Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
 • SBF
 • SAMK
 • PODZIMNÍ KONCERTY

Mítink Kladno hází a Kladenské memoriály nabídne skvělou atletiku

Pátek, 13. Červenec 2018 08:00

V sobotu se na kladenském Sletišti uskuteční skvěle obsazený mítink Kladno hází a Kladenské memoriály. Pořadatelům z A. C. TEPO Kladno se podařilo sehnat výborné čtvrtkaře a čtvrtkařky z Indie, sprintérskou hvězdu ze Slovenska Jána Volka, další kvalitní závodníky z Velké Británie, USA, Lotyšska, Německa nebo Maďarska. Pochopitelně nebudou chybět ani přední závodníci z České republiky, domácího prostředí se budou snažit využít i kladenští atleti v čele s diskařkou Eliškou Staňkovou.

Ashleigh Nelson (Zdroj foto: A. C. TEPO Kladno)

Podívejme se na startovní listinu. Zajímavé budou určitě sprinty. Vždyť již zmíněný Ján Volko se může pochlubit letošními výbornými časy na 100 m (10,13 s) nebo na 200 m (20,24 s). Velkou konkurenci bude mít v Britovi Samuelu Osewovi, který má zaběhnutou stometrovou trať za 10,21 s. Letošní maximum bude chtít určitě vylepšit i kladenský Marek Bakalár. Na stejné trati žen bude jistě favoritkou Britka Ashleigh Nelsonová s dosaženými časy 11,19 s na 100 m a 22,94 s na dvojnásobné trati. Na trati 200 metrů bude mít velkou soupeřku v Lotyšce Cunte Latyševové-Cudare, která zaběhla stejný čas a na 400 m má výkon 51,80 s. Právě čtvrtkařské tratě budou jistě ozdobou sobotního klání. Z početné indické skupiny jistě zaujme vynikající čas Mohammada Anase Yahiyi 45,32 s s a jeho kolegyně Machettiry Raju Poovammaové 52,66 s.

V dálce svedou boj o první místo Feron Sayers z Velké Británie (805 cm) a Ukrajinec Vladislav Mazur (803 cm). V tyčce se utkají tři nejlepší závodníci v republice. Jan Kudlička, který má již splněn limit na ME, o tem budou jistě usilovat Michal Balner či Kladeňák Lukáš Posekaný.

Ve vrhačských disciplínách se představí třeba koulař Ladislav Prášil s osobním rekordem 21,49 m, kterému budou dýchat na záda Němci Denis Levke a Frank Müller s vrhy kolem 19,50 m. Nabité startovní pole nabízí oštěp. Hranici 84 metrů přehodili slovenský reprezentant Patrik Žeňúch a Lotyš Gatis Čakšs. V soutěži žen se ukáží hned tři oštěpařky, které přehodily hranici šedesáti metrů. Laila Ferrer Domingosová z Brazílie a Irena Šedivá s kladenskou Jarmilou Jurkovičovou, která bude mít možnost zaútočit na limit mistrovství Evropy. Ten má již splněn další kladenská závodnice Eliška Staňková v hodu diskem. Její oddílový kolega ze stejné disciplíny Tomáš Voňavka by určitě rovněž rád startoval na „Evropě“ v Berlíně. Může mu k tomu pomoci i souboj s Maďarem Róbertem Szikszaiem, který přehodil hranici 64,37 metru. V hodu kladivem se představí nejlepší Češka Kateřina Šafránková, která splnila limit ME a její nejlepší výkon je 72,47 m. Velký boj se určitě rozpoutá v soutěži mužů. Nejlepšího českého vrhače posledních let Lukáše Melicha, který se vrací do kruhu po téměř dvouleté pauze, bude určitě nahánět kladenská trojice silných mužů Miroslav Pavlíček, Michal Fiala a Petr Koucký.

Mítink začíná v sobotu 14. července ve 12 hodin, hlavní program má začátek v 16 hodin. Přijďte se podívat na skvělou atletiku, která jistě bude důstojnou generálkou na nadcházející mistrovství České republiky mužů a žen, které se uskuteční poslední červencový víkend v Kladně.

Machettira Raju Poovamma (Zdroj foto: A. C. TEPO Kladno)
Muhammed Anas Yahiya (Zdroj foto: A. C. TEPO Kladno)

Autor: (rc)


banbad


 1. krimi

  Žena z Kladna zaplatila kauci za byt, do kterého se nastěhoval někdo jiný

 2. pozvánka

  Kladenské divadlo hraje v neděli představení Metropolitní opery New York

 3. krimi

  Zlonický školák bez omluvy zameškal přes tři sta hodin, rodičům to nevadilo

 4. sport

  Přihlaste své děti, 3. otevřené mistrovství ČR v OCR se koná v Kladně

 5. sport

  Netradiční volejbalová remíza s příchutí vítězství

 6. pozvánka

  Hrad Křivoklát zve na dobový jarmark, šermíře i parní lokomotivu

 7. zprávy

  Central Kladno mění vizuální styl!

 8. pozvánka

  Ve Slaném je připraven další uherský býk k rožnění

 9. krimi

  Stalo se na Kladensku: Další poctivý nálezce a pomoc při maření výkonu úředního rozhodnutí

 10. pozvánka

  V kladenském kině Sokol proběhne výměnný bazar

 11. foto

  FOTO: Na Mayrau se uskutečnil Den horníků, akce byla parádní

 12. povidka

  Povídka Kladenských listů: Doteky hrůzy, doteky štěstí – 3

 13. sport

  Belgický Guibertin byl nad síly volejbalistů Kladna

 14. foto

  FOTO: Vynikající výkon Adama Brízgaly nakonec stačil jen na bod

 15. sport

  Druhý hrací víkend Merch #53 ligy hokejbalu přinesl první prodloužení

 16. krimi

  Stalker vytrvale otravoval manželský pár. Ženě vyznával lásku, muži hrozil zabitím

 17. pozvánka

  Přijďte si v pátek a sobotu užít Kladenské století, program je perfektní

 18. zprávy

  Dobrovolníci z kladenské válcovny pomůžou dětem i Památníku Lidice

 19. krimi

  Opilý muž na zahrádce napadl jednoho z hostů restaurace, skončil v cele

 20. pozvánka

  Atletika pro děti se letos opět uskuteční ve Slaném