ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Pátek, 7. září 2018 21:18

Vstup do nové sezóny se hokejbalistům Alpiqu Kladno vydařil. V derby proti HBC Rakovník nedali domácí soupeři šanci a jasně zvítězili 6:1, když v první třetině vsítili pět gólů.

Alpiq Kladno – HBC Rakovník 6:1    (5:0, 0:1, 1:0)

Alpiq vstoupil do nové sezóny jako hladový vlk. Od prvních chvil dorážel na branku soupeře, kterou střežil Gerlich. Ale již ve třetí minutě našel Hrabár neobsazeného Procházku a ten vymetl šibenici. Rakovník se sice obětavě bránil, ale od poloviny úvodní části bylo jasné, že body zůstanou doma. Nejdříve Pražák zužitkoval hezkou kombinaci celé třetí lajny, potom se nejrychleji orientoval v brankovišti novic v kladenském dresu Eitler. Následně se bombou ještě před modrou čárou připomněl Dědič a pátý zásah do sítě Rakovníka přidal zase Pražák.

Po změně stran domácí kanonáda částečně ustala. Rakovník věděl, že v derby již neuspěje, a Alpiq podvědomě šetřil síly na zítřejší zápas v Mostě. Přesto skóre mohl navýšit Barnošák, ale samostatný únik neproměnil. O chvíli později byl vyloučen a hosté brzy početní výhodu využili. Jirotku v domácí kleci překonal jeho nedávný spoluhráč Pospíšil.

Poslední dějství ovlivnila sprška, která se snesla na hráče. Déšť samozřejmě ovlivnil kombinaci, nicméně Kladno přece jen přidalo další gól, když se prosadil střídající Šícha. Alpiq si tak bez větších problémů došel pro první tři body v novém ročníku Crossdock extraligy.

„První třetina byla z naší strany velmi hezká. Plno pohybu, střelby, což se odrazilo i v produktivitě. Třetí lajně se dařilo, což je určitě pozitivní, ale příště to může být zase jiná útočná řada. Od druhé třetiny jsme zvolnili tempo, protože jsme přece jen trochu šetřili síly a věděli jsme, že Rakovník může hrozit jen z přesilovek, což potvrdil,“ říkal kouč Drahomír Kadlec.

Branky: 3. Procházka (Hrabár). 8. Pražák (Eitler, Barnošák), 10. Eitler (Pražák, Barnošák), 12. Dědič (Hnízdil), 15. Pražák (Barnošák, Eitler), 35. Šícha (Špaček) – 24. Pospíšil (M. Tvarůžek) Rozhodčí: Záhora – Volkán. Vyloučení: 2:1, využití: 0:1, oslabení: 0:0.

Kladno:  Jirotka – Haisman, Hrabár, Pliml, Dědič, Soukup, Novák – Procházka, Šíma, Špaček – Štěpánik, Prokop, Hnízdil – Barnošák, Eitler, Pražák – Šícha.