Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Středočeská vědecká knihovna v Kladně se otevírá i dětským čtenářům

Pondělí, 3. září 2018 07:10

Se začátkem nového školního roku Středočeská vědecká knihovna připravila pro dětské čtenáře milé překvapení. Od 1. září se budou nově moci registrovat děti již od 6 let. Dosud se mohli registrovat děti až od 12 let, a to v doprovodu zákonného zástupce. První vlaštovkou, která již naznačila další směřování knihovny v poskytovaných službách dětem a mládeži, byl vydařený červnový Dětský den v knihovně.

Středočeská vědecká knihovna v Kladně se otevírá i dětským čtenářům (Foto: KL)

„V souvislosti s akcí Velká knihovna pro malé čtenáře dětem nabízíme zcela nový a zajímavý dětský koutek plný hraček, ale především dětských knih. Děti a mládež si tedy budou moci půjčit nejen kvalitní dětskou literaturu, ale také tolik žádanou povinnou školní četbu. V rámci akce nabízíme novým čtenářům od 6 do 15 let roční registraci zdarma, jen za cenu průkazky,“ říká Ivona Kasalická, vedoucí Odboru vnějších vztahů a rozvoje knihovny, a hned dodává: „A to není vše, noví čtenáři obdrží od knihovny také malý dárek. Těšíme se na vás.“

V září si malí školáci mohou v knihovně zasoutěžit ve výtvarné soutěži s názvem Má oblíbená kniha / Můj oblíbený knižní hrdina. Soutěžní práce lze posílat na adresu knihovny nebo osobně odevzdat v šatně knihovny, nejzazší termín odevzdání výtvarných prací je 1. říjen. Poté je vyhodnotí porota složená z pracovníků knihovny a výtvarníků. Oceněná bude nejlepší práce v každé kategorii. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne v neděli 28. října v Den Středočeského kraje – knihovna prvorepubliková.

Pro všechny zájemce o knihovnu a její služby bude knihovna také nově pořádat pravidelné exkurze, a to každý druhý čtvrtek v měsíci. Po dohodě lze smluvit i jiný termín.

Autor: Jitka Hrušková


banbad