Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Království hraček Bambule

FOTO: Vynikající výkon Adama Brízgaly nakonec stačil jen na bod

Středa, 19. Září 2018 21:12

Duel mezi Rytíři Kladno a Duklou Jihlava přinesl dramatický, vyrovnaný boj plný vyloučení. Dominovali v něm hlavně brankáři, přičemž zářil zvláště domácí Adam Brízgala. Zápas nakonec dospěl až do penaltového rozstřelu, který lépe zvládli hosté, a vyhráli tak 3:2 po nájezdech.

Foto: Kateřina Peterková

Rytíři Kladno – Dukla Jihlava 2:3 p. (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)

Rytíři nastoupili v retro dresech připomínajících první mistrovský titul, který Bacílek, M. Rys, J. Volf, Kopecký, Froněk, Prošek, Kulíček a spol., pod vedením kouče Vlastimila Sýkory, vybojovali před 60 lety, v sezóně 1958- 59. V sestavě domácích nadále chyběl Jágr. Hostující Dukla Jihlava v žádném případě nechtěla Kladeňákům přenechat snadnou výhru. Hra se v úvodních minutách přelévala na obě strany bez větších šancí. Mužstvo z Vysočiny promarnilo úvodní početní výhodu, ale těsně po jejím skončení se dostalo do vedení. Zaváhání kladenské defenzívy proměnil po úniku Anděl, který po blafáku Brízgalovi střílel do prázdné branky. Středočeši prohazardovali téměř dvouminutovou přesilovku pět ku třem, kdy prakticky ani jednou nevyzkoušeli pozornost gólmana Lundströma. Minutu před první sirénou se zkušený Čachotský proháčkoval až před mladého domácího brankáře, kde byl podražen. Následné trestné střílení však postižený nedokázal proměnit. A pro Duklu přišel trest. Prakticky z protiútoku trefil šibenici Kubík.

Druhá část začala hrou čtyři na tři, ale změna stavu opět nenastala. Při pobytu Svedlunda za katrem Dukla několikrát zaměstnala Brízgalu, ale jinak se převážně hrálo ve středu hřiště, kde se bojovalo o každou píď ledu a gólmani neměli moc práce. Další branka padla v polovině utkání, v době, kdy celek z Vysočiny hrál přesilovku. Příležitosti však měli Kladeňáci. Brejk Redlicha skončil na tyči, ale další rychlý protiútok již zakončil Š. Bláha ranou pod horní tyč. Zvýšit náskok mohli Rytíři při další téměř minutové výhodě dvou hráčů. Ta však dopadla stejně jako předcházející, navíc již při klasické přesilovce byla přerušena faulem Machače. Ve hře čtyři na čtyři ujel jihlavský Harkabus, ale Brízgala se zaskvěl. Vyrovnat mohl v přesilovce Zeman, ale nastřelil levou tyč.

Poslední část přinesla znovu spíše boj. Jihlava se snažila být aktivnější a výsledkem byla vyrovnávací branka. Byl to první gól v početní výhodě. Kajínkovu ránu od modré čáry dorazil Dostálek. Jak Rytíři, tak Dukla se neschovali do obranné ulity, naopak se snažili rozhodnout střetnutí v základní hrací době. Rozhodující branka však nepřišla, a tak oba týmy čekalo prodloužení. Rozhodnout mohla Jihlava, a to hned třikrát. Exkladenský Pekr, Dostálek ani Anděl však Brízgalu nepřekonali! V samostatných nájezdech byla Dukla lepší a rozhodující trefu si nakonec připsal již zmíněný bývalý hráč Rytířů Pekr.


Petr Vlk (Jihlava): Viděli jsme těžké utkání se šťastným koncem pro nás. Zápas jsme měli dobře rozehraný, po naší chybě domácí v koncovce první třetině vyrovnali. Ve druhé části bylo hodně vyloučení, dvakrát jsme hráli ve třech. V závěru jsme zaslouženě vyrovnali, mohli jsme vyhrát už v prodloužení, ale nakonec jsme zvládli dobře nájezdy.

David Čermák (Kladno): Souhlasím s kolegou, že to bylo vyrovnané střetnutí. O výsledku rozhodly naše nevyužité přesilovky, zvláště pět proti třem. Hráli jsme je špatně. Nechci se vymlouvat na led, ale do větších šancí se vždy dostalo mužstvo, které hrálo v oslabení. Navíc nám potom chyběl Vampola, jenž se zranil.


Branky: 20. Kubík (Vampola), 31. Š. Bláha – 12. Anděl, 49. Dostálek (Kajínek), rozhodující nájezd Pekr. Rozhodčí: Luczków, Veselý – Maštalíř, Doležal. Vyloučení: 11:9, využití: 0:1, oslabení: 1:0. Diváci: 2557.

Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Hořava, Kehar, Zelingr – Kubík, Vampola, Machač – Kružík, Svedlund, Redlich – Š. Bláha, Zikmund, Hajný – Vildumetz, Jelínek, Strnad.


Autor: (rc)


banbad


 1. krimi

  Na Slánsku došlo k pokusu o znásilnění patnáctileté dívky, policie hledá svědky

 2. zprávy

  Buštěhradští vědci budou na poušti testovat zařízení na výrobu vody ze vzduchu

 3. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Fidu, chcete ji?

 4. foto

  FOTO: Ve Středočeské knihovně byla zahájena výstava Ota Pavel – známý i neznámý

 5. pozvánka

  V zahradě Kladenského zámku na vás čeká další Piknik

 6. zprávy

  Kladenské Lego zaznamenalo významný nárůst zisku

 7. foto

  Kladenští kriminalisté zadrželi další distributory drog

 8. zprávy

  Na Kladensku začala sklizeň česneku, mohla by být nadprůměrná

 9. krimi

  V úterý havarovala u Kladna opilá řidička, nadýchala ke dvěma promile

 10. sport

  Kladeňáci na Olympiádě dětí a mládeže

 11. zprávy

  Dobrý anděl na Kladensku podpořil již 212 dětí a 210 rodičů ze 121 rodin

 12. pozvánka

  Přijďte oslavit vysvědčení do kladenského Centralu se zpěvákem Sebastianem

 13. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Elli, chcete ji?

 14. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 15. pozvánka

  Letní koupaliště Bažantnice je od pondělí již otevřeno

 16. foto

  Johana Jelínková s Markem Součkem skončili těsně pod pódiem

 17. foto

  FOTO: Sto let fotbalového klubu oslavili ve Velké Dobré s kladenskými Rytíři

 18. zprávy

  Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

 19. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ďábla, chcete ho?

 20. foto

  VIDEO: Žáci z kladenské školy E. Beneše si závěrem roku užili projektový den