny před závěrečnou sirénou trefil pouze rameno skvělého Honzíka, a Středočeši tak odjíždějí z Edenu s prázdnou kapsou.

„V první třetině jsme měli několik šancí včetně trestného střílení, ale Slavia šla do vedení, které ve druhé třetině navýšila až na 3:0. Do poslední části jsme přestavili útoky, snížili na rozdíl branky, které domácí navýšili v přesilovce. Pak jsme hráli dlouho ve třech, sice jsme snížili a dostali Pražany pod tlak, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Vampola je zraněný ze zápasu s Jihlavou. S trochou štěstí jsme nakonec mohli bodovat,“ hodnotí utkání trenér Jindřich Lidický.

Branky: 16 Ondráček (Krejčík, Šteiner), 32. Furch (Heklák), 39. Krejčík (Hrdinka), 50. Saňa (Krejčík) – 45. Kubík (Hajný, Nash), 47. Zajíc (Strnad), 54. Svedlund (Kružík, Redlich). Rozhodčí: Přikryl, Grech – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:7, navíc Heklák a Šagát (oba Slavia) 10 minut, využití: 1:0, oslabení: 0:0. Diváci: 1772.

Sestava: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Hořava, Kehar, Zelingr – O. Bláha, Svedlund, Jelínek – Kružík, Kubík, Redlich – Š. Bláha, Zikmund, Hajný – Vildumetz, Machač, Strnad.

banbad

1. krimi

O montérky z kladenského Baumaxu se zloděj porval s ostrahou

2. info z radnice

Zastupitelstvo Kladna projednalo situaci s rozdělovskou ubytovnou, zvažuje se trestní oznámení

3. krimi

Ztratit peněženku může každý. Problémům se ale dá alespoň částečně předejít

4. pozvánka

Poradíme vám, kam tento víkend na Kladensku za zábavou, kulturou a vzděláním

5. krimi

Za šest tisíc postavím zeď a vydláždím dvůr, slíbil řemeslník, vzal si peníze a zmizel