Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Kladeňáci byli třikrát na vrcholu pódia – E. Staňková, M. Pavlíček a T. Voňavka!

Pondělí, 30. Červenec 2018 09:00

Výborně si počínali atleti AC TEPO Kladno na Mistrovství České republiky mužů a žen, které se konalo v Kladně na Městském stadionu na Sletišti. Hned pětkrát vystoupali na stupně vítězů. Ze zlata se radují diskaři Eliška Staňková a Tomáš Voňavka a kladivář Miroslav Pavlíček, stříbrný byl další kladivář Michal Fiala a bronzová skončila oštěpařka Jarmila Jurkovičová.

Foto: Veronika Víborčíková – KL

Sobotní program „nadělil“ atletům TEPO Kladno hned čtyři medaile, z toho dokonce dvě zlaté. Hod kladivem se proměnil v malé mistrovství Kladna. Loňský titul obhájil Miroslav Pavlíček výkonem 69,18, hned za ním skončil Michal Fiala v letošním maximu 66,60 a třetí kladenský silák Petr Koucký skončil čtvrtý hodem 62,03. „ Byl to pro mě speciální závod. V domácím prostředí jsem byl nervózní, ale jsem rád, že jsem vyhrál. Chtěl bych poděkovat trenérům Jardovi Brabcovi, Remkovi Machurovi a Pepovi Vávrovi. A chci vyslovit velký dík končícímu Lukáši Melichovi, který vykonal pro naši disciplínu ohromný kus práce,“ ocenil kladivářskou legendu M. Pavlíček. Další z kladenských siláků Tomáš Voňavka zvítězil v hodu diskem, když nářadí poslal do vzdálenosti 57,87. „Mám rozporuplné pocity. Za titul mistra republiky jsem šťasten, ale na druhé straně jsem nesplnil limit na účast do Berlína. Kruh byl skvělý, před závodem jsem bez otočky házel za padesát metrů a věřil jsem, že šedesát dva metrů pokořím. Bohužel totálně jsem zkazil první pokus, nic moc nebyl ani druhý a pak jsem se trápil,“ díval se sebekriticky na svoje účinkování T. Voňavka. Zkušená oštěpařka Jarmila Jurkovičová se v domácím prostředí vybičovala k letošnímu maximu 51,98, které jí vyneslo bronzovou medaili. Cenný kov těsně unikl Nikole Pöschlové ve skoku o tyči. Laťku ve výšce 4,01 překonala až na třetí pokus, takže měla nejhorší zápis v porovnání s druhou a třetí závodnicí a zbyla na ní nepopulární čtvrtá příčka. Do třetice získal „bramborovou“ medaili i sprinter Marek Bakalár, jenž v závodě na 100 m dosáhl času 10,83, když předtím v rozběhu zaběhl letošní nejlepší výkon 10,66.

V nedělním klání splnila bezezbytku roli favoritky diskařka Eliška Staňková, která ovládla svoji disciplínu hodem 56,76. „Byla jsem hodně nervózní. Před domácím publikem i rodiči jsem chtěla hodit více, ale i tak jsem s výkonem spokojená. Věřím, že tento výkon by mohl stačit na postup do finále Mistrovství Evropy. Pak bych mohla překonat poprvé letos šedesát metrů,“ přeje si E. Staňková. Medaile se očekávala od tyčkaře Lukáše Posekaného.  Nakonec skončil čtvrtý a s výkonem 4, 91 určitě není ani on sám spokojený. Marek Bakalár bohužel k závodu na 200 m nenastoupil.

Z ostatních kladenských závodníků zaslouží uznání velezkušená Kateřina Líbalová. Jak v dálce, tak v trojskoku pokaždé skončila šestá, když v prvním případě skočila 5,55 a ve druhém rovných 12,00 metrů. Sedmou pozici obsadil Vít Pužman, který v dálce skočil 6,94, jeho kolega Jiří Zahradník byl devátý výkonem 6,88. Stejného umístění dosáhla rovněž v dálce Michaela Vondrovská skokem 5,22 a oštěpař Jan Mihál výkonem 59,06. Desátá se umístila oštěpařka Yekaterina Yevsyuková, hodem 40,80. Dodatečně zařazený mílař Jan Šmíd obsadil patnáctou příčku na 1500 m výkonem 4:07,52. Překážkář Petr Frolík vypadl v rozběhu na 110 m překážek časem 15,23.

Domnívám se, že až na zanedbatelné zádrhy jsme šampionát zvládli perfektně. Ocenit musím především kladenské pořadatele, kteří nasazením, snahou a ochotou velmi významně přispěli k výborné organizaci. Šampionát i podle ohlasů jsme uspořádali stejně dobře jako v roce 2005, i když teď byl, především  po marketingové stránce ještě náročnější. Rovněž návštěvnost, téměř šesti tisíc diváků je parádní, když uvážíme prázdninový termín a velké teplo, které panovalo po oba dny. Se sportovním výkonem kladenských atletů musím být spokojen. Téměř se naplnily moje nejoptimističtější představy. I když všichni nepředvedli svoje nejlepší výkony, nikdo nezklamal. A jestli chci naplnit motto do třetice uspořádat šampionát dospělých? Prioritou pro mě zůstává vybudování osmiproudové dráhy,“ hodnotí atletické Mistrovství ČR ředitel závodu a zároveň předseda pořádajícího klubu AC TEPO Kladno Jiří Klesnil.


Autor: (rc)


banbad


 1. foto

  Benátecké mladíky Rytíři srazili na kolena až v závěru

 2. krimi

  Nezabezpečené domácnosti se stávají nejsnazším cílem zlodějů

 3. pozvánka

  Pozvánka na kulturní program Ateliéru na únor 2019

 4. foto

  FOTO: Na škole E. Beneše v Kladně si připomněli odkaz Jana Palacha

 5. krimi

  Žena z Kladna málem přišla o boty, zachránil jí je manžel

 6. sport

  V Kladně by mohla vzniknout pumptracková dráha pro cyklisty

 7. krimi

  Kladenští strážníci zažili rušný víkend

 8. pozvánka

  Hornický skanzen Mayrau hostí výstavu industriálních fotografií Viktora Máchy

 9. krimi

  Policisté v Kačici zastavili vyhoštěného cizince, řídil pod vlivem drog

 10. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 11. zprávy

  V Kladně bude Středočeský kraj podporovat studium praktických sester

 12. pozvánka

  Do kladenského kina Sokol přiletí legendární E.T. – Mimozemšťan

 13. pozvánka

  Celosvětově uznávaná hra bude mít českou premiéru v Kladně

 14. krimi

  Policejní pes z Kladna pomohl dopadnout recidivistu

 15. pozvánka

  FOTO: Žáci kladenské školy 1. KSPA vystavují svá díla v Centralu

 16. zprávy

  Vedení Kladna opětovně jednalo s investorem o budoucnosti Růžového pole

 17. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 18. zprávy

  Kladenské gymnázium získalo třetí místo v soutěži o bezpečném internetu

 19. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 20. foto

  FOTO: U Pcher na Kladensku havarovalo osobní auto, řidič na místě zahynul