Středa, 12. září 2018 20:44

I druhé domácí vystoupení dopadlo pro kladenské Rytíře na výbornou. Nebezpečný Valašský hokejový klub přehráli nakonec s menšími potížemi zaslouženě 5:2.

Ilustrační foto: KL

Rytíři Kladno – Valašský hokejový klub 5:2  (2:0, 0:1, 3:1)

Rytíři, podobně jako proti Frýdku-Místku, vstoupili velice aktivně do utkání. Gólman Šelepněv měl brzy dva zákroky, ale na průnik Strnada a následnou jeho bekhendovou kličku již nestačil. Domácí měli hned následně početní výhodu, ale velkou šanci si nepřipravili. Vsetín, pod novým názvem Valašský hokejový klub, byl zpočátku otřesen. Druhou pojistku měl na svojí holi zkušený Vampola, ale puk za záda hostujícího brankáře nedostal. To se povedlo až nepokrytému Kautovi, kterého ideálně před brankou našel Redlich. V další přesilovce „zahodil“ obrovskou šanci Kubík. Kladeňáci na ledě jednoznačně dominovali, Valaši se jen zoufale bránili.

Po velké bouřce v kabině Vsetína vyjeli na hřiště úplně jiní hosté. Najednou jich bylo celé hřiště. Do příhodné šance se dostal Rob, ale špatně zakončil. Čtvrtá početní výhoda Kladna změnu ve skóre nepřinesla, i když Strnad se dostal do obdobné situace jako při gólu. Chybu domácích v obranném pásmu mohl potrestat Vávra, ale nenašel volného Podešvu. Cikánek musel v polovině zápasu krýt pokus Kucharczyka. Přišlo však zbytečné vyloučení Středočechů, kteří měli šest hráčů na ledě. Výhodu pět na čtyři Vsetín sice nevyužil, ale v pokračující akci Kanaďan Theret našel Karafiáta a ten překonal Cikánka. V závěru druhé části mohli hosté v další přesilovce dokonce vyrovnat, ale Pechanec mířil těsně vedle tyče.

Hned na začátku poslední třetiny Valaši nedokázali poslat do branky skákající puk, což se jim vzápětí vymstilo. Podobně sice dopadl na druhé straně Redlich, ale potom Š. Bláha připravil o touš vsetínského obránce a šikovně prostrčil puk před branku na Zikmunda, jenž poslal Rytíře do dvoubrankového náskoku. Když o pět minut později zvýšil dorážkou Zajíc už na 4:1, bylo zřejmé, že i druhé domácí představení svěřenci trenérů Lidického a Čermáka dovedou k výhře. Valaši v závěru snížili Jonákem a zkusili delší power-play. Z velkého tlaku však neuhodilo, naopak necelou vteřinu před konečnou sirénou trefil opuštěnou klec Kaut.

Luboš Jenáček (Vsetín): „První třetinu na nás Kladno „vlétlo“ a nebýt výborného brankáře Šelepněva, mohli jsme prohrávat více. Ve druhé části jsme se sice zlepšili, dokázali dát kontaktní gól, ale domácí vyhráli zcela zaslouženě.“

David Čermák (Kladno): „Úvodní část nám vyšla velmi dobře, vedli jsme 2:0, ale již po dvaceti minutách mohl být zápas rozhodnut. Po změně stran byl Vsetín lepší, k ničemu nás nepustil. V poslední dvacetiminutovce jsme však opět byli kvalitnějším celkem.“

Branky: 2. Strnad (Š. Bláha, Vildumetz), 12. Kaut (Redlich), 43. Zikmund (Š. Bláha), 48. Zajíc (Strnad), 60. Kaut – 34. Karafiát (Theret, Holomek), 58. Jonák (Pechanec). Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:4, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 2046.

Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, Říha, Hořava, Zelingr, Zajíc – Kubík, Vampola, Machač – Kružík, Kaut, Redlich – Š. Bláha, Zikmund, Hajný – Vildumetz, Jelínek, Strnad.