Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

V Kladně napadl opilec strážníky i policisty, v těle měl 4,85 promile alkoholu

Středa, 11. Červenec 2018 08:00

V pondělí odpoledne při kontrolní činnosti zjistila hlídka Městské policie Kladno v ulici Cyrila Boudy muže, který ležel na lavičce. Strážníci se chtěli přesvědčit, zda nemá ležící osoba zdravotní problém. Muž se strážníky nekomunikoval, ale po chvíli, když se probral, začal být agresivní.

Ilustrační foto: KL

Nejprve slovně a poté i fyzicky napadl hlídku. Aby strážníci zabránili dalším útokům, přiložili společensky velmi unavenému muži pouta. Protože odmítal hlídce sdělit svou totožnost a se strážníky spolupracovat, byl za pomoci donucovacích prostředků převezen na služebnu Policie České republiky.

I zde pokračoval ve vulgárních nadávkách a urážení jak strážníků, tak také službu konajících policistů. Při dechové zkoušce pak výtečník nadýchal 4,85 promile alkoholu. Když se uklidnil a začal se strážníky a policisty spolupracovat, byla zjištěna i jeho totožnost. Vzhledem ke stavu byl za asistence strážníků převezen sanitou do nemocnice na expektační pokoj k vystřízlivění. Ještě před jeho propuštěním v úterý dopoledne opilého muže strážníci za jeho chování odměnili pokutou v příkazním řízení.

Autor: Alena Purkytová