Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
 • SBF
 • SAMK
 • PODZIMNÍ KONCERTY

Jindřich Lidický: Cílem je postup do play-off a tam mít co nejlepší formu!

Sobota, 8. Září 2018 08:00

Kladenský hokejový fanoušek se konečně dočkal. Rytíři v čele s Jaromírem Jágrem zahájí v sobotu na ČEZ stadionu proti Frýdku-Místku nový ročník druhé nejvyšší soutěže pod novým názvem Chance liga. O aktuální poznatky jsme požádali jednoho z trenérů, Jindřicha Lidického.

Jindřich Lidický (Foto: KL)

Co vám ukázala letní příprava?

Probíhala podle plánu. Bohužel výsledky přípravných zápasů nebyly nic moc, ale přece nám jenom něco ukázaly. Hráči jsou ve velmi dobré kondici, dále uvidíme, jak se nám bude dařit.

Všeobecně se očekávalo, že během léta dorazí několik výrazných posil. Nakonec se objevili jenom Petr Vampola, Brendon Nash a teď v týdnu Jiří Říha. Nečekal jste přece jenom více kvalitních hráčů?

Upřímně řečeno ani ne. Po konzultacích, jak jsme se bavili na začátku přípravy, je to odpovídající počet. Co bude dále, to se uvidí.

Mluvil jste o přípravných střetnutích. Co se vám líbilo nebo nelíbilo a na co se budete muset zvláště zaměřit?

Zlepšit musíme úplně všechno! Vyjmenovávat jednotlivé chyby, to by byl velmi dlouhý seznam.

Podívejme se na zmíněná utkání. Vyjma divokých výsledků v dvojutkání s Ústím nad Labem a vydařené třetí třetiny na Slavii, ve zbývajících sedmi zápasech je průměr jedné vstřelené branky! Zde vás nejvíce tlačí bota?

To je pravda. Střelba je jedním z našich hlavních nedostatků. V každém utkání jsme si vytvořili šance, ale neproměňovali jsme je. Podobně se nám nedařily ani přesilovky. Na tom musíme hodně zapracovat.

Neuvažoval jste o tom, že byste apeloval na vedení klubu, aby přivedlo útočníky?

Neuvažoval. Taková je současná situace a zatím to tak zůstane.

Když jsme u útočníků. Ani do jednoho zápasu nezasáhl Patrik Machač. Jaký je jeho zdravotní stav, stejně jako Josefa Zajíce, který zasáhl jen do prvních utkání? Fanoušky však nejvíce zajímá, jaká je situace kolem Jaromíra Jágra?

Patrik utrpěl vážné zranění v baráži. Po uzdravení, kdy začal s tréninkem, se mu stejné zranění obnovilo. Jeho stav se nyní výrazně zlepšil a je možnost, že nastoupí již teď o víkendu. Pepa utrpěl zranění ramene, ale také u něho je reálná možnost, že bude k dispozici proti Frýdku. Jarda má drobnější zranění, které mu zatím nedovolí hrát. Nicméně on sám věří, že brzy nastoupí, až bude úplně zdravý.

Generálku jste absolvovali proti Karlovým Varům. Vedle zmíněných absencí chyběli třeba Vampola nebo Zikmund, k dispozici ještě nebyl Říha. Znamená to, že sestava na první mistrovský zápas bude dost obměněná?

Určitě. Kdo měl lehčí zranění, zůstal doma. Příležitost dostalo navíc šest juniorů,  se Zelingrem sedm. Vary nastoupily kompletní, navíc oproti loňsku posílené. Rozdíl a kvalita byly hodně znát.

Veškeré dění začíná u gólmanů. Nejvíce příležitostí dostal nadějný Adam Brízgala. Počítáte s ním jako s jedničkou?

Jedničkou bude Lukáš Cikánek, který loni týmu hodně pomohl a měl velký podíl na postupu do baráže. Kdo půjde do branky, se rozhodneme před utkáním. Nicméně z Adama, jak ho pozorujeme na trénincích, máme velmi pozitivní dojem. Možná jako jediný.

Zkuste porovnat kádry ze sezóny 2015-16, kdy jste byl poprvé u áčka s tím letošním?

To je těžká otázka. Hodně odborníků nám před třemi lety nevěřilo a říkali, že spadneme. Nakonec jsme základní část suverénně vyhráli, ale bohužel jsme vypadli již v prvním kole play-off. Tehdy byl v mužstvu David Stach, který vyhrál kanadské bodování s 90 body, Víťa Bílek vstřelil 45 gólů, což se těžko někomu ještě povede. Nechápu, proč v Kladně není. Chtěli jsme ho do mužstva i letos, ale měl podepsanou smlouvu v Německu. Doufám, že i letos se objeví další nadějní hráči. Pominu Jágra s Vampolou, o nichž se dobře ví, že branky dokáží střílet.

V letošní soutěži je patnáct týmů. Sledoval jste, jak konkurence posilovala?

Soutěž bude nesmírně náročná. Objeví se tam mladíci ve věku 20 až 21 let, kteří hráli juniorku extraligových celků, navíc přijdou hráči, kteří se ve finále nevejdou na soupisku zmíněných klubů. Stabilní kádry bude mít podle mě tak šest, sedm týmů, u zbylých můžeme čekat velké rotace v mužstvu v průběhu sezóny.

Koho favorizujete?

Určitě České Budějovice i vzhledem k jejich rozpočtu, dále Přerov, pochopitelně Jihlavu, která rovněž kvalitně posílila, mohou se objevit i další celky. Věřím, že se nahoře budeme „motat“ i my.

Již pět let se každým rokem mluví jako o cíli návrat do Tipsport extraligy. Platí to pro Rytíře i letos, nebo je jiná filosofie?

Dostat se do play-off a tam mít co nejlepší formu! Je úplně jedno z jakého místa se do vyřazovacích bojů dostanete.

Je reálná možnost, že kádr bude v průběhu sezóny doplněn?

Vše se bude odvíjet od toho, jak se nám bude dařit. Je předčasné říkat, co bude nebo nebude. Variant je více. Uvidíme. Chceme hrát co nejlepší hokej a bavit diváky.

Přinášíme kádr hokejistů Rytíři Kladno na sezonu 2018 – 19.  Menší změny v případě odchodů či příchodů nevylučujeme.

Brankáři: Lukáš Cikánek, David Stahl, Adam Brízgala

Obránci: Martin Kehar, Petr Hořava, Matyáš Zelingr, Václav Veber, Linus Svedlund, Brendon Nash, Jiří Říha, Josef Zajíc

Útočníci: Daniel Kružík, Patrik Machač, Tomáš Redlich,, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund, Adam Kubík, Tomáš Kaut, Tomáš Vildumetz, Jaromír Jágr, Petr Vampola, Šimon Jelínek, Šimon Bláha, Jakub Hajný

Příchody: A, Brízgala (Muskegon Lumberjacks – USHL), B. Nash (Rungsted – Dánsko), J. Říha (Mladá Boleslav), J. Zajíc (Znojmo – EBEL), J. Jágr (Calgary – NHL), P. Vampola (České Budějovice), Š. Jelínek a Š. Bláha (z juniorky Rytířů), J. Hajný (Hodonín)

Odchody: M. Kopřiva (konec v klubu), Jurij Repe (konec v klubu), F. Matula (konec kariéry), M. Lenďák (Košice – Slovensko), P. Štindl (Jihlava), D. Štich (Chomutov), M. Pekr (Jihlava), R. Přikryl (České Budějovice), D. Tůma (Litvínov), J. Kloz (Litoměřice), Anton Kurjanov (konec v klubu)

Autor: (rc)


banbad


 1. krimi

  Žena z Kladna zaplatila kauci za byt, do kterého se nastěhoval někdo jiný

 2. pozvánka

  Kladenské divadlo hraje v neděli představení Metropolitní opery New York

 3. krimi

  Zlonický školák bez omluvy zameškal přes tři sta hodin, rodičům to nevadilo

 4. sport

  Přihlaste své děti, 3. otevřené mistrovství ČR v OCR se koná v Kladně

 5. sport

  Netradiční volejbalová remíza s příchutí vítězství

 6. pozvánka

  Hrad Křivoklát zve na dobový jarmark, šermíře i parní lokomotivu

 7. zprávy

  Central Kladno mění vizuální styl!

 8. pozvánka

  Ve Slaném je připraven další uherský býk k rožnění

 9. krimi

  Stalo se na Kladensku: Další poctivý nálezce a pomoc při maření výkonu úředního rozhodnutí

 10. pozvánka

  V kladenském kině Sokol proběhne výměnný bazar

 11. foto

  FOTO: Na Mayrau se uskutečnil Den horníků, akce byla parádní

 12. povidka

  Povídka Kladenských listů: Doteky hrůzy, doteky štěstí – 3

 13. sport

  Belgický Guibertin byl nad síly volejbalistů Kladna

 14. foto

  FOTO: Vynikající výkon Adama Brízgaly nakonec stačil jen na bod

 15. sport

  Druhý hrací víkend Merch #53 ligy hokejbalu přinesl první prodloužení

 16. krimi

  Stalker vytrvale otravoval manželský pár. Ženě vyznával lásku, muži hrozil zabitím

 17. pozvánka

  Přijďte si v pátek a sobotu užít Kladenské století, program je perfektní

 18. zprávy

  Dobrovolníci z kladenské válcovny pomůžou dětem i Památníku Lidice

 19. krimi

  Opilý muž na zahrádce napadl jednoho z hostů restaurace, skončil v cele

 20. pozvánka

  Atletika pro děti se letos opět uskuteční ve Slaném