Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Tip na výlet: Galerie ocelových figurín v Praze

Pondělí, 12. srpna 2019 09:30

Prázdniny jsou v plném proudu, proto by se vám mohl hodit tip na dobrý výlet. Vezměte partnera, děti, rodiče nebo kamarády a zajeďte se podívat na místa, která jsou v našem okolí. Kladenské listy vám budou letos o prázdniny pravidelně přinášet různé tipy na výlety. Tím dnešním je Galerie ocelových figurín v Praze.

Foto: Galerie ocelových figurín v Praze

Galerie ocelových figurín v samém centru Prahy boží stereotypy. Poukazuje na důležitost recyklace kovových materiálů. Jen oceli ročně vyprodukujeme více než 1,5 milionu tun.

Právě recyklovaná ocel je prapodstatou všech vystavených exponátů. Figuríny jsou vyrobeny z ozubených koleček, brzdových destiček, šroubů, matic nebo řetězů. Největší z nich váží přes tunu a měří více než tři metry.

Exponáty jsou inspirovány pohádkovým světem, sci-fi filmy, komiksy nebo videohrami. Najdete jich zde skoro sto, navíc se můžete se všemi vyfotit. A nejen to. Usedněte na Železný trůn z populárního seriálu nebo poměřte svaly s figurínou Hulka. Galerie ocelových figurín je v ulici 28. října otevřena teprve krátce. Interaktivní zážitek, který poskytuje, už ale stačily ocenit stovky lidí.

Máte i vy tip na dobrý výlet na Kladensku, Slánsku a v nejbližším okolí? Podělte se o něj! Napište nám na emailovou adresu redakce@kladenskelisty.cz.

Autor: (jk)