Valentýn Central RETRO PLES Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Dokument o Kubovi Íblovi
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Jiří Klesnil: Doufám, že se naplní optimistické medailové vize

Pátek, 27. Červenec 2018 07:30

Marek Bakalár, Petr Frolík, Lukáš Posekaný, Vít Pužman, Jiří Zahradník, Tomáš Voňavka, Michal Fiala, Petr Koucký, Miroslav Pavlíček, Jan Mihál, Nikola Pöschlová, Kateřina Líbalová, Michaela Vondrovská, Eliška Staňková, Jarmila Jurkovičová a Yekaterina Yevsyuková. To je šestnáctka závodníků AC TEPO Kladno, která bude startovat o nadcházejícím víkendu v domácím prostředí na Sletišti na Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. O poslední aktuality jsme požádali předsedu kladenského klubu Jiřího Klesnila.

Jiří Klesnil (Foto: KL)

Šestnáct atletů, je to hodně nebo málo?

Je to určitě standardní počet. Maximálně se zúčastnilo republikového šampionátu do dvaceti závodníků, na druhé straně na jednom mistrovství jsme měli třeba jen jedenáct zástupců.

Ve výběru jsou jen dva běžci, Marek Bakalár a Petr Frolík. Proč třeba chybí Vít Hlaváč, Jan Šmíd nebo zvláště obrovský talent Matěj Krsek, který tak zazářil na juniorském mistrovství světa?

Začnu Matějem. Letos absolvoval hodně závodů a vrcholem pro něho byl zmíněný světový juniorský šampionát. Společně s jeho trenérskou, Hanou Větrovcovou, jsme se rozhodli Matěje nenominovat. Je mu teprve osmnáct let a chceme mu dopřát patřičnou regeneraci před druhou polovinou sezóny, kdy ho budeme potřebovat hlavně v baráži o extraligu družstev. Navíc ho nechceme „utavit“. Pokud se týká Vítka Hlaváče, je především výborný chodec a v konkurenci se specialisty na středních nebo dlouhých běžeckých tratích by neměl velkou naději na úspěch. Honza Šmíd se nevešel mezi šestnáctku startujících na 1500 metrů, ale bude připraven jako náhradník, pokud někdo nebude startovat.

V pondělí 6. srpna začíná v Berlíně Mistrovství Evropy v atletice. Před dvěma lety startovala na evropském šampionátu hned čtveřice Kladeňáků. Tentokrát má zatím limit splněn jen Eliška Staňková. Má někdo šanci jí doplnit?

Tentokrát to kvarteto zřejmě nebude. Věřím, že Elišku by mohl doplnit její diskařský kolega Tomáš Voňavka, který při mítinku „Kladno hází“ přehodil šedesátimetrovou hranci. Určitě má reálnou naději limit překonat. Oštěpařka Jarmila Jurkovičová není v ideální formě, ale na druhé straně se může stát, že jí  nářadí „uletí“. Lukáš Posekaný se „pere“ s technikou, tyčkaři byli většinou na soustředění a mají málo závodů. Když bude ideální počasí, příznivý vítr, může udělat domácí prostředí zázraky.

Trochu si vás vyzkouším. Pamatujete, kolik měli závodníci TEPO medailí při mistrovství ČR, které pořádalo Kladno v roce 2005?

Teď jste mě dostal, nepamatuji. Jako závodník a funkcionář jsem absolvoval desítky republikových šampionátů. Přesto si vybavuji tři cenné kovy. Jeden měl můj tehdejší svěřenec Michal Nejedlý, dále čtvrtkař Hanzl a štafeta na 4 x 400 metrů. Ale bylo jich asi více. Musím se doma podívat.

Takže s kolika medailemi budete spokojen letos?

Mám dvě představy. Nejdříve optimistickou, která věří v šest cenných kovů. Čtyři by mohli získat muži a dvě ženy v disciplínách disk, kladivo a skok o tyči. V nejhorším případě tři medaile zásluhou Elišky Staňkové, Miroslava Pavlíčka a Tomáše Voňavky. Nechme se překvapit!

Závěrem máme příjemnou zprávu pro seniory nad 65 let. Organizační výbor se rozhodl, že občané starší pětašedesáti let po předložení platného průkazu budou mít vstup zdarma! Zároveň budou k dispozici vstupenky umožňující návštěvníkům opustit areál, případně se vykoupat v blízkém Aquaparku a následně se vrátit na atletiku.

Autor: (rc)


banbad


 1. info z radnice

  Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž Antonína Raymonda, řešit se bude Okrsek 4

 2. foto

  Tým Miners U11 v letošním Kladenském Kahanu obhájil první místo

 3. video

  Divadlo Lampion odehraje premiéru pohádky Myši patří do nebe

 4. krimi

  Zloděj v Kladně vykradl garáž a vloupal se i do rodinného domu

 5. pozvánka

  Přijďte povzbudit mladé volejbalisty Kladna

 6. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento víkend v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 7. krimi

  Na Kladensku na silnice opět vyjeli i opilí řidiči, jeden z nich způsobil nehodu

 8. pozvánka

  V sobotu startuje v Mayrau zimní Excalibur Race

 9. foto

  Oprava mostu v Kročehlavské ulici na několik měsíců odřízne výpadovku na Prahu

 10. pozvánka

  Jarní prázdniny? Sportovní areály města Kladna zvou na příměstský tábor

 11. zprávy

  Žákyně zdravotnické školy Kladno úspěšně reprezentovala v soutěži Kladenská veverka

 12. povidka

  Povídka Kladenských listů: Státní zakázka

 13. foto

  Povinné tři body Rytířů proti Kadani

 14. pozvánka

  Ve čtvrtek se v kladenském Centralu slaví den zamilovaných

 15. foto

  FOTO: Hasiči slavili v kladenském Centralu den linky 112

 16. info z radnice

  Co s bývalým hotelem Merkur? Město hledá smysluplné využití

 17. pozvánka

  Kladno se s ledovou plochou na náměstí rozloučí sportovním odpolednem s Rytíři

 18. foto

  FOTO: V Kladně nabourala poštovní dodávka do autobusu

 19. zprávy

  Kladenští strážníci zachránili mladíka před sebevražedným skokem z mostu

 20. pozvánka

  Restaurace Kuklík v Kladně zve na Valentýnský večírek