ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Středa, 15. srpna 2018 20:58

Hráči SK Kladno přivítali v 1. kole MOL Cupu Slavii Karlovy Vary. Po bezbrankové půli domácí po změně stran vsítili dva góly a zvítězili 2:0. V dalším kole se mohou fanoušci těšit třeba i na prvoligového soupeře.

SK Kladno – Slavia Karlovy Vary    2 : 0  (0:0)

Hosté přijeli s hodně mladou sestavou, ale ta se od první minuty snažila diktovat hru. Kladeňáci byli ze začátku hodně zataženi. Po čtvrt hodině hry mohli jít Západočeši do vedení, když si na přesný dlouhý pas Vylety naběhl Němec, který byl u balónu dříve než Tesař. Ale ten stačil jeho střelu srazit na roh. Domácí odpověděli až po dvaceti pěti minutách. Holub pěkně prošel do vápna, přihrál volnému Richterovi, ale ten tak dlouho zpracovával míč, že jeho rána byla zablokována. Hned z protiútoku musel vyrážet Tesař pokus Novotného k pravé tyči. Účastník ČFL byl nadále aktivnější, ale kladenská obrana pracovala dobře. V závěru úvodní části se hezky uvolnil Čížek, ale koncovka mu vůbec nevyšla.

Hned po změně stran Hanzlík vyslal do úniku Čížka, ale jeho křížná střela skončila těsně vedle. Karlovy Vary měly obrovskou příležitost po ztrátě míče domácích hráčů, kdy šli tři hostující hráči na jednoho Kladeňáka. Hrdinou okamžiku se stal Tesař, který postupně vychytal Mandulu a dorážku Němce. Vzápětí se naplnilo otřepané nedáš, dostaneš. Agilního Čížka podrazil ve velkém vápně Skala a následující pokutový kop s přehledem proměnil Holub. Další rychlý protiútok zakončil Tóth těsně vedle. Svěřenci Jana Pejši hodně ožili. 0ba celky prostřídaly. Domácí však byli na vlně euforie. Deset minut před koncem přišla pojistka. Čížek přespurtoval Vyletu, který ho před trestným územím zezadu podrazil, a přišel dvojitý trest. Karlovarský hráč dostal červenou kartu a Čížek nasměroval přímý kop do šibenice. Závěr si domácí v klidu pohlídali.

„V prvním poločase jsme byli zakřiknuti, upřímně nevím proč. Soupeř byl lepší, byli jsme málo důrazní, zbytečně jsme ztráceli míče, přesto jsme měli dvě solidní možnosti. Po změně stran se náš projev výrazně zlepšil. Přesto o osudu utkání rozhodla jediná minuta. Po naší individuální chybě šli hosté tři na jednoho a v té chvíli nás hodně podržel Tesař. Z protiútoku chyboval hostující stoper a z penalty jsme šli do vedení. Měli jsme další šance, které jsme nedokázali proměnit, ale nakonec jsme přece jen vsítili druhou branku. Koho si nyní přeji? Ještě jsem neměl čas o tom přemýšlet. Ale určitě hodně atraktivního soupeře doma před našimi fanoušky“, konstatuje spokojený trenér Jan Pejša.

SK Kladno tak postupuje do 2. kola MOL Cupu, které je na pořadu 29. srpna. Soupeř bude znám teprve po rozlosování, které proběhne v nejbližších dnech.

Branky:  59 Holub (penalta), 81. Čížek. Rozhodčí: Řeháček – Mrkáček, Horáček.  ŽK: Hanzlík, Borák – Skala. ČK: 81. Vyleta (Karlovy Vary).  Diváci 203.

Sestava:  Tesař – Abrham  (46. Bartoš), Suchý, Hanzlík, Borák – Holub (72. Růžička), Pechr – Čížek, Tóth (72. V. Procházka), Šíma – Richter