Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
 • SBF
 • SAMK
 • PODZIMNÍ KONCERTY

Jan Pejša: Kladno má kádr, který může bojovat o špici tabulky

Čtvrtek, 9. Srpen 2018 07:40

Kladenští fotbalisté vstupují do další divizní sezóny. Skalní fanoušci určitě nepřestávají věřit, že pobyt až ve čtvrté soutěži nebude na věčné časy. Naopak doufají, že loňská nepovedená sezóna bude rychle zapomenuta. Trenér SK Kladno Jan Pejša jistě prozradí aktuální stavy.

Foto: KL

Začneme netradičně. Jaký je zdravotní stav mužstva?

V současné době nejlepší za celý rok, co jsem u týmu! Musím to ale zaklepat. Mimo hru je pouze Dominik Šíma, který laboruje dva měsíce se zadními stehenními svaly. Pořád se mu bohužel zranění vrací. Zřejmě bude problém někde jinde. Nedokážu říci, kdy bude k dispozici.

Máte za sebou celou přípravu. Jak jste s ní spokojený?

Co se týká přípravných utkání, bylo to jako na houpačce. Nejdříve vydařené střetnutí, vzápětí přišlo vystřízlivění. Prohra 0:3 s Motorem byla ovlivněna individuálními chybami jednoho hráče. Slušně jsme si vedli s Hořovickem nebo Litoměřickem. Střetnutí s kvalitním Královým Dvorem nám jasně ukázalo, v čem se potřebujeme zlepšit a kde nás nejvíce tlačí bota. Vítězství v předkole MOL cupu v Novém Sedle bereme jako povinnou výhru.

Nejslabším místem je určitě ofenzíva. Po odchodu Kroutila a Kafky není moc na výběr. I v Novém Sedle bylo vidět, jak chybí útočníci. Jak moc vás trápí tento problém?

Je to dlouhodobější záležitost, která se táhne již od poloviny podzimu, kdy se zranil Kroutil. Útočník či útočníci jednoznačně chybí. Určité alternativy sice máme, ale bez příchodu kvalitního ofenzivního hráče nelze problém adekvátně vyřešit. Pochopitelně určité představy mám, ale na druhé straně jsou možnosti klubu. Nabídka na trhu jednoznačně existuje. Třeba se stane zázrak.

Pokud vím, hovořilo se o příchodu velvarského Millera, což v současné době není reálné. Mrzí vás odchody Radovana Kroutila a Jaroslava Kafky?

Nedovedu říci, co Radka vedlo k odchodu. Byl zraněný, klub se mu snažil pomoci i v dalších věcech. Každý si to musí srovnat se svým svědomím. Trochu jiná situace je u Kafky. Jistě udělal krok dopředu, když šel do vyšší soutěže. Má v sobě velký potenciál, stejně jako Kroutil. Bohužel jeho odchod přišel v době před zahájením přípravy. Osobně si nemyslím, že to bylo jeho rozhodnutí, stály za tím jiné okolnosti.

Loňská sezóna byla nepovedená. Příčiny všichni znají. Co je nutné udělat, aby se situace neopakovala?

Tři čtvrtiny soutěže jsme se pohybovali mezi čtvrtým, pátým místem. Ale potom přišlo období, kdy jsme jen ztěží dávali dohromady jedenáct hráčů, což přineslo konečný výsledek. Věřím, že se nebude opakovat loňský rok, kdy bylo na marodce devět nebo i deset hráčů.  Taková situace by „zamávala“ i s ligovým týmem, který má dostatečně široký kádr.

Je těžké si stanovit cíle. Co si přejete alespoň pro podzim?

Ve skupině máme zase několik nových mužstev. První kola ukáží sílu jednotlivých týmů, které budou bojovat o špičku. Osobně jsem přesvědčený, že až na jeden zmíněný post, máme v současnosti silný kádr, který se může „poprat“ o přední umístění.

Zkusíte si zatipovat favority soutěže?

Jistě ambiciózní bude Hostouň, Zbuzany, a pokud vím, hodně posiluje i Most. Nesmíme zapomenout na Neratovice a do ČFL se bude jistě chtít vrátit Nymburk. Zajisté se objeví nečekaný „černý kůň“ soutěže. Tak po pátém kole budeme moudřejší.

Po dvou letech se Kladno alespoň probojovalo do 1. kola MOL cupu. Čeká vás silný soupeř, Slavia Karlovy Vary, nováček ČFL. Máte ambice postoupit do druhého kola, kde byste mohli narazit na atraktivní třeba i prvoligový tým?

Teď je pro nás nejdůležitější dobře se připravit na první divizní utkání, kdy v sobotu doma budeme hostit ne právě lehké Neratovice. Teprve potom budu myslet na pohár, který nás čeká následující středu. Pochopitelně budu rád, když postoupíme dále a představíme našim fanouškům zajímavého soupeře. Teď bych chtěl však naše příznivce pozvat na utkání s Neratovicemi.

Po rozhovoru s Janem Pejšou Kladenské listy přinášejí kádr fotbalistů SK Kladno. V herní sestavě mohou nastat menší změny.

Brankáři: Jaroslav Tesař, Karel Kleimond, Martin Vokoun

Obránci: Pavel Bartoš, Václav Kalina, Jan Pechr, Tomáš Borák, Filip Suchý, Štěpán Hanzlík, Tomáš Abraham, Jakub Kubů   

Záložníci: Tomáš Procházka, Jiří Růžička, David Čížek, Dominik Šíma, Jan Procházka, Vojtěch Krsek, Antonín Holub, Dominik Richter, Vladimír Procházka

Útočníci: Marek Tóth, Aleš Nesládek

Příchody: A. Holub (Velvary), T. Abraham (dorost Bohemians 1905), M. Vokoun, J. Kubů, D. Richter, V. Procházka (všichni z dorostu)

Odchody:  J. Veselý (Libušín), Š. Kárník (Hostouň), Š. Procházka (Tuchlovice), R. Kroutil (Slaný), J. Kafka (Velvary)

Autor: (rc)


banbad


 1. sport

  Volejbalisté Kladna zdolali Ženevu a vyhráli i celý turnaj!

 2. krimi

  Co dělat, když povinný rodič neplatí na své děti

 3. zprávy

  Chléb z Kompeku se stal regionální potravinou Středočeského kraje

 4. pozvánka

  Kladeňáci, pojďte potrápit mozek do městské knihovny

 5. sport

  Tříbrankovou ztrátu Rytíři přes mocný tlak nedohonili

 6. sport

  Kladenští fotbalisté si vezou z Ostré jenom bod

 7. sport

  Cenné vítězství volejbalistů Kladna nad bundesligovým Bühlem

 8. zprávy

  Studenti Střední školy designu a řemesel Kladno zabodovali na soutěži v Liberci

 9. sport

  Zápas mezi Alpiqem Kladno a týmem Kert Park Praha ukončilo počasí

 10. sport

  Kladenští volejbalisté ztratili vlastními chybami vyhraný zápas

 11. krimi

  Žena z Kladna zaplatila kauci za byt, do kterého se nastěhoval někdo jiný

 12. pozvánka

  Kladenské divadlo hraje v neděli představení Metropolitní opery New York

 13. krimi

  Zlonický školák bez omluvy zameškal přes tři sta hodin, rodičům to nevadilo

 14. sport

  Přihlaste své děti, 3. otevřené mistrovství ČR v OCR se koná v Kladně

 15. sport

  Netradiční volejbalová remíza s příchutí vítězství

 16. pozvánka

  Hrad Křivoklát zve na dobový jarmark, šermíře i parní lokomotivu

 17. zprávy

  Central Kladno mění vizuální styl!

 18. pozvánka

  Ve Slaném je připraven další uherský býk k rožnění

 19. krimi

  Stalo se na Kladensku: Další poctivý nálezce a pomoc při maření výkonu úředního rozhodnutí

 20. pozvánka

  V kladenském kině Sokol proběhne výměnný bazar